W Rymaniu rozegrany został ostatni turniej podsumowujący rywalizację w Międzypowiatowej Lidze Piłki Siatkowej Mężczyzn. Siedem zespołów rywalizowało od października o miano najlepszego siatkarskiego zespołu z naszego regionu. Rozgrywki przeprowadzone zostały dwuetapowo - systemem ligowym oraz turniejowym. Pierwszy etap zespoły grały systemem każdy z każdym na zasadzie mecz i rewanż. Następnie zespoły przystępowały do dwóch turniejów w których rywalizowały o kolejne ligowe punkty. Etap ligowy był na tyle wyrównany, że tak naprawdę 5 zespołów pozostawało w walce o ostateczny triumf w MLPS.

Po turnieju w Gryficach w walce pozostały - Pawlaki Gościno, Fanza Kołobrzeg oraz UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI. Fanza Kołobrzeg zapewniła sobie komfortowe rozstawienie w perspektywie walki o zwycięstwo w turnieju, które oznaczało triumf w MLPS. O wejście do finału walczyły w bezpośrednim spotkaniu Pawlaki Gościno oraz UKS OPP. Było to bardzo zacięte spotkanie pełne wspaniałych siatkarskich zagrań z którego ostatecznie zwycięsko wyszedł zespół Pawlaków Gościno, który miał się zmierzyć w finale. Stawką bezpośredniego spotkania było zwycięstwo w turnieju i w ostatecznej klasyfikacji MLPS - tak wynikało ze zdobyczy punktowych. Siatkarze z Gościna rozpoczęli spotkanie bardzo dobrą grą, która napędzona była po zwycięstwie z UKS OPP. Cały set był kontrolowany przez Pawlaków. W końcówce zawodnikom Fanazy udało się złapać kontakt z przeciwnikiem, jednak ostatecznie to Pawlaki pewnie triumfowali w pierwszej partii. Drugi set to z kolei lepsza postawa zespołu Fanzy. Dobra gra w bloku orz duża skuteczność kontrataków pozwoliły kołobrzeżanom doprowadzić do tiebreaka. Spektakularne wymiany i gra punkt za punkt - tak w skrócie można byłoby opisać początek 3 seta. Przełamanie nastąpiło tuż przed zmianą stron kiedy to ofiarnie udało się zawodnikom Fanzy obronić niemożliwą piłkę i ostatecznie wygrać tę akcję po skutecznym bloku. To dodało wiatru w żagle siatkarzom Fanzy i po bardzo dobrej grze wypracowali sobie kilku punktową przewagę, której już nie dali sobie odebrać do końca. Ostatecznie Fanza Kołobrzeg zwyciężyła MLPS tuż przed Pawlakami Gościno oraz UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI.

Organizatorem rozgrywek było już po raz drugi UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI.

WYNIKI TURNIEJU FINAŁOWEGO
grupa A Fanza - Orzeł 2:0 , Fanza - Grot 2:0 Grot - Orzeł 2:0
grupa B UKS OPP - Wiking 2:0 Pawlaki - OPP Sienkiewicz 2:0 UKS OPP - Sienkiewicz 2:0 Pawlaki - WIking 2:0 Wiking - OPP Sienkiewicz 2:0 Pawlaki - UKS OPP 1:1 ( 6 małych punktów lepszy bilans Palwaków )