Web
Analytics
Piłka Nożna
Za nami pierwsza kolejka Nadmorskiej Ligi Futsalu, która rozgrywana jest w Dźwirzynie. Najwyższe zwycięstwo odniósł Heatsan i przynajmniej przez tydzień będzie liderem rozgrywek. Łącznie w pięciu meczach padło 39 bramek.
W ostatnim domowym meczu rundy jesiennej Kotwica Kołobrzeg pokonała drużynę Polonii Środa Wielkopolska 2:0.Spotkanie sąsiadów z tabeli długo nie mogło rozgrzać publiczności, która w sobotni wieczór zasiadła na trybunach stadionu im. S.Karpiniuka.

Najwięcej emocji przyniosło ostatnie pół godziny tej rywalizacji, w tym czasie padły też bramki , które dały trzy punkty Biało niebieskim. Pierwsza połowa przebiegła w dość spokojnie, piłkarze nie forsowali tempa a a jedyną wartą odnotowania sytuacją było uderzenie z bliska Dawida Wolnego, które z trudem obronił bramkarz przyjezdnych.

Po przerwie obraz gry się zmienił, mecz zrobił się bardziej otwarty a zespoły nastawiły się na ofensywę. Sygnał do ataku dał Sebastain Deja, którego strzał z dwudziestu metrów został zablokowany przez ofiarnie interweniującego obrońcę. Po chwili uderzenia z dystansu spróbował Gracjan Kuśmierek, niestety minimalnie chybił. Po kwadransie sprawy w swoje ręce wziął kapitan kołobrzeżan, Piotr Kieruzel. Najpierw odebrał piłkę rywalom na połowie boiska i po krótkiej wymianie z Kuśmierkiem popędził w pole karne gości. Następnie odegrał ją do Michała Ciarkowskiego, którego uderzenie na bramkę zablokował ręką jeden z defensorów Polonii. Arbiter podyktował za to przewinienie rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Deja.

Po strzeleniu gola nasza drużyna lekko się cofnęła oddając inicjatywę rywalom. Niebezpiecznie pod naszą bramką zrobiło się w 64 minucie wtedy to Jędrzej Kujawa przedarł się z piłką w kołobrzeską szesnastkę ,ale jego uderzenie wybronił Jakub Górski. W Ostatnich minutach meczu zespół gości zaatakował większą ilością zawodników a to spowodowało, że narażał się na kontry. Właśnie po jednej z nich w 89 minucie Łukasz Szymański pięknym strzałem z trzynastu metrów z samo okienko bramki Polonii ustalił wynik spotkania na 2:0 dla Kotwicy.

Po remisie z rezerwami Lecha to kolejny mecz, w którym podopieczni trenera Jana Furlepy zagrali z zębem. Przed nami pojedynek derbowy z Gwardią Koszalin, a w nim z pewnością oprócz umiejętności czysto piłkarskich będzie potrzebny charakter, który pokazał nasz zespół w ostatnich spotkaniach.

Kotwica Kołobrzeg Polonia Środa Wielkopolska 2:0 (0:0)
Bramki : 1:0 Sebastian Deja 61'(k), 2:0 Łukasz Szymański 89'

1. Jakub Górski, 23. Wiktor Witt, 4. Piotr Kieruzel, 18. Mateusz Peroński, 20. Rafał Gutowski, 22. Łukasz Szymański, 10. Gracjan Kuśmierek(83'27. Maciej Gaszka), 6. Adrian Szynka(76'17. Daniel Chyła), 7. Michał Ciarkowski(88' 14. Mateusz Czapłygin), 15. Sebastian Deja, 16. Dawid Wolny(87' 9. Łukasz Włodarczyk)

