Kotwica Kołobrzeg ze zmiennym szczęściem próbuje wspiąć się w ligowej tabeli. W środę "Czarodzieje z wydm" we własnej hali pokonali drużynę Noteci Inowrocław 76:56.
Niestety mimo zwycięstwa, nie będzie zakładanych wcześniej play-offów, nie będzie też bezpiecznych lokat w tabeli, a będą natomiast emocje związane z grą o utrzymanie drużyny w pierwszej lidze.

W meczu z niżej notowanym rywalem Kotwica od razu objęła prowadzenie w meczu i po paru minutach kwarty prowadziła już 10:5. Druga kwarta była w zasadzie podobna do pierwszej. Po kwadransie gry było 29:18 dla kołobrzeżan. Było to jednocześnie najwyższe prowadzenie Energi Kotwicy w pierwszej połowie.

Na przerwę gospodarze schodzili z przewagą dziewięciu punktów. Goście mieli więcej zbiórek, ale kołobrzeżanie nadrabiali to większą koncentracją i mobilnością, przerywając akcje gości i zdobywając szybkimi atakami 15 punktów .

Po przerwie zacięło się coś w grze Kotwicy. Dość szybko wykorzystała to Noteć zdobywając serię 11 Z bezpiecznego wydawałoby się wyniku, goście doprowadzili do stanu 42:40. Ostatnia kwarta, to wreszcie mobilizacja gospodarzy i jak przystało na „Czarodziejów”, popis ich skuteczności. Rzucone 32 punkty dały powód do radości nielicznym, najwierniejszym kołobrzeskim kibicom, a odebrały wszelkie już nadzieje graczom Noteci.

Noteć po tej porażce spadła na ostatnie miejsce w tabeli, ale mając jeszcze mecz z bezpośrednim w niej sąsiadem, Siedlcami, może poprawić swoją sytuację, zagrożoną nieuniknionym spadkiem z ligi. Energa Kotwica wyjeżdża natomiast na dwa mecze na południe Polski (z Siarką w Tarnobrzegu, w sobotę i Sokołem w Łańcucie, w poniedziałek). Ostatni mecz rundy zasadniczej, kołobrzeżanie rozegrają u siebie z Pogonią Prudnik. Mecz planowany na 31 marca rozegrany będzie prawdopodobnie w piątek, 30 marca o godz. 18.30.

Energa Kotwica Kołobrzeg - Noteć Inowrocław 76 : 56

Energa Kotwica : Ł,Bodych 13, P.Przyborowski 13, P.Pawłowski 11, D.Grujić 9, D.Neumann 9, P.Dzierżak 9, G.Dobriański 4, Sz.Rduch 4, Sz.Ryżek 2, P.Bodych 2, M.Kolek, M.Żmudzki
Noteć : G.Małecki 17, W.Żurawski 11, D.Szczepanik 10, K.Michalski 9, D.Adamczewski 2, M.Marciniak 2, A.Filipiak 2, S.Sroczyński 1, Ł.Paul,