W Poznaniu odbyła się kolejna edycja Pucharu Polski, będąca eliminacjami do Mistrzostw Europy. Startowali w niej także kołobrzeżanie. Większość reprezentowała inne niż kołobrzeski kluby pływackie. Jakub Książek 1998, Gracjan Domański 2000 oraz Piotr Młynarczyk 1999 MKP Szczecin oraz Piotr Ludwiczak 1996 - 9 Dzierżoniów. Kuba Książek popłynął bardzo dobrze na dystansach 100m oraz 50m stylem dowolnym zajmując 3. oraz 4. miejsce (są to także miejsca 16. oraz 15. w rankingu wszechczasów w Polsce).

Niewiele zabrakło mu także do minimum na Mistrzostwa Europy. Piotr Ludwiczak popłynął bardzo dobrze na dystansie 50m stylem grzbietowym zajmując 3. miejsce (5. czas w rankingu wszechczasów w Polsce), a zabrakło dosłownie kilku metrów do zwycięstwa. Był zdecydowanie liderem przez większość dystansu. Dodając, że startował po okresie przerwy spowodowanej chorobą wynik daje nadzieje na przyszłość. Jego czas na tym dystansie to obecnie 14. czas rankingów europejskich seniorów, a za Piotrem przypłynął Tomasz Polewka - mistrz Europy z 2015 roku oraz Radosław Kawęcki 1991. Wyścig na dystansie 50 m stylem grzbietowym stał na bardzo wysokim poziomie, pięciu zawodników pływa na poziomie 20 czasu rankingu europejskiego. Wygrał wyścig Kacper Stokowski 1999 rekordzista świata juniorów, który przypłynął przed Kamilem Kaźmierczakiem 1999. Zarówno Kuba jak i Piotr poprawili swoje rekordy życiowe. W Pucharze wystartowała także dwójka zawodników MKP Kołobrzeg. Gabriela Ławrynowicz 2003 oraz Kacper Kolańczyk 2002.
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Łukasz Mielnikiewicz

 

×
Reklama