Po raz pierwszy w tym roku Klub Strzelecki „Kołobrzeg” zorganizował wojewódzkie zawody z broni kulowej. Niestety z racji tego , że kołobrzeżanie nie posiadają strzelnicy do organizacji takich imprez zawody odbyły się w pobliskim Białogardzie. Oprócz silnej grupy tzw. "gospodarzy" udział w rywalizacji wzięli zawodnicy z Koszalina, Gryfic, Bobolic , Chełmna i Białogardu.

W każdej z konkurencji sobotnich zawodów kołobrzeżanie spisali się znakomicie i zajmowali czołowe lokaty na podium. I tak, Radosław Olszewski w konkurencjach karabinowych zajął pierwsze(100m) i drugie miejsce (50m). W pistoletowych konkurencjach brylowali: Andrzej Borkowski ktróy wywalczył drugie miejsce, Krzysztof Bonczek również , który raz sięgnął po srebro oraz Krzysztof Łupina , który wywalczył trzecie miejsce.


Najbardziej jednak ze swoich wyników jak i zajętych miejsc zadowolony był Mateusz Matejak, który w konkurencji pistoletowej jak i w strzelbie gładkolufowej zajął trzecie miejsca.


W konkurencji pistoletu bocznego zapłonu (25m) była prowadzona również punktacja drużynowa . Zliczane były punkty trzech zawodników z danego klubu. W rezultacie KS Kołobrzeg wygrał przed Ziemią Chełmińską Chełmno i Basztą Gryfice.
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl