Ważnym dla ostatecznego układu tabeli meczem koszykarska Kotwica zakończyła swoje występy w rundzie zasadniczej I ligowych rozgrywek. "Czarodzieje z Wydm" w piątek we własnej hali pokonali dość pewnie drużynę Pogoń Prudnik 88 :67. Zwycięstwo umocniło kołobrzeską drużynę na 11 miejscu w ligowej tabeli.

Pierwsza kwarta, po wstępnym, wzajemnym badaniu przeciwnika i pierwszych trafieniach w trzeciej minucie zaczęła przynosić więcej szczęścia przyjezdnym. Lepiej rozwijała im się gra pod koszem, łatwiej zdobywali przewagi. Kołobrzeżanie nie mogli się wstrzelić w mecz i na małą przerwę, z pięciopunktową stratą.

Druga odsłona to już ta Kotwica którą lubią oglądać we własnej hali jej kibice. Dobra gra zespołowa i seria wspaniałych przechwytów i asyst przyniosła ekipie "Czarodzie z Wydm" sporą przewagę i do szatni zeszli z 12-punktowym prowadzeniem.

Trzecia odsłona, to dalsza zdecydowana dominacja Kotwicy. Po niektórych asystach, walce pod koszami, szybkich zagraniach, warto było bić brawo, co i zebrani kibice ochoczo czynili. W hali zaczęło być głośno, szczególnie, że nadal wzrastała skuteczność. Tak prowadzone zawody, w tej kwarcie pozwoliły nawet na 26 punktów przewagi, co zmywało trochę niesławę wcześniejszej, wyjazdowej porażki (27 punktów). Ostatnia część zawodów, wielkich zmian w grze już nie przyniosła. Gospodarze zadowoleni z prowadzenia, nie pozwalali na widoczne zmniejszanie wyniku, rotacja w składzie pozwoliła na wykorzystanie wszystkich dwunastu zawodników, z których jedenastu punktowało.

Po tym meczu, Energa Kotwica zajmuje 11 miejsce, które utrzyma już do zakończenia rundy zasadniczej. Miejsce to w następnej fazie gier (play-out) daje tzw. przewagę boiska, ponieważ dwa pierwsze i ewentualny piąty mecz, z którąś z drużyn miejsc 13-16, rozgrywa się u siebie. Nie wiadomo jeszcze, z kim przyjdzie kołobrzeżanom rywalizować. W najbardziej prawdopodobnym scenariuszu; będzie to KK Warszawa lub SKK Siedlce. Nie wiadomo też kiedy mecze w Kołobrzegu się odbędą. Hala Mileniu zajęta jest w terminach wyznaczonych na gry przez PZKosz. Na przymierzane 12 i 13 kwietnia, Wydział Rozgrywek wstępnie zgody nie wyraził. Możliwe więc przesunięcie meczów na 16,17 kwietnia, ale to będzie wiadomo dopiero w następnym tygodniu (po 3 kwietnia).

Energa Kotwica Kołobrzeg - Pogoń Prudnik 88 :67 (13:18, 29:12, 26:16, 20:21)

Energa Kotwica : Sz.Rduch 15 (3x3), P.Przyborowski 14 (5 asyst), D.Grujić 14 (4 przechw.), Sz.Ryżek 10, P.Dzierżak 8 (2x3, 12 as., 5 przechw.), Ł.Bodych 8 (2x2, 8 zbiórek, 4 przechw.), G.Dobriański 5, P.Pawłowski 5, P.Bodych 4, D.Neumann 3, M.Żmudzki 2, M.Kolek
Pogoń : M.Strzelecki 15, P.Bogdanowicz 14, T.Prostak 14, J.Krawczyk 6, P.Garwol 4, P.Nowerski 4, R.Malitka 3, T.Nowakowski 3, W.Czyżewski 2, M.Krawiec 2