Za nami pierwsze wielkie emocje, związane z nadchodzącą edycją turnieju piłkarskiego Netto Mini Mundial. Punktualnie o godzinie 13:00 w Studiu Radia Szczecin odbyło się losowanie, podczas którego każdej z uczestniczących szkół przydzielona została jedna z reprezentacji narodowych.

Ogromne emocje, radość i przede wszystkim plejada znakomitych gości. W tym prestiżowym wydarzeniu wzięli udział między innymi przedstawiciele władz gminnych, sponsorów, partnerów oraz patronów medialnych. Nie zabrakło też naturalnie gwiazd sportu, w tym chociażby pływaka Filipa Zaborowskiego, siatkarki Joanny Mirek, szczypiornistki Agaty Cebuli czy trenerów Michała Gogola (Espadon Szczecin) i Marka Łukomskiego (King Wilki Szczecin).

Drużyny z całego świata zostały podzielone na koszyki i zaczęło się losowanie. W gronie zespołów znalazły się takie firmy jak Brazylia, Argentyna, Niemcy czy Hiszpania, ale byli też ci nieco mniej znani – Bułgaria, Bośnia i Hercegowina, Korea Południowa czy Kostaryka.

Kolejne gminy dowiadywały się, co w tym roku przydzielił im los, a emocje wciąż rosły, bo przez długie minuty nikomu nie trafiła się Polska. Ostatecznie w reprezentację Roberta Lewandowskiego i spółki wcielą się szkoły z Międzyzdrojów (grupa młodsza) i Gościna (kategoria starsza).

W powiecie kołobrzeskim zmierzą się szkoły z Dźwirzyna i Drzonowa, które będa reprezentować reprezentację Anlgi , Szwajcarii , Czech, Kolumbii, Argentyny, Jamajki czy Australii.

Turnieje eliminacyjne rozpoczną się już na poczżtku maja. Po raz pierwszy młodzi piłkarze wybiegną na boisko 5 maja w Cedyni. turniej w Dźwirzynie zostanie rozegrany 27 maja.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

 

×
Reklama