Nie wszystkie ze spotkań Kotwicy podczas wiosennych wojaży po Podkarpaciu wypadły na korzyść kołobrzeżan . Po sobotnim zwycięstwie nad Siarką w Tarnobrzegu, tym razem kołobrzeżanie rozegrali mecz w Łańcucie. Niestety jedna z czołowych ekip ligi dość łatwo ograła Kotwicę 76:62.

Od początku już drużyna z południa polski mocno przycisnęła koszykarzy Kotwicy, gdzie w dosłownie parę minut objęła kilku punktowe prowadzenie. Przy lepszej koncentracji i skuteczności, szczególnie od szóstej minuty, do której wynik jeszcze był w miarę korzystny dla kołobrzeżan (13:11), pierwsza kwarta zakończona wyraźnym prowadzeniem gospodarzy. Druga odsłona, to wyrównanie gry, z lekkim wskazaniem na korzyść Kotwicy. Parę wygranych akcji i „Czarodzieje” odrabiają w niej jedno „oczko”. Na przerwę Sokół schodzi z ośmioma punktami przewagi (36:28).

Druga połowa rozpoczyna się siedmiopunktową serią miejscowych. Kołobrzescy gracze nie mogą wstrzelić się do łańcuckiego kosza. Zdobyte w tej części gry 12 punktów, to zbyt mało, żeby postraszyć dobrze funkcjonującą miejscową ekipę. Odskakuje ona i wyraźna już różnica ukazuje się na tablicy przed ostatnią odsłoną (58:40). Kołobrzeżanie próbują jeszcze naprawiać wynik, ale udaje im się to tylko połowicznie. Gdyż koszykarze z Łańcuta do końca spotkania kontrolują już grę i wygrywają zasłużenie 76:62.

Po tym meczu Energa Kotwica nadal zajmuje 12 lokatę i przy dobrym układzie, oczywiście zakładając zwycięstwo w przedświątecznym meczu z Pogonią Prudnik (piątek, 30 marca, godz. 18.30), może uplasować się na 11 pozycji.

Sokół Łańcut - Energa Kotwica Kołobrzeg 76 : 62 (24:15, 112:13, 22:12, 18:22)

Sokół : M.Zywert 23 (5x3), M.Klima 14 (9 zbiórek), A.Włodarczyk 12, A.Inglot 8, R.Kulikowski 8 (15 zbiórek), M.Parszewski 5, B.Karolak 4, A.Warszawski 2,

Energa Kotwica : P.Przyborowski 12, P.Dzierżak 11, Sz.Rduch 9, D.Grujić 8, P.Pawłowski 6, P.Bodych 5, Sz.Ryżek 5, Ł.Bodych 3, D.Neumann 3, G.Dobriański, M.Żmudzki