Drugą wygraną z rzędu zanotowali na swoim koncie koszykarze Kotwicy Kołobrzeg. Po sobotnim sensacyjnym zwycięstwie nad Śląskiem we Wrocławiu, tym razem pokonali w hali Milenium drużynę Astorii Bydgoszcz.

Środowe spotkanie miało bardzo specyficzny przebieg. Z jednej strony żadna drużyna nie mogła przez większość czasu znaleźć odpowiedniego rytmu gry, a z drugiej losy spotkania ważyły się właściwie do ostatniej sekundy. .

Pierwsza połowa meczu nie robiła wrażenia pod względem efektywności, ale na parkiecie panowała duża waleczność. Obie ekipy miały problem z końcówkami swoich akcji, przez co po I kwarcie mieliśmy bardzo niski wynik (11:12). W drugiej części, gra ofensywna nieco się rozkręciła i to Astoria miała minimalną przewagę. Na szczęście dobra gra "Czarodziei z Wydm" pozwoliła zniwelować straty i na długą przerwę to Kotwica schodziła z 3-punktowym prowadzeniem wygrywając 37:34. .

Po przerwie liczyliśmy na więcej sportowych emocji i tak faktycznie było. Gra obu ekip może nie obfitowała w bardzo efektowne zagrania, ale wynik cały czas znajdował się na styku. Mimo to Kotwica prowadziła przed ostatnią kwartą 54:50. Prawdziwe emocje rozegrały się jednak w ostatnich 10 minutach. Bardzo dobre zmiany w Bydgoskim zespole doprowadziły do tego, że blisko 4 minuty przed końcem na tablicy pojawił się remis. .

Na szczęście koszykarze Kotwicy rozegrali bardziej umiejętnie końcowe fragmenty i to oni cieszyli się ze zwycięstwa. Przy jednopunktowym prowadzeniu kołobrzeżan sędziowie odgwizdali faul niesportowy dla Kotwicy. Wykorzystał to Neumann, który pogrążył bydgoszczan dwoma celnymi rzutami wolnymi. .

Energa Kotwica Kołobrzeg - Enea Astoria Bydgoszcz 83:80 (11:12, 26:22, 17:16, 29:30)

Energa Kotwica: Neumann 14, Przyborowski 14, Grujić 13, Paweł Bodych 11, Pawłowski 10, Łukasz Bodych 8, Dzierżak 7, Ryżek 4, Dobriański 2 .

Enea Astoria: Gospodarek 16, Pochocki 16, Grod 15, Korniiets 12, Fatz 7, Bierwagen 6, Frąckiewicz 6, Śpica 2, Barszczyk 0, Szyttenholm 0