Koszykówka

Koszykarze Kotwicy wygrali kolejny mecz przed własną publicznością. Tym razem kołobrzeżanie pokonali Noteć Inowrocław 69:57, choć musieli radzić sobie bez Pawła Dzierżaka. Na szczęście znakomicie zastąpił go Dawid Mieczkowski, który wrócił do wysokiej formy i jak dawniej był prawdziwym liderem zespołu.
Rywalizacja obu drużyn dostarczyła kibicom dużo emocji. Dopiero w końcówce gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
Przed "Czarodziejami z Wydm" ważne spotkanie przed własną publicznością. W ramach 23 kolejki rozgrywek ostatnio grająca w kratkę Kotwica zmierzy się tym razem zmierzy się z drużyną Noteci Inowrocław. Początek spotkania w sobotę 18 lutego o godz. 18.00 w hali Milenium.
Nietypowo, bo w piątek rozegrali swój mecz koszykarze Kotwicy. Ich rywalem był lider rozgrywek - Legia Warszawa. Niestety - podobnie jak w pierwszym meczu - Legioniści wygrali różnicą ponad 30 punktów.
Podczas X kolejki rozgrywek Nadmorskiego Basketu Amatorskiego doszło do trzech pojedynków na parkiecie . Wszystkie ze spotkań zostały rozegrane w Hali sportowej przy ul Wąskiej. W najciekawszym z pojedynków outsider tabeli Balticus pokonał niespodziewanie drużynę Zetbudu 83:74. Pozostałe ze spotkań były również wyrównane i przyniosły sporo emocji zarówno zawodnikom jak i kibicom. Relacja poniżej
Po serii meczów wyjazdowych koszykarze Kotwicy powrócili do własnej hali i wywalczyli komplet punktów. Podopieczni trenera P. Blechacza pokonali Astorię Bydgoszcz 80:71.
Koszykarze Kotwicy przegrali mecz z Biofarmem Basket Poznań, mimo, że podobnie jak w poprzednim spotkaniu w Krakowie, zaprezentowali się z dobrej strony. O wyniku zadecydowały dwie ostatnie minuty, wygrane przez gospodarzy 10:4.
Tylko dwa mecze rozegrali w minioną niedzielę koszykarze Nadmorskiego Basketu amatorskiego. W hali przy ul. Wąskiej w ramach zaległej kolejki swój pojedynek rozegrały drużyny Magatour i Żulicki. Wygrali zdecydowanie ci drudzy trafiając pierwszą "Setkę" w tegorocznych rozgrywkach NBA. W drugim ze spotkań Akropolis pokonał drużynę Basketu 66:51. Relacja poniżej.
przed tygodniem w Kłodzku. Niestety nie wystarczyło do zdobycia kompletu punktów - kołobrzeżanie ulegli gospodarzom 85:78. Początek meczu był udany dla Kotwicy. W 8. minucie goście wyszli na prowadzenie 11:15, a chwilę później 15:20. Stratę AGH w ostatniej akcji pierwszej kwarty zmniejszył celną "trójką" Szumełda - Krzycki (18:20)
Koszykarze Kotwicy czeka kolejne wyjazdowe spotkanie w ramach rozgrywek I ligi. Podopieczni Pawła Blechacza, udają się do Krakowa na pojedynek innym beniaminkiem ligi - drużyną AGH Kraków. Można powiedzieć starym znajomym, bowiem to właśnie w półfinale drugiej ligi Czarodzieje z wydm mierzyli się z Akademikami. Górą z tamtego starcia wyszli Krakowianie i zapewnili sobie awans. Kotwica musiała się jeszcze bić z rezerwami Asseco, ale także cel zrealizowała.
W 9 kolejce rywalizowali amatorscy koszykarze ligi NBA. W Hali przy ul. Wąskiej doszło do 3 spotkań. Dwa z nich okazały się emocjonujące a o zwycięstwie zdecydowały sekundy. Relacja poniżej.
W 18 kolejce I ligi koszykarze Kotwicy rozegrali mecz w Kłodzku. Kołobrzescy kibice liczyli, że po dobrym występie przeciw GKS Tychy zespół powalczy o komplet punktów z outsiderem. Reczywistość okazała się inna.
