Indywidualnie srebrny medal na drugiej szachownicy w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów do lat 18 zdobyła juniorka GKSz Solny Grzybowo – Julia Antolak. W drugiej drużynie Polski Julia grała razem z Alicją Śliwicką z OPP Toruń i ostatecznie zajęły 6 miejsce w zawodach wśród 18 startujących zespołów.

Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów odbyły się w Rymanowie Zdroju. Organizatorem Mistrzostw było Przedsiębiorstwo Sanatoryjno-Turystyczne „Stomil” Sp. z o.o. w Rymanowie Zdroju, a współorganizatorem Polski Związek Szachowy .

Druga drużyna Polek (Alicja Śliwicka 4,5/7 UKS OPP Toruń, Julia Antolak (4,5/7 GKSz Solny Grzybowo) do ostatniej rundy walczyły o medale. W ostatniej rundzie turnieju juniorki trafiły na drużynę Ukrainy. Swój mecz wygrała Julia, niestety sztuka ta nie udała się Ali, która musiała uznać wyższość Oleny Martynkowej i po remisie meczowym ostatecznie zajęła 6 miejsce. Ostatecznie pierwsze miejsce w grupie dziewcząt zajęła drużyna Polski I (Oliwia Kiołbasa i Anna Kubicka), przed drużynami Słowenii II i Estonii.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

 

×
Reklama