W najbliższy weekend zaplanowano IV edycję imprezy żeglarskiej Regat Planet Baltic Cup. Rywalizacja wzorem ubiegłego roku odbędzie się w Kołobrzegu i została wpisana do oficjalnego kalendarza Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w klasie ORC. Oprócz jachtów startujących w ORC tradycyjnie na starcie spotkają się zawodnicy klasy Sigma Active oraz staruąący według przelicznika NHC. Wyścigi rozegrane zostaną w zależności od warunków na głównym akwenie regat lub wewnątrz kołobrzeskiego portu.

Całość imprezy rozpocznie się odprawą w Marinie Solnej w sobotę o godzinie 9:30. Same zawody rozpoczną się około godz. 11:00 na redzie portu między molo a falochronem. Z plaży i mola będzie można oglądać zmagania kilkunastu jednostek. Wszystkie wyścigi będą na żywo komentowane ze stanowiska na molo a impreza zakończy się rozdaniem nagród i wspólnym grillem po godzinie 18 w Marinie Solnej.

Organizatorem wydarzenia jest Szkoła Żeglarstwa mksailing.pl oraz Zarząd Portu Morskiego w Kołobrzegu.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

 

×
Reklama