Najmłodsza zawodniczka Gminnego Klubu Szachowego Solny Grzybowo 8-letnia Hanna Arabas wróciła z Międzywojewódzkich zmagań w szachach z awansem do przyszłorocznych Mistrzostw Polski.
W ubiegłym tygodniu w Łazach przez 7 dni rozgrywane były eliminacje do przyszłorocznej imprezy mistrzowskiej dla województw zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. W zawodach pod opieką trenera klubowego Witalisa Sapisa uczestniczyło troje zawodników Solnego: w grupach do lat 9: Hanna Arabas i Jakub Chudyk oraz w grupie do lat 11 – Michał Kuczyński.

Najlepiej zaprezentowała się wspomniana Hania Arabas zajęła 3 pozycję w swojej grupie wiekowej. W nagrodę na przełomie lutego i marca zagra w Kielcach w Mistrzostwach Polski do lat 10.

Bardzo blisko awansu w grupie chłopców do lat 11 był Michał Kuczyński, który zajął 5 miejsce. Niestety zgodnie z regulaminem do finału krajowego awans uzyskiwało pierwszych 4 zawodników w każdej kategorii wiekowej. Kolejna, ostatnia już szansa uzyskania awansu do przyszłorocznych Mistrzostw Polski będzie od 11 do 17 listopada w Jastrzębiej Górze, gdzie rozgrywane będą zawody ostatniej szansy dla grup od 10 do 14 lat oraz Półfinały Mistrzostw Polski dla grup juniorskich 16 -18 lat. Tam też również wybiera się spora grupa zawodników solnego Grzybowo.
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

 

×
Reklama