W meczu inaugurującym piątą kolejkę spotkań trzeciej ligi, kołobrzeska Kotwica pokonała na własnym stadionie drużynę Centry Ostrów Wielkopolski 3:0. Spotkanie rozpoczęło się od ataków Biało-niebieskich. "Biało-niebiescy" od początku dominowali na boisku i stwarzali groźne sytuacje pod bramką przeciwnika.
Przewaga podopiecznych Daniela Kokosińskiego została udokumentowana golem w 28 minucie. Łukasz Kacprzycki przedarł się lewą stroną boiska i dograł piłkę w pole karne do Mateusza Świechowskiego. Pomocnik Kotwicy zachował w tej sytuacji zimną krew i bardzo pewnym uderzeniem tuż przy słupku pokonał golkipera gości. Po zdobytej bