W Zamościu odbyły XXXIII Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w łucznictwie. Bardzo dobrze w nich zaprezentowały się łuczniczki kołobrzeskiej Mewy. Drużyna w składzie Ewelina Syldatk, Sandra Wacławek oraz Patrycja Jagła trafiały do tarczy ze sporym szczęściem i ostatecznie zostały brązowymi medalistkami MPJ. Lepiej od kołobrzeżanek tego dnia były dysponowane łuczniczki Marymontu Warszawa, które zdobyły złoto oraz juniorki Mazowsza Teresin, które wywalczyły II miejsce w klasyfikacji generalnej. Równorzędny brązowy medal zdobyła drużyna Płaszowianki Kraków.

W kategorii drużynowej mężczyzn, drużyna Mewy w składzie Jan Salicki, Maciej Usnarski oraz Bartłomiej Pawlicki zajęła 7. miejsce. Indywidualnie najlepiej spisała się zawodniczka Ewelina Syldatk, w kwalifikacjach na jednej z dwóch odległości ustanowiła swój nowy rekord życiowy równy 281 punktów, a po pojedynkach ostatecznie zajęła 6. miejsce. 24. miejsce zajęła Sandra Wacławek, 25. zajęła Patrycja Jagła.

W kategorii juniorów, do finałowej 32 awansował tylko Jan Salicki. Po zaciętym pojedynku przegrał w 1/8 finału i ostatecznie zajął 12. miejsce. Pozostali kołobrzeżanie – Maciej Usnarski oraz Bartłomiej Pawlicki zajęli kolejno 47. oraz 48. pozycję.