Aż 10 medali zdobyli kołobrzescy karatecy podczas XVIII WOM Kyokushin Karate w Szczecinku. W olimpiadzie, która odbyła się 30 września rywalizowało 255 zawodników z 14 klubów z województwa Zachodniopomorskiego.
Kołobrzeski Klub Kyokushin Karate BUNTAI reprezentowało dziesięcioro zawodników: Maciej Zienkiewicz, Bartosz Waligórski, Julia Iwan, Ola Vintoniv, Borys Pawlak, Zuzanna Piasecka, Malwina Orzeł, Jagoda Orzeł, Łucja Adaszyńska, Kołobrzeżanie łącznie wywalczyli 10 medali - 3 złota, 4 srebra i 3 brązy. Do stref medalowych dotarli: Julia Iwan zdobywając I miejsce kumite oraz I miejsce kata. Zuzanna Piasecka która wywalczyła II miejsce kumite i III miejsce kata, Karolina Zienkiewicz która stanęła na podium: I miejsce kumite, II miejsce kata. Jagoda Orzeł zajęła II miejsce w kategorii kumite. Równie dobrze wypadł Maciej Zienkiewicz, który uplasował się na III pozycji w kategorii kumite ora Bartosz Waligórski zdobywając II miejsce kumite. Ostatnia z medalistek - Ola Vintoniv, wywalczyła III miejsce w kumite.

jak podkreślił po zawodach trener Paweł Falko zawodnicy kołobrzeskiego klubu zrobili bardzo duży postęp, szczególnie grupa początkująca i nowi adepci. - Można śmiało powiedzieć że droga karate którą podążamy jest jak najbardziej właściwa. Wynik sportowy to jedno, ale postawa; postawa karateka na tatami i poza nią jest najważniejsza. Kołobrzescy zawodnicy dzielnie rywalizowali z najlepszymi karateka województwa, odnosząc mniejsze i większe sukcesy. Wszyscy pokonali najważniejszych i największych przeciwników; swój strach, niepewność - podsumował występ swoich podopiecznych P. Falko.