×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Ze srebrnym medalem z Mistrzostw Polski juniorów do lat 18 w szachach klasycznych wróciła zawodniczka Solnego Grzybowo Julia Antolak . Zawody w dniach 11-18 marca odbyły się w Jastrzębiej Górze.

Gminny Klub Sportowy Solny Grzybowo reprezentowało w imprezie troje zawodników: Julia Antolak w grupie dziewcząt do lat 18, Julia Nowicka w grupie dziewcząt do lat 16 oraz Miłosz Rogala w grupie chłopców do lat 16.

Tytuł wicemistrzyni Polski w szachach klasycznych na rok 2018 wywalczyła Julia Antolak, która w 9 rozegranych partiach uzyskała 8 punktów (7 wygranych oraz dwa remisy). Julia tym samym wywalczyła sobie prawo startu w Mistrzostwach Europy i Świata do lat 18. W zawodach tych opiekę trenerską nad zawodniczką Solnego sprawował trenujący Julię od kilku lat arcymistrz Aleksander Miśta.

Dwójka pozostałych reprezentantów Solnego nie należała do faworytów w swoich grupach wiekowych: Miłosz Rogala uzyskał w zawodach 3 punkty w 9 partiach zajmując w grupie chłopców do lat 16 – 35 miejsce. Z kolei Julia Nowicka zdobywając 2 2 punkty w zawodach uplasowała się na 35 miejscu w turnieju. Julia Nowicką i Miłosza Rogalę w tych zawodach przygotowywał do partii trener klubowy Solnego mistrz międzynarodowy Witalis Sapis.
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

 

×
Reklama