W 7 kolejce rywalizowali amatorscy koszykarze ligi NBA. W Hali przy ul. Wąskiej doszło do 3 spotkań .Wszystkie pojedynki dostarczyły emocji zarówno zawodnikom jak i kibicom. Niespodzianką była porażka drużyny Megatour z Akropolisem. Relacja z parkietu poniżej.
Koszykarze Kotwicy odnieśli ważne zwycięstwo, pokonując GKS Tychy 72:56.
Szósta kolejka rozgrywek amatorskich koszykarzy została rozegrana w dniach 6-7 stycznia w Hali przy ul. Wąskiej. Doszło do trzech emocjonujących spotkań. W najciekawszym z nich lider rozgrywek Balticus nieznacznie uległ drużynie Zetbudu 55:60. Wynik spotkania nie wpłynął na przetasowania w tabeli Nadmorskiego Basketu Amatorskiego.
W minioną sobotę koszykarze I ligi rozpoczęli rundę rewanżową. Kotwica pierwszy mecz rozegrała w Gliwicach, gdzie rywalem kołobrzeżan był tamtejszy GTK. Faworytem spotkania byli gospodarze, zajmujący po I rundzie 4. miejsce (z dorobkiem 10-5). Za gliwiczanami przemawiało także zwycięstwo w pierwszym meczu w Kołobrzegu (65:77).
Za nami 6 kolejka rozgrywek Nadmorskiego Basketu Amatorskiego. w ten weekend w Hali sportowej przy ul. Wąskiej rozegrano tylko dwa spotkania. Relacja ze spotkań poniżej.
Koszykarze Kotwicy na ostatni w tym roku mecz udali się do Pruszkowa, gdzie podejmował ich tamtejszy Znicz Basket. Niestety kołobrzeżanie musieli uznać wyższość gospodarzy, choć walczyli o korzystny rezultat do ostatniej minuty.
Tylko jeden mecz rozegrano w ramach V kolejki Nadmorskiego Basketu Nadmorskiego. W Hali przy ul. Wąskiej Zetbud pewnie pokonał drużynę Balticusa 76:50. Relacja poniżej.
Koszykarze Kotwicy przerwali serię porażek i pokonali rezerwy Rosy Radom 65:69. To ważny sukces, zważywszy, że radomianie przed tygodniem pokonali u siebie jednego z faworytów do awansu - Spójnię Stargard, a do meczu z Kotwicą przystąpili wzmocnieni zawodnikami z pierwszego składu Rosy.
Jedna bardzo źle zagrana kwarta zadecydowała o losach meczu Kotwicy w Prudniku. Koszykarze z Kołobrzegu dobrze weszli w spotkanie wygrywając pierwsze dwie kwarty.
Za nami 3 kolejka rozgrywek Nadmorskiego Basketu Amatorskiego. w ten weekend w Hali sportowej przy ul. Wąskiej rozegrano tylko dwa spotkania. Dzięki wygranej nad Megatour aktualnym liderem rozgrywek został po raz pierwszy w historii Balticus. Relacja ze spotkań poniżej.
Siódmej ligowej porażki doznali zawodnicy Kotwicy 50 Kołobrzeg w pierwszej lidze koszykarzy. W sobotę na własnym parkiecie Czarodzieje z tym razem ulegli 62:70 Sokołowi Łańcut. Kołobrzeżanie zagrali bardzo dobrze mimo to wygrali gości , którzy są aktualnym liderem rozgrywek.
Przed Kotwicą dwunasty pojedynek w pierwszej lidze koszykarzy. Podopieczni Pawła Blechacza w sobotę rozegrają kolejny pojedynek przed własną publicznością. Niestety nie będzie łatwo gdyż do miasta nad Parsętą zawita lider rozgrywek - zespół Sokoła Łańcut.
W 2 kolejce rywalizowali amatorscy koszykarze ligi NBA. W Hali przy ul. Wąskiej doszło do 4 spotkań .Wszystkie pojedynki dostarczyły emocji zarówno zawodnikom jak i kibicom. Relacja z parkietu poniżej.
21-letni rozgrywający Trefla Sopot sezon 2016/2017 dokończy w Kotwicy Kołobrzeg. Paweł Dzierżak jest graczem Trefla od 2011 roku. Żółto-czarne barwy reprezentował w kategoriach juniorów, juniorów starszych i II lidze, a w 2013 roku zadebiutował w Polskiej Lidze Koszykówki.