W miniony weekend kołobrzescy pływacy konfrontowali swoje umiejętności w Olsztynie na II Międzynarodowym Grand Prix Warmii i Mazur gdzie zmierzyli się tym razem nie tylko z zawodnikami z Polski, ale również z Łotwy, Litwy i Rosji. Łącznie w zawodach wzięło udział 55 klubów, w tym MKP Kołobrzeg.

Kołobrzeżanie nie zawiedli. Kacper Kolańczyk i Weronika Mrożek po pięć razy stawali na podium. Kacper Kolańczyk zdobył złote medale na 50m stylem motylkowym, 100m stylem motylkowym, 100m stylem zmiennym, srebrne medale na 50 i 100m stylem dowolnym oraz piąte miejsce na 100m stylem dowolnym.

Weronika Mrożek zdobyła srebrne medale na 50 i 200m stylem dowolnym, brązowe medale na 400, 800m stylem dowolnym i 100m stylem zmiennym, czwarte miejsce na 100m stylem dowolnym.

Pozostali członkowie drużyny : Małgorzata Mielcarek, Gabriela Ławrynowicz , Antoni Żurowicz poprawili swoje wyniki życiowe.

Młodzi kołobrzeżanie maja dodatkową motywację do pracy, gdyż ich niedawny kolega klubowy Jakub Książek w minionych Mistrzostwach Europy w Kopenhadze wywalczył wraz z kolegami z reprezentacji brązowy medal. Sztafeta 4x50m stylem dowolnym w składzie Paweł Juraszek, Filip Wypych, Jakub Książek, Konrad Czerniak zaprezentowała się bardzo dobrze uzyskując w finale trzeci czas.

Takie sukcesy kołobrzeżan cieszą i dodają dodatkowej motywacji do pracy zawodnikom i szkoleniowcom. Miejski Kub Pływacki daje solidne podstawy do tego, by realizować swoje plany i marzenia i stać się Wielkim Pływakiem przez duże „W”.