Web
Analytics
Wyjazdowa niemoc trwa
To była trzecia porażka z rzędu na wyjeździe. W sobotę podopieczni Pawła Blechacza przegrali na Śląsku z drużyną GKS Tychy aż 99:75

Wyjazdowe spotkanie lepiej rozpoczęła Kotwica i przez większość pierwszej kwarty prowadziła osiągając nawet 9-punktowe prowadzenie. Wszystko się posypało jednak w momencie, gdy chwilę na złapanie oddechu dostała prawie cała pierwsza piątka, a na parkiecie znaleźli się zawodnicy rezerwowi. Momentalnie inicjatywę przejęli gospodarze i na dwie i pół minuty do końca kwarty, wyszli na prowadzenie, którego, jak się później okazało , nie oddali do końca meczu.

Do połowy drugiej kwarty następowało swoiste „przeciąganie liny" między zespołami – raz grali lepiej gospodarze a raz goście. Niestety w połowie kwarty przeciwnik wbił parę punktów więcej niż my. Spowodowało to, że na przerwę Kotwica schodziła z ośmiopunktową stratą do zespołu GKS Tychy O trzeciej kwarcie trudno powiedzieć cokolwiek pozytywnego, patrząc na trwającą niemoc kołobrzeskich koszykarzy. Ostatnie punkty „z gry" Kotwica rzuciła na 6 minut i 49 sekund przed dźwiękiem syreny, oznaczającej zakończenie kwarty, a przeciwnik przez ten czas zdobył aż 21 punktów.. Czwartą kwartę rozpoczęliśmy przegrywając 29 punktami. Udało się „odrobić" ich zaledwie pięć i ostatecznie przegraliśmy 24 oczkami.

Sztab szkoleniowy ma nad czym się zastanawiać przed najbliższym bardzo trudnym meczem z Jamalex-em Polonia 1912 Leszno, który rozegrany zostanie 26 stycznia o godzinie 18:00 w kołobrzeskiej hali Milenium.

GKS Tychy – Energa Kotwica Kołobrzeg 99 : 75 (24:21, 20:15, 34:10, 21:29)

GKS: Tomasz Deja 16 pkt., Michał Jankowski 15 pkt., Dawid Słupiński 14 pkt., Filip Małgorzaciak 13 pkt., Damian Szymczak 11 pkt., Norbert Kulon 9 pkt., Marcin Kowalewski 7 pkt., Bassey Usendiah 5 pkt., Kacper Majka 5 pkt., Piotr Hałas 2 pkt., Jakub Fenrych 2 pkt., Jakub Zawadzki 0 pkt.

Kotwica: Daniel Grujić 13 pkt., Paweł Dzierżak 13 pkt., Paweł Pawłowski 11 pkt., Szymon Rduch 9 pkt., Szymon Ryżek 8 pkt., Dawid Neumann 7 pkt., Paweł Bodych 6 pkt., Łukasz Bodych 5 pkt., Gracjan Dobriański 3 pkt., Patryk Przyborowski 0 pkt.