W ostatnią sobotę trzyosobowa reprezentacja Szczerek Fight Team wzięła udział w turnieju brazylijskiego jiu- jitsu w Policach. Impreza pod nazwą IV Swanson Cup zgromadziła ponad 500 adeptów tej sztuki walki z kilkunastu zachodniopomorskich klubów sportów walki. . Dodatkowo prawo startu mieli zawodnicy i zawodniczki, którzy posiadają białe i niebieskie pasy w brazylijskim jiu- jitsu.

Kołobrzeżanie spisali się w nich znakomicie zdobywając łącznie 3 medale. Najlepiej z podopiecznych Tomasza Szczerka zaprezentowała się Helena Wojakowska, która w kategorii 64 kg nie mając sobie równych wywalczyła złoty medal. Równie dobrze w zawodach zaprezentował się Marek Świerszko. Zawodnik SFT zdobył dwa medale: srebrny w kategorii wagowej 94,3 kg masters oraz brązowy w kategorii +100,5 kg masters. W zawodach wziął udział również Seweryn Mańkowski, który po zaciętej walce przegrał i odpadł z dalszej rywalizacji