Gromiąc wicelidera rozgrywek podopieczne Łukasz Krymowskiego wywalczyły tytuł mistrza rundy jesiennej w tabeli piłkarskiej II ligi kobiet. Efektowne zwycięstwo AP Kotwica mogli oglądać wszyscy, którzy tego dnia pojawili się na stadionie. Piłkarki AP Kotwica sprawiły tym samym nie lada sensację.
W najbliższą niedzielę 18.11 rusza I edycja Nadmorskiej Ligi Futsalu organizowana przez GOSTiR (Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji) w Dźwirzynie. Do rywalizacji zgłosiło się 10 drużyn, które rywalizować będą systemem każdy z każdym (9 kolejek ligowych). Mecze odbywać się będą w terminach niedzielnych w Hali GOSTiR przy ul. Sportowej w Dźwirzynie.
17 listopada drużyna Kotwicy Kołobrzeg rozegra ostatnie spotkanie rundy jesiennej, na własnym stadionie. Przeciwnikiem Biało-niebieskich będzie sąsiad z ligowej tabeli zespół Polonii Środa Wielkopolska. Rywale z wielkopolski podobnie jak kołobrzeżanie czują wielki niedosyt z powodu zajmowanej pozycji.
W 15 kolejce spotkań 3 ligi zespół Kotwicy Kołobrzeg zagra na wyjeździe z rezerwami Lecha Poznań.
Po siedmiu meczach bez porażki na swoim boisku, "Biało-niebiescy" zostali rozbici przez wicelidera z Kalisza. Kołobrzeżanie przegrali w dość kompromitującym stylu aż 0:4.
W meczu III Rundy Pucharu Polski na szczeblu KOZPN grające w klasie okręgowej rezerwy kołobrzeskiej Kotwicy przegrały na Euroboisku z trzecioligowym Bałtykiem Koszalin 2:4
W trzynastej kolejce spotkań zespół Kotwicy Kołobrzeg rywalizował w meczu wyjazdowym z wiceliderem rozgrywek drużyną Sokoła Kleczew. Gospodarze tego pojedynku legitymowali się imponującym bilansem siedmiu wygranych z rzędu co stawiało ich w roli faworyta tego starcia.
Niepokonany od początku rozgrywek zespół ze Starogardu Gdańskiego wkońcu musiał przegrać. Trafiło na "biało-niebiesckih", którzy w 12 kolejce spotkań 3 ligi na własnym stadionie pokonali wicelidera rozgrywek 1:0
W jedenastej kolejce spotkań trzeciej ligi"biało=niebiescy" ulegli w meczu wyjazdowym drużynie Mieszka Gniezno 5:2. Mecz należał do tych z cyklu, że mógł podobać się publiczności a kibice na trybunach zobaczyli "grad goli".
Nadszedł ten moment, kiedy piłkarze mogą grać na nowo wyremontowanym boisku ze sztuczną murawą. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w najbliższą sobotę zaprasza wszystkich piłkarzy, kibiców oraz osoby zainteresowane sprawami sportu na uroczyste otwarcie euroboiska, które po 3 miesiącach modernizacji zostanie oficjalne otwarte do użytku.
Niespodzianką zakończył się sobotni mecz "Biało-niebieskich" przed własną publicznością. Po dość słabym spotkaniu podopieczni Jana Furlepy zremisowali w derbach z jedenastką Bałtyku Gdynia 1:1.
24-letni napastnik reprezentował ostatnio barwy pierwszoligowej Warty Poznań. Po zakończeniu ubiegłego sezonu umowa z poznańskim klubem nie została przedłużona a to spowodowało, że będąc wolnym zawodnikiem Przybyła mógł zasilić szeregi Biało-niebieskich.
Już jutro piłkarki AP Kotwicy rozegrają kolejne ligowe spotkanie.
Kotwica prowadziła już z liderem rozgrywek 2:0. Kołobrzeżanom niestety nie udało się podtrzymać serii zwycięstw na własnym stadionie. Mecz zakończył się remisem 2:2
W 7 kolejce spotkań 3 ligi zespół Kotwicy Kołobrzeg podejmował na własnym stadionie drużynę Jaroty Jarocin. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem "Biało-niebieskich" a kołobrzescy kibice byli trzymani w niepewności do ostatnich sekund spotkania.
16 września o godzinie 16:00 na boisku bocznym przy stadionie im. Sebastiana Karpiniuka planowany jest trening dla młodych zawodników, którzy chcą podnosić swoje umiejętności grając w piłkę nożną. Do udziału w nich zaprasza Miejski Klub Piłkarski Kotwica. Zajęcia będą prowadzone przez zawodników III ligowej Kotwicy.
Zabrakło szczęścia "Biało-niebieskim" w wyjazdowym spotkaniu 6 kolejki 3 ligi. Zespół Kotwicy Kołobrzeg zremisował na wyjeździe po bardzo dobrym spotkaniu z drużyną Wdy Świecie 2:2. Jak już ostatnio przywkli kibice kotwicy początek  spotkania należał do Biało-niebieskich. Już w pierwszych minutach uderzenie głową Rafała Gutowskiego zatrzymało się na poprzeczce gospodarzy.
Zaledwie pół godziny potrzebowali podopieczni Jana Furlepy aby ustalić wynik spotkania z drużyną Świtu Skolwin. w piątek przed własną publicznością "biało-niebiescy" pokonali szczecinian aż 4:0.
Na inaugurację rozgrywek kołobrzeżanki udały się do Szczecina by zmierzyć się z drużyną Olimpii Szczecin. Mimo ogromnej walki i zaangażowania piłkarki AP Kotwica mecz rozpoczynający sezon przegrały 2:0. Kołobrzeżanki dwa gole straciły w pierwszej połowie spotkania. Mimo ambitnej postawy w drugiej części meczu do domu wróciły bez punktów.
Bramkarz Pogoni Szczecin - Daniel Kusztan - w obecnym sezonie będzie reprezentował barwy Kotwicy Kołobrzeg. Osiemnastolatek przeniósł się do trzecioligowca na zasadzie wypożyczenia.
W najbliższy piątek na inaugurację piątej kolejki spotkań trzeciej ligi, Kotwica Kołobrzeg podejmie na własnym stadionie rewelacje poprzedniego sezonu drużynę Świtu Skolwin. Kołobrzeski zespół nie ma dobrej passy w pojedynkach z ekipą północnej dzielnicy Szczecina. W poprzednich rozgrywkach nasz najbliższy rywal rozbił Biało-niebieskich dwukrotnie w identycznym stosunku 3:0.
Z przygodami jechali na mecz do Malborka piłkarze Kotwicy. Zbliżając się do celu podróży natknęli się bowiem na wypadek i obowiązujący objazd. Nadkładając drogi utknęli w korku i na stadionie w Malborku zameldowali się na 30 minut przed rozpoczęciem spotkania. Na miejscu okazało się, że w podobnej sytuacji znaleźli się sędziowie,którzy na obiekt jeszcze nie dotarli. Po konsultacji z delegatem zawodów ustalono, że mecz odbędzie się z czterdziestopięcio minutowym opóźnieniem.
Przed zespołem Kotwicy Kołobrzeg kolejne trudne  wyzwanie. Już w najbliższą sobotę  podopieczni trenera Jana Furlepy udadzą się do Malborka, gdzie gościnnie swoje mecze rozgrywa drużyna Wierzycy Pelplin.