Fatalny falstart w tegorocznych rozgrywkach zaliczają po raz kolejny podopieczni Ryszarda Wieczorka. W piątek kołobrzeżanie na Śląsku przegrali trzeci mecz z rzędu w ramach rundy wiosennej II ligowych rozgrywek. Rywalem Kotwicy była drużyna ROW 1964 Rybnik. W meczu o 6 punktów lepsi okazali się rybniczanie - pokonali oni Biało-Niebieskich 3:2.
Mimo, że piłkarze Kotwicy walczyli przez całe 90 minut to nie potrafili ustrzec się błędów przy stałych fragmentach gry. Trener Ryszard Wieczorek, wprowadził kilka korekt w porównaniu do składu wyjściowego sprzed tygodnia. W pierwszej jedenastce wybiegli zawodnicy, którzy do tej pory grali mniej, min. Mateusz Świechowski, Oskar Paprzycki czy Łukasz Kacprzycki.

Wszystko układało się po myśli szkoleniowca tylko do 17 minuty, wtedy to zespół ROW-u za sprawą Dawida Brychlika objął prowadzenie w tym meczu. Kolejne minuty upływały pod dyktando naszej drużyny, niestety po kolejnym rzucie wolnym Marian Jarabica podwyższył wynik na 2:0 . Grający z dużym zaangażowaniem kołobrzeżanie zostali nagrodzeni w 41 minucie. Po bardzo składnej akcji kontaktowego gola zdobył Arkadiusz Lewiński. Gdy wydawało się że limit błędów nasz zespół już w tym meczu wyczerpał , ponownie z rzutu wolnego tym razem Przemysław Brychlik, pokonał Karola Szymańskiego. Po przerwie Biało-Niebiescy zaatakowali jeszcze śmielej, efektem był faul na Łukaszu Kacprzyckim w polu karnym ROW-u a w konsekwencji jedenastka, którą na gola zamienił Piotr Giel. Gdy wydawało się że odrobienie strat przez Kotwicę jest kwestią czasu drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Krystian Sanocki.

Nie podłamało to piłkarzy Kotwicy, którzy do samego końca przeważali i walczyli o korzystny wynik. Niestety nie udało się tego dokonać i sytuacja w tabeli zrobiła się jeszcze bardziej poważna. Za tydzień mecz z Siarką w Tarnobrzegu, chcąc realnie myśleć o utrzymaniu kołobrzeżanie musza go wygrać

ROW 1964 Rybnik 3-2 Kotwica Kołobrzeg

Dawid Bober 17, Marián Jarabica 30, Przemysław Brychlik 43 - Arkadiusz Lewiński 41, Piotr Giel 55 (k)

ROW 1964: 22. Daniel Kajzer - 2. Jan Janik, 5. Dawid Bober, 31. Marián Jarabica, 11. Dawid Gojny - 97. Dominik Budzik (82, 16. Damian Koleczko), 15. Szymon Jary, 8. Mariusz Zganiacz, 86. Sebastian Musiolik (70, 10. Sebastian Siwek), 4. Paweł Jaroszewski - 89. Przemysław Brychlik (89, 13. Kamil Spratek).

Kotwica: 1. Karol Szymański - 32. Tomasz Prejs (74, 17. Eryk Sobków), 28. Aleksandr Nowik, 6. Mateusz Jagiełło (56, 22. Bartosz Biel), 8. Piotr Azikiewicz - 11. Krystian Sanocki, 99. Arkadiusz Lewiński, 20. Oskar Paprzycki, 18. Mateusz Świechowski (69, 16. Mateusz Janeczko), 7. Łukasz Kacprzycki (69, 19. Sebastian Bartlewski) - 9. Piotr Giel.


żółte kartki: Janik - Sanocki, Kacprzycki, Paprzycki, Janeczko.


