Kotwica nie była stawiana w roli faworyta tego spotkania, ale wielu liczyło na niespodziankę i przerwanie złej passy, która nie opuszcza kołobrzeskich koszykarzy. Niestety i tym razem musieli oni uznać wyższość rywala tym samym oddalając się od szansy na uniknięcie fazy play-out.

Pierwsze 2 punkty w meczu zdobyła drużyna z Kutna, ale prawie od razu zawodnicy Kotwicy odpowiedzieli trójką. Jak się później okazało było to jedyne prowadzenie drużyny z Kołobrzegu podczas tego meczu. Dalsza część to walka kosz za kosz. Taka sytuacja trwała również w drugiej kwarcie, ale pod koniec Polfarmex „odjechał” głównie za sprawą Arkadiusza Kobusa, co spowodowało, że Czarodzieje z Wydm do szatni schodzili z 11 pkt stratą.

Nasi koszykarze dobrze rozpoczęli trzecią partię, zdobywając 7 punktów z rzędu. Później za 3 punkty trafił Bartosz Majewski, na co kołobrzeżanie odpowiedzieli kolejnymi sześcioma oczkami. Tym oto sposobem ze stanu 28:39 dla Polfarmex-u robiło się 41:42. Kwarta skończyła się trzypunktową przewagą gości z Kutna, co zapowiadało twardą walkę w końcówce spotkania.

Emocji starczyło na 3 minuty kwarty i doprowadzenie do wyniku 53:57. Całą 4 kwartę można nazwać „teatrem dwóch aktorów” – szkoda tylko, że obaj grali w tej samej drużynie. Mowa o Bartoszu Majewski i Tomaszu Wojdyle. Pierwszy z nich w 4 kwarcie zdobył 10 punktów (z 22 zdobytych w całym meczu). Drugi, można powiedzieć, weteran polskich parkietów, 40-latek, rzucił w ostatniej kwarcie tyle samo punktów co cała drużyna Kotwicy (9pkt.) i tym samym dopełnił dzieła zniszczenia. 4-14 z gry (w tym 0-7 za 3 punkty) i do tego 5 strat to bilans 4 kwarty w wykonaniu drużyny Kotwicy Kołobrzeg.

Kolejne 2 mecze (z Zetkama Doral Nysa w Kłodzku i KK Warszawa w Kołobrzegu) pokażą czy to już równia pochyła w stronę dołu tabeli czy jeszcze jest ta iskra w chłopakach która pcha do „walki do końca”

Energa Kotwica Kołobrzeg – Polfarmex Kutno 58 : 77 (13:17, 15:22, 21:13, 9:25)

Kotwica: Paweł Dzierżak 14 pkt., Łukasz Bodych 12 pkt., Dawid Neumann 10 pkt., Szymon Ryżek 5 pkt., Patryk Przyborowski 5 pkt., Szymon Rduch 4 pkt., Paweł Pawłowski 4 pkt., Daniel Grujić 2 pkt., Paweł Bodych 2 pkt., Gracjan Dobriański 0 pkt., Maciej Żmudzki 0 pkt.
Polfarmex: Bartosz Majewski 22 pkt., Arkadiusz Kobus 12 pkt., Tomasz Wojdyła 11 pkt., Mateusz Zębski 11 pkt., Mateusz Szwed 9 pkt., Michał Marek 5 pkt., Przemysław Tradecki 3 pkt., January Sobczak 2 pkt., Szymon Pawlak 2 pkt., Damian Janiak 0 pkt