Przez ostatni weekend odbywały się zawody pływackie w trzech miastach naszego województwa. Zawody rozgrywane były na różnych poziomach wiekowych i były kolejnymi etapami toczącej się rywalizacji. I tak w Koszalinie 8 lutego odbyła się II edycja Grand Prix Województw Zachodniopomorskiego i Lubuskiego Szkół Podstawowych, w Szczecinie 9 lutego II edycja Grand Prix Szkół Gimnazjalnych, a dzień później - w Choszcznie Zachodniopomorska Liga Pływacka. We wszystkich imprezach sportowych uczestniczyli zawodnicy MKP Kołobrzeg osiągając bardzo dobre wyniki.

W Koszalinie najlepiej spisał się Maciej Borek, który w wyścigu na 100m stylem dowolnym zajął pierwsze miejsce i czwarte na dystansie 200m stylem klasycznym.

W Szczecinie na Grand Prix dla gimnazjalistów najlepiej pływała Weronika Mrożek zajmując dwa pierwsze miejsca na 800m stylem dowolnym i 200 m stylem grzbietowym. Czołowe miejsca zajmowała również Gabriela Ławrynowicz, która była druga na dystansie 800m stylem dowolnym i 3 na 50m stylem motylkowym. Wśród chłopców Kacper Kolańczyk dopłynął drugi na dystansie 1500m stylem dowolnym i trzecie miejsce zajął na 50m stylem motylkowym.

W Choszcznie rywalizowali młodsi pływacy, wśród których miejsca na podium wywalczyli: Aleksander Pujanek- pierwszy na dystansie 100m stylem klasycznym, Blanka Biedrzycka- dwa razy trzecia na dystansie 50m stylem grzbietowym i 100m zmiennym, Szymon Biłeńki trzeci na 100m stylem dowolnym i czwarty na 200m stylem zmiennym. Zawodnicy z rocznika 2007 po raz pierwszy zmierzyli się z konkurencją 200m stylem zmiennym i jak na pierwszy raz, wszyscy spisali się bardzo dobrze. Kolejne starty i zmagania sportowe juz niedługo.
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

 

×
Reklama