To były ostatnie przetasowania w rozgrywkach Nadmorskiego Basketu Amatorskiego. W niedzielę w hali przy ul. Wąskiej rozegrano dwa ostatnie spotkania II rundy Playoff. Stawką był awans do finału rozgrywek. Centrum Ogrodnicze Żulicki dość łatwo poradziło sobie z ekipą Megatour wygrywając 76:44, zaś Drużyna Zetbudu wygrała drugie ze spotkań z Balticusem. Relacja poniżej.

Drugie spotkanie półfinałowe pomiędzy ŻULICKIM a MEGATOUREM miało bardzo zbliżone przebieg do pierwszego spotkania. MEGATOUR na początku meczy był skuteczny w ataku i agresywny w obronie co przyniosło wygraną w pierszej odsłonie. Z biegiem czasu gra się wyrównała lecz mimo znacznie goszej skuteczności w drugiej kwarcie do przerwy to MEGATOUR nadal prowadził choć różnicą zaledwie jednego punktu. Po zmianie stron nastąpiło jak się wydaje nieuniknione. ŻULICKI włączył właściwy bieg i w mgnieniu oka odskoczył od rywala, w którego grę wkradła się duża nerwowość i niedokładność powodująca liczne straty zanieniane łatwo na kolejne punkty przez faworyta. W drugiej połowie ŻULICKI dosłownie zmiażdżył przeciwnika i przypieczętował awans do finału rozgrywek w obecnym sezonie.

MEGATOUR - ŻULICKI CENTRUM OGRODNICZE 44:76 (22:18,10:13,4:23,9:22)


Najlepsi strzelcy:
  • MEGATOUR: Kobyliński A. 19, Kisiel M. 12, Długosz R. 5 (1)
  • ŻULICKI CENTRUM OGRODNICZE: Sumiński P. 25 (5), Satro K. 23 (2), Semenowicz Z. 12 (1)

STAN RYWALIZACJI 2:0 dla ŻULICKI CENTRUM OGRODNICZE - AWANS DO FINAŁU


Po wysokiej wygranej w pierwszym meczu półfinałowym kandydatem do awansu stał się ZETBUD, który również drugie spotkanie rozpoczął z wysokiego "C" obejmując po pierwszej kwarcie 10 punktowe prowadzenie, dominując zdecydowanie na parkiecie otwierająć mecz wynikiem 0:7. Taki obrót spraw zupełnie zdekoncentrował graczy ZETBUD w driugiej kwarcie. Mimo dobrej obrony wywołującej sporą iloś przechwytów piłki gracze ZETBUDU nie potrafili skutecznie skończyć swoich akcji lub powodowali własne straty. Lecz obie drużyny w tej odsłonie nie grzeszyły skutecznością, a najlepszym dowodem jest wynik drugiej kwarty po 7 minutach 4:2 dla BALTICUSA. Ostatecznie do przerwy ZETBUD prowadził 9 punktami. W trzeciej kwarcie trwałą indolencja ZETBUDU natomiast BALTICUS z minuty na minutę odrabiał starty i na trzy minuty przy przed jej końcem wyszedł na prowadzenie, lecz ZETBUD odzyskał je przed końcem kwarty. Zapowiadało się więc zacięte widowisko w ostatniej odsłonie meczu i walka do ostatnich sekund. Nic jednak bardziej mylnego, gdzyż ZETBUD powrócił do gry z pierwszej połowy i odskakując od rywala na kilka punktów spokojnie kontrolował wykim meczu i tym samym awansował do finału.

BALTICUS - ZETBUD 52:64 (12:22,11:10,16:10,13:22)

Najlepsi strzelcy:
  • BALTICUS: Szafran R. 13 (1), Fiedosewicz M. 12 (2), Kiełbasiński T. 10 (1)
  • ZETBUD: Djurić M. 12 (3), Wasilewski P. 12 (2), Jasiński P. 12

STAN RYWALIZACJI 2:0 dla ZETBUDU - AWANS DO FINAŁUSpotkania finałowe zostaną rozegrane w formie dwumeczu. Pierwszy etap rozgrywek już 21 maja.

  • 15:00 AKROPOLIS - BASKET o V miejsce
  • 16:20 BALTICUS - MEGATOUR o III miejsce
  • 17:40 ŻULICKI CENTRUM OGRODNICZE - ZETBUD o I miejsce

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

 

×
Reklama