Komentarze  

+4 #1 Kazio 2017-03-18 10:27
"...fatalny falstart...", ho, ho! A ja myślałem, że falstart fatalny jest sam w sobie.
Cytować
+3 #2 jsjjs 2017-03-18 10:55
No cóż III liga Panie Błaszczak czas wnioski wyciągnąc i chyba odejśc z klubu . Szans już na utrzymanie się nie macie czas na zmiany personalne w klubie i w zarządzie . A i koniecznie Wieczorka już wywalic z klubu bo to jego wina jest z tym stanem gry . Panie Błaszczak skąd pan ma talent do wynajdowania patałachów na stanowisko trenera ?????? Bo Wieczorek przecież trenerem nie jest dziwię się jak on w ekstraklasie pracwał ??????? Albo ten leń się do roboty weźmie albo go wywalic po meczu z siarką ale ja by go teraz wywalił bo potem może byc za późno .
Cytować
+5 #3 Zadowolony inaczej 2017-03-18 11:19
Panie Prezesie Błaszczak.Po dymisji trenera Tworka wiedział Pan o co idzie gra.UTRZYMAC SIĘ W 2 LIDZE.Najsłabszym ogniwem była obrona/choc nie tylko/Mimo to pozwolił Pan na odejście 2 podstawowych obrońców,którzy prawdopodobnie mieli kontrakty ważne jeszcze do końca sezonu,Mówił Pan,ze to dla dobra zawodniów. A gdzie miał Pan dobro drużyny.Nie znalazł Pan wartościowych obrońców,chociaż moim zdanie należąło kosztem 2 pomocników zwiększyc finanse na obrońców DOŚWIADCZONYCH.RUSZ PAN TERAZ GŁOWĄ ABY NA 70 LECIE KLUBU NIE BYŁ PAN GRABARZEM OLBRZYMIEGO WYSIŁKU KOŁOBRZESKICH PODATNIKÓW.
Cytować
+6 #4 sivio 2017-03-18 11:52
patałachy za grubą kasę....niech sołtys jeszcze banieczke dorzuci...super promocja miasta.....
Cytować
+5 #5 jsjjs 2017-03-18 13:49
Raz na łamach gazety Kołobrzeskiej pan rzecznik klubu się wypowiadał że mają stopera którego testowac nie trzeba tylko nazwiska podac nie chcą żeby konkurencja nie wiedziała i co gdzie on był to było mydlenie oczu kibicom ze strony klubu . Zresztą jak Pan Błaszczak mówi ze nie bd robił kominów finansowych to nie ma co dobrych graczy się spodziewac bo za 3 tys to dobry zawodnik tu grał nie bd . Cóż II liga jest już w tym momencie nie do uratowania przykra prawda bez obrony nic się nie zrobi i na 70 lecie klubu w III lidze się znajdziemy ale spoko w tedy odjedzie połowa graczy pouciekają sponsorzy i co za rok gra o pozostanie w III lidze ??????? Czy znowu będzie mamienie kibiców o wielkiej piłce w mieście ?????? Bo wybory bd to znowu banialuki o sponsorze bd gadane i o rzekomej I lidze nawet. Jak do III ligii spadniemy to chodzą słuchy że kosz jak utrzyma się w I lidze to dostanie większą dotację .
Cytować
+10 #6 windy przy kładce 2017-03-18 16:02
W koszu cały sztab trenerski jest z Kołobrzegu 1/3 składu także. Trzech wychowanków Kotwicy gra w ekstraklasie. Jeden jest w szerokim składzie kadry narodowej. Mimo niedofinansowania i plagi kontuzji chłopaki nie klękają przed nikim i biją się w każdym meczu. A w piłce jak tam jest?
Cytować
+8 #7 jsjjs 2017-03-18 18:23
Cytuję windy przy kładce:
W koszu cały sztab trenerski jest z Kołobrzegu 1/3 składu także. Trzech wychowanków Kotwicy gra w ekstraklasie. Jeden jest w szerokim składzie kadry narodowej. Mimo niedofinansowania i plagi kontuzji chłopaki nie klękają przed nikim i biją się w każdym meczu. A w piłce jak tam jest?

