Łukasz Wirkus został zwycięzcą Biegu Niepodległości w Kołobrzegu. Reprezentant Kora Team Szczecinek na dystansie 10 km wygrał z czasem 30:10 i pokonał zaledwie jedną setna sekundy drugiego na mecie Piotra Pobłockiego. Chociaż pogoda nie sprzyjała, bieg ukończyła rekordowa liczba 320 biegaczy.

Oprócz klasyfikacji Open podczas biegu była także oddzielna klasyfikacja kobiet. Zgodnie z oczekiwaniami wśród pań najszybsza była Zona zwycięzcy klasyfikacji Open - Wirkus Antonina która kołobrzeską „dychę” pokonała w czasie 38:02, zajmując w klasyfikacji ogólnej ostatecznie 15 miejsce.

III edycja tej imprezy po raz pierwszy odbyła się w innym miejscu. Trasa biegu ze względu na remont ul. Rodziewiczówny przebiegała od ul. Arciszewskiego przy Zespole Szkół Morskich, ścieżką rowerową do ulicy Bałtyckiej w Grzybowie, ulicami Nadmorską w Grzybowie do ulicy Zachodniej, ulicą Wylotową do Jedności Narodowej i zakończenie biegu na ul. Arciszewskiego.

Biegowej imprezie towarzyszył tradycyjnie już bieg Kołobrzeskiej Mili, który organizowany jest dla uczniów kołobrzeskich szkół podstawowych i gimnazjów. Na dystansie 1,6 kilometra wystartowało ponad 60 dzieci.