Nie udał się koszykarskiej Kotwicy ostani mecz sezonu przed własną publicznością. Mający pewny ligowy byt kołobrzeski team, na własnym parkiecie uległ walczącej o dziesiąte miejsce w tabeli - drużynie Znicza Pruszków 51:71.

Mimo, że kołobrzeżanie całkiem nieźle rozpoczęli spotkanie, to z minuty na minutę przewagę zaczynali mieć koszykarze z centralnej Polski. Pruszkowianie mocno zmotywowani możliwością awansu na miejsce dające spokojny ligowy byt, walczyli o każdą piłkę. Już po pierwszej połowie zespoły schodziły z dziesięciopunktową różnicą wyniku na korzyść gości (31:41).

W drugiej połowie sytuacja nie uległa zmianie. Zdecydowanie stroną przeważającą byli przyjezdni co znacznie wpłynęło na wynik. W ostatniej kwarcie, pruszkowianie zdominowali plac gry bez pozwalając rzucić Kotwicy zaledwie 4 punkty.
Mecz ostatecznie został wysoko przegrany przez Kotwicę, która w tym spotkaniu miała fatalną skuteczność (29 procent) i tylko szesnaście rzutów znalazło drogę do siatki (na 54 oddane). W kończących sezon zawodach wyróżnili się ambicją i chęcią gry; były gracz Znicza, mający w ostatnich grach wyraźną zwyżkę formy – Patryk Przyborowski i mocno walczący w obronie – Dawid Neumann.

Żegnając się z pierwszoligową koszykówką sezonu 2016/2017, Kotwicy; beniaminkowi skazywanemu na pożarcie, pogratulować należy sukcesu, jakim jest niewątpliwie zajęcie w tabeli dziewiątej lokaty, dającej komfort spokojnego utrzymania się w gronie zespołów zaplecza ekstraligi. Podkreślić również trzeba, iż niewiele zabrakło do uczestniczenia kołobrzeskiego zespołu w fazie play-off.

Wstęp na niedzielny mecz Kotwicy był zupełnie bezpłatny. Cały dochód z wejścia na halę został przekazany na rzecz kołobrzeskiego Hospicjum. Łącznie udało się zebrać ponad 1800 złotych.

Kotwica Kołobrzeg - Znicz Basket Pruszków 51 : 71 (17:19, 14:22, 16:15, 4:15)

Kotwica : P.Przyborowski 14 (1x3, 5 zb., 2 as.), D.Neumann 9 (3x3), Ł.Bodych 9 (1x3, 8 zb.), A.Suliński 5, D.Mieczkowski 4 (1x3), D.Grujić 4, P.Dzierżak 4(3 as.), P.Pawłowski 2 (5 zb.), A.Małetko 0, G.Dobriański 0, K.Rduch 0

Znicz : M.Stopierzyński 20, A.Kordalski 15 (8 as.), M.Szwed 10 (12 zb.), R.Cetnar 9, T.Madziar 5, B.Ornoch 4, M.Kierlewicz4, D.Cechniak 4