Dobiegła końca I runda playoff NBA. W ostatnim decydującym ze spotkań awans do półfinału rozgrywek uzyskała drużyna Balticusa pokonując Akropolis 61:58.
Trzecie ze spotkań rozegrane w Hali przy ul. Wąskiej podobnie jak dwa poprzednie było zacięte i emocjonujące. Tempo gry tym razem było zdecydowanie niższe, co było głównie zasługą taktyki doświadczonych graczy BALTICUSA, lecz AKROPOLIS przyjął te warunki i nie forsował zbyt wydarzeń na parkiecie. Można powiedzieć, że analizując wszystkie spotkania obu ekip był to błąd AKROPOLISU, który kosztował drużynę awans do dalszej fazy play-off. Również w niedzielnym meczu zdarzały się momenty, w których AKROPOLIS grał znacznie szybciej od przeciwnika, co przynosiło uzyskiwanie przewagi punktowej w krótki czasie nawet do siedmiu punktów. Jednak brak konsekwencji w tym aspekcie gry powodował równie szybkie odrabianie strat przez BALTICUS. Przez większą część meczu nie można było wskazać drużyny, która zatryumfuje w całej serii. Decydujące dla losów spotkania okazały się pierwsze cztery minuty czwartej kwarty, w której to BALTICUS zyskał ośmiopunktową przewagę po chwilowym przestoju AKROPOLISU. Mimo, że AKROPOLIS podjął jeszcze walkę i mozolnie odrabiał straty to zabrakło nieco czasu. Na boisku dwoił się i troił Radosław Radomski lecz brak zdecydowanego punktowego wsparcia ze strony kolegów z drużyny spowodował, że w tym spotkaniu i całej serii zwyciężył BALTICUS. W ekipie rewelacji obecnych rozgrywek drugi raz z rzędu klasą dla siebie był Tomasz Kiełbasiński zdobywając 26 punktów. Tym samym BALTICUS w półfinale zmierzy się z ZETBUDEM, a AKROPOLIS zagra o piąte miejsce z BASKETEM.

BALTICUS - AKROPOLIS 61:58 (12:13,16:16,13:11,20:18)

Najlepsi strzelcy:

BALTICUS: Kiełbasiński T. 26, Małetko A. 12 (4), Żukowski P. 12

AKROPOLIS: Radomski R. 26, Waszak K. 7 (1), Ziemkiewicz P. 7 (1)
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

 

×
Reklama