Niestety nie udało się wygrać "Czarodziejom z Wydm" w pierwszym spotkaniu wyjazdowym. Na inaugurację Kotwica uległa w Poznaniu miejscowej drużynie Biofarmu 82:83 Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, ale nie potrafili wypracować przewagi większej niż jedno posiadanie, a punkty dla nich dostarczali jedynie Mateusz Bręk z Marciniem Fliegerem (pierwsze 9 pkt. dla Biofarmu).

Od stanu 9:6 dla Poznaniaków nastąpił pierwszy zryw Czarodziejów z Wydm, którzy rzucili 11 punktów z rzędu Niestety k ońcówka tej kwarty to pokaz nieskuteczności z obu stron zakończony wynikiem 5:4 i ostatecznie kwarta zakończyła się siedmiopunktowym prowadzeniem kołobrzeżan.

Początek drugiej kwarty to przebudzenie Adama Metelskiego dzięki któremu zawodnicy Biofarmu zbliżyli się nawet na 1 punkt (20:21), ale to było wszystko na co było ich stać podczas tego rozdania. Lepsza końcówka kwarty w wykonaniu zawodników Kotwicy pozwoliła na zbudowanie 10-cio punktowej przewagi przed długa przerwą.

3 kwarta zaczęła się obiecująco ponieważ swoją 3 trójkę w meczu rzucił Jakub Zalewski i wyprowadził kołobrzeżan na 13-to punktowe Pierwszy poważny zgrzyt nastąpił w 3 minucie gdy po swojej stracie kapitan Kotwicy - Damian Janiak popełnił faul niesportowy na Fliegierze, a 2 minuty przed końcem kwarty drugi zgrzyt – po faulu technicznym naszego kapitana jesteśmy zmuszeni kończyć mecz bez jego dalszej pomocy. Strata kapitana nie „pocięła skrzydeł” Kotwicy dzięki czemu na przerwę przed decydującą kwartą schodzili z 11 punktową zaliczką (53:64).

Ostatnią kwartę to dominacja gospodarzy. Poznaniacy przycisnęli mocniej i na każde trafienie kołobrzeżan odpowiadali minimum dwoma swoimi. Jak grać jako prawdziwy lider pokazał Marcin Flieger, który poza niezłym startem meczu był zupełnie niewidoczny a w ostatniej kwarcie rzucił 9 punktów i rozdał 3 asysty.

Biofarm Basket Poznań – Energa Kotwica Kołobrzeg 83 : 82 (14:21, 19:22, 20:21, 30:18)

Basket: Marcin Flieger 17 pkt., Mateusz Bręk 15 pkt., Adam Metelski 12 pkt., Tomasz Smorawiński 12 pkt., Michał Samsonowicz 10 pkt., Mikołaj Czyż 5 pkt., Marcin Tomaszewski 5 pkt., Aleksander Lewandowski 5 pkt., Maciej Rostalski 2 pkt.

Kotwica: Daniel Grujić 18 pkt., Szymon Ryżek 17 pkt., Łukasz Bodych 11 pkt., Jakub Zalewski 11 pkt., Przemysław Wrona 10 pkt., Jakub Stanios 5 pkt., Damian Janiak 5 pkt., Gracjan Dobriański 3 pkt., Paweł Lasota 2 pkt.