Bo w piłce jest błąd taki że co runde jest rotacja pół składu się wymienia itd a np Gryf Wejherowo czy Błękitni Stargard oni grają jednym składem już kupę lat i stąd są mocnymi drużynami II ligii tak tak samo nasza koszykówka a u nas nie ma wychowanków tylko ściąga się odpady z całej polski z różnych klubów o ex bramkarzu Chrobrego Głogów nie wspominając który w bramce kotwicy broni z Legionovią też jedną bramkę on zawalił
Cytować
+11 #8 Kotwa 2017-03-18 21:50
Cytuję windy przy kładce:
W koszu cały sztab trenerski jest z Kołobrzegu 1/3 składu także. Trzech wychowanków Kotwicy gra w ekstraklasie. Jeden jest w szerokim składzie kadry narodowej. Mimo niedofinansowania i plagi kontuzji chłopaki nie klękają przed nikim i biją się w każdym meczu. A w piłce jak tam jest?

A dzisiaj Prudnik klękną przed Kotwą.........a w piłce Janek jest,i koszulki rozdane.hehehe
Cytować
+3 #9 kołobrzeski kosz 2017-03-18 22:51
Cytuję jsjjs:
Raz na łamach gazety Kołobrzeskiej pan rzecznik klubu się wypowiadał że mają stopera którego testowac nie trzeba tylko nazwiska podac nie chcą żeby konkurencja nie wiedziała i co gdzie on był to było mydlenie oczu kibicom ze strony klubu . Zresztą jak Pan Błaszczak mówi ze nie bd robił kominów finansowych to nie ma co dobrych graczy się spodziewac bo za 3 tys to dobry zawodnik tu grał nie bd . Cóż II liga jest już w tym momencie nie do uratowania przykra prawda bez obrony nic się nie zrobi i na 70 lecie klubu w III lidze się znajdziemy ale spoko w tedy odjedzie połowa graczy pouciekają sponsorzy i co za rok gra o pozostanie w III lidze ??????? Czy znowu będzie mamienie kibiców o wielkiej piłce w mieście ?????? Bo wybory bd to znowu banialuki o sponsorze bd gadane i o rzekomej I lidze nawet. Jak do III ligii spadniemy to chodzą słuchy że kosz jak utrzyma się w I lidze to dostanie większą dotację .

Z tą dotacją, to bzdura. Ale gdzie to słyszałeś? Będziemy drążyc.
Cytować
+6 #10 ONUFRY 2017-03-18 23:27
Oj tam,oj tam, a co to piłka kopana to najważniejsza rzecz w życiu? Są inne priorytety, a poza tym nic takiego się nie stanie jak polecimy do III ligi, Gwardia Koszalin wchodzi do II ligi i będziemy mogli oglądac ten sam szczebel rozgrywek,przecież kołobrzeżanie w niedzielę masowo odwiedzają koszalińską galerię co często widzę, więc żaden problem
Cytować
+6 #11 Bon Jovi 2017-03-19 10:41
A co do kosza to gratuluję im wygranej kolejnej pokazują że pomimo małej kasy można wygrywac mecze . Brawo brawo i jeszcze raz brawo szkoda tylko że miasto bardziej interesuje za grubą kasę nędzna piłka nożna niż kosz to jest przykre . Na Rosę Radom może się wybiorę we wtorek żeby wsprzec naszych koszykarzy .
Cytować
+5 #12 futbol 2017-03-19 14:56
Ja proponuję moją drużynę Euro-Gips wystawić w zamian tych chłopaczków. Może i ligi nie wygramy ale się utrzymamy i kibice będą zadowoleni bo wszystkich znają
Cytować
+2 #13 jr 2017-03-19 23:11
To jakaś parodia 3 gole ze stałych fragmentow gry,dwa są bramkarza ale trzeci obrońców.
Ta ekipa nie nadaję się nawet na 4 ligę ,Wieczorek łowca talentów szczególnie bramkarz i obrońcy,jesteśmy na dnie.
Cytować