W Hali Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu odbyły się zawody podsumowujące cykl zajęć realizowanych w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ,,Pić albo być - wypoczywam, uczę się, tworzę". Grupa chłopców kołobrzeskich szkół gimnazjalnych i licealnych dwukrotnie uczestniczyła w zajęciach mających na celu przybliżenie techniki podstawowych ćwiczeń siłowych przy użyciu odważników kettlebells. Podczas trzeciego terminu instruktorzy - Robert Szpak i Stefan Rebelski przygotowali kilka ćwiczeń indywidualnych do wykonania przez uczniów na czas, sprawdzających ich możliwości siłowe i wydolnościowe.

Uczestnicy musieli zaliczyć m.in „spacer farmera”, przeciągnąć wózek z ciężarami, podciągnąć się na drążku. Wszyscy zawodnicy wyciskali również sztangi leżąc, oraz wypychali piłkę lekarską na czas. Konkurencje te pozwoliły wyłonić najbardziej wszechstronnie wysportowanego ucznia.

Najlepszym uczestnikiem projektu okazał się zostać Jakub Jasiński - uczeń Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu. Tuż za nim plasował się Adrian Wiśniewski (Gimnazjum nr 3) oraz Malkolm Pletty (również Gimnazjum nr 1 ). Najlepszych trzech uczestników otrzymało pamiątkowe statuetki i dyplomy, oraz dodatkowo ze środków w ramach realizacji projektu zakupiono sprzęt do siłowni.
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

 

×
Reklama