Web
Analytics
Niemoc Kotwicy trwa
To że mecz będzie trudny było wiadomo od dawna, lecz bez najlepiej punktującego zawodnika i w ośmioosobowej rotacji zespół z Leszna realnie był do pokonania. Niestety czarna seria kołobrzeskich koszykarzy wciąż trwa. kotwica przed własną publicznością przegrała w Kołobrzegu a dzięki wygranej w Kołobrzegu 72 : 87. Polonia Leszno okazała się lepszym zespołem i przynajmniej przez kilka godziny figurowała na 1 miejscu w lidze.

Pierwsza kwarta rozpoczęła się przyzwoicie. Była walka, rzuty na wysokiej skuteczności i gdyby nie straty na jej koniec na prowadzeniu prawdopodobnie byliby kołobrzeżanie. . Na początku 2 kwarty zobaczyliśmy Kotwicę, której tak bardzo pragną jej kibice. Była walka i chęć wyszarpania zwycięstwa. Niestety tej chęci zawodnikom wystarczyło jedynie na 3 minuty i doprowadzenie do stanu 27:27. Pod koniec kwarty Polonia zrobiła szybki run 8:0 i kołobrzescy koszykarze schodzili na długą przerwę z deficytem 8 punktów.

3 część gry to usilne starania zawodników Kotwicy by przejąć kontrolę nad meczem. Jednak na każde „nasze” trafienie zawodnicy z Leszna odpowiadali swoim. Swoista walka „cios z cios” trwała do 6 minuty kwarty. Później dostaliśmy 13 punktowych ciosów z gry na które odpowiedzieliśmy dwoma celnymi rzutami osobistymi.

Rozpoczynając 4 kwartę z 15 punktami zaliczki zespół Polonii mógł w spokoju zorganizować sobie mini konkurs rzutów za 3 punkty (w ostatniej kwarcie 15 z 23 punktów dla zespołu z Leszna padło po rzutach 3 punktowych).

Warto tutaj podkreślić, że pod nieobecność najlepiej punktującego zawodnika Polonii – Kamila Chanasa, swoje kompetencje jako ewentualny lider tamtejszej drużyny potwierdził zdobywca 28 pkt. Adam Kaczmarzyk. W naszym zespole wyraźnie był z tym problem. Brakowało zawodnika, który w trudnej chwili zagrzałby kolegów do walki, natomiast ławka rezerwowych nie działała jak należy. Po tym meczu trzeba jak najszybciej wyciągnąć wnioski i zastosować je w kolejnym spotkaniu z Elektro-Investment ZB Pruszków, które rozegrane zostanie już w najbliższą środę.

Energa Kotwica Kołobrzeg – Jamalex Polonia 1912 Leszno 72 : 87 (19:22, 15:20, 15:22, 23:23)

Kotwica: Łukasz Bodych 19 pkt., Szymon Rduch 13 pkt., Paweł Pawłowski 12 pkt., Daniel Grujić 10 pkt., Szymon Ryżek 8 pkt., Patryk Przyborowski 4 pkt, Gracjan Dobriański 4 pkt., Paweł Bodych 2 pkt., Paweł Dzierżak 0 pkt.,

Polonia: Adam Kaczmarzyk 28 pkt., Szymon Milczyński 17 pkt., Radosław Trubacz 15 pkt., Jakub Kobel 12 pkt., Nikodem Sirijatowicz 8 pkt., Stanferd Sanny 5 pkt., Przemysław Wrona 2 pkt., Kacper Kurkowiak 0 pkt.