Nie udał się koszykarzom Kotwicy wyjazd do Stargardu. Mimo, że "Czarodzieje z Wydm" zagrali naprawdę dobre spotkania to górą okazał się ostatecznie lider tabeli I ligowych rozgrywek drużyna Spójni, która pokonała kołobrzeżan 92:76.

Pierwsza odsłona zawodów wyrównana była tylko do czwartej minuty. Później zdecydowanie, aż do trzynastopunktowej przewagi, lepiej szło gospodarzom . Na sześć zbiórek ofensywnych stargardzian, goście odpowiedzieli tylko dwoma. Na osiem w defensywie, czterema. Gdy zaczęło się jawić widmo wysokiej porażki przyjezdnych, stało się coś, co na pewien czas zdezorientowało kibiców, wypełnionej prawie po brzegi hali. Do siódmej minuty drugiej kwarty prowadziła jeszcze Spójnia, jednak kolejne dwie zdominowała Energa Kotwica, wyprowadzając po doskonałych obronach, naprawdę dobrze przygotowane ataki . Seria 14 kolejnych punktów, przyniosła czteropunktową przewagę i tylko odgwizdany przez sędziego w ostatnich sekundach wątpliwy faul, przy rzucie zza łuku Dymały, zamieniony na trzy trafienia, nie pozwolił „Czarodziejom” na utrzymanie większej różnicy przed zejściem na przerwę.

Do siódmej minuty po przerwie obie drużyny wydzierały sobie prowadzenie, doprowadzając do jego czternastu zmian. Dopiero wtedy, przy wyniku 51:52, gospodarze po dwóch „trójkach” i kilku rzutach wolnych, doprowadzili przed ostatnią częścią meczu do ośmiopunktowej przewagi. Resumując kołobrzeżanie zagrali dobry mecz walcząc o każdy metr boiska. Kołobrzescy gracze zebrali w ataku 17 piłek (Spójnia-12), popełnili 12 strat (Spójnia 19),przechwycili 15 piłek (Spójnia -8), zdobyli „ze strat” 17 punktów (Spójnia- 10), z „pomalowanego” 48 punktów (Spójnia- 34), z szybkiego ataku 12 (S. -7). Poprawiona była aż do 90 procent skuteczność wykonywania rzutów wolnych (9/10), niestety skuteczność przeciwników równie wysoka (83 proc.), przy większej ilości podyktowanych rzutów (20/24).

Spójnia Stargard - Energa Kotwica Kołobrzeg 92:76

Spójnia: H.Pabian 20 (3x3), A.Czujkowski 20, M.Dymała 14, D.Bręk 12 (3x3), M.Raczyński 8, W.Fraś 6, K.Koziorowicz 5, K.Pytyś 4, M.Wilczek 3,

Energa Kotwica: Ł.Bodych 18, P.Pawłowski 17, P.Dzierżak 14, D.Grujić 8, Sz.Ryżek 7, Sz.Rduch 5, P.Przyborowski 4, M.Kolek 3, D.Neumann, G.Dobriański, M.Żmudzki