Tylko 37 sekund Kotwica prowadziła w meczu z solidną ekipą Polfarmexu Kutno. Co prawda później starała się niwelować przewagi gości niestety mecz w Hali Milenium zakończył się wynikiem 77:58 dla drużyny gości. Po tym spotkaniu Kotwica spadła na 13 miejsce w ligowej tabeli.

W pierwszej odsłonie meczu oba zespoły „badały” się wzajem. Akcja za akcję, kosz za kosz, i tylko atak w ostatnich sekundach przyniósł kutnianom dwa punkty, a w sumie cztery przewagi w tym fragmencie meczu. Energa Kotwica lepsza w zbiórkach, asystach, przechwytach, niestety zdecydowanie gorsza w skuteczności gry.
W drugiej części skuteczność się wyrównała, za to kołobrzeżanie zaczęli popełniać więcej strat, wykreowali mniej pozycji rzutowych. Ta kwarta zakończyła się siedmioma punktami przewagi przyjezdnych i na przerwę zespoły schodziły z jedenastopunktową różnicą.

Co prawda trzecia kwarta rozpoczęła się wygraną ośmioma oczkami, ale chyba tylko po to, żeby w czwartej oddać wszystko. Rozpoczęło się od 49:52 i dziesięciominutową szansą na poprawienie sytuacji w tabeli. Jednak mało już energetyczna Energa Kotwica, szybko uciszyła nieśmiało rozpoczęty doping trybuny, swoimi nieporadnymi zachowaniami na parkiecie. Czarodzieje oddali w tej części zawodów tylko cztery celne rzuty (na 14. W tym samym czasie gracze Polfarmexu pochwalić się mogli 25 punktami. Tym samym kołobrzeżanie przegrali ten ważny mecz 58:77.

Najbliższy mecz, przełożony na 7 marca, Energa Kotwica zagra z Zetkamą Nysą Kłodzko na wyjeździe, u siebie natomiast, 11 marca z KK Warszawa. Obie te drużyny lokują się w tabeli nieco niżej, jednak ostatnio trochę udało im się poprawić swój bilans, co sprawia, że będą to wielce niebezpieczni przeciwnicy.

Energa Kotwica Kołobrzeg - Polfarmex Kutno 77 : 58

Energa Kotwica : P.Dzierżak 14, Ł.Bodych 12, D.Neumann 10, Sz.Ryżek 5, P.Przyborowski 5, P.Pawłowski 4, Sz.Rduch 4, P.Bodych 2, D.Grujić 2, G.Dobriański, M.Żmudzki

Polfarmex : B.Majewski 22, A.Kobuz 12, M.Zębski 11, T.Wojdyła 11, M.Szwed 9, M.Marek 5, P.Tradecki 3, J.Sobczak 2, Sz. Pawlak 2, D.Janiak