Mowa o Julii Antolak, która w ubiegłym tygodniu wywalczyła 11 pozycję na Mistrzostwach Świata Juniorów w grupie dziewcząt do lat 18. Szachistka Solnego przez kilka dni rywalizowała w stolicy Urugwaju - Montevideo.
Młoda zawodniczka znalazła się w 9-osobowej reprezentacji polski na te najbardziej prestiżowe zawody na świecie. Juniorka Solnego przez cały turniej grała w czołówce turnieju, walcząc dzielnie o jak najlepszy wynik. Do 10 rundy (turniej grany był na dystansie 11 rund przez 9 dni), Julia była na dzielonym 3-4 miejscu. Niestety trafiła w kolejnej rundzie na bardzo mocną w tych zawodach, późniejszą Mistrzynie Świata – Laurę Unuk i odniosła porażkę. Pomimo tej przegranej w ostatniej decydującej o medalach rundzie Julia miała jeszcze szansę medalowe. Niestety, grana o wysoką stawkę i bardzo nerwowa runda okazała się szczęśliwsza dla przeciwniczki Julii – reprezentantki Indii Chitlange Sakshi, która zdobyła tytuł wicemistrzyni i jednocześnie zepchnęła Julię w klasyfikacji końcowej aż na 11 miejsce.

W turnieju w Urugwaju Julia w 11 rozegranych partiach zdobyła 6,5 punku notując pięć zwycięstw, trzy remisy oraz trzy porażki. Reprezentantka Solnego przegrała swoje spotkania tylko z późniejszymi medalistkami imprezy. Jak relacjonowała po zawodach Julia nie do końca była zadowolona ze swojego startu, gdyż przed zawodami choć nie należała do faworytek turnieju, ale z przebiegu zawodów jej wynik jest dla niej lekkim niedosytem, Mimo to jest to niewątpliwie wielki sukces tej młodej szachistki.
Komentarze  
-1 #1 ma.kadamia 2017-10-06 12:41
Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów :)
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

 

×
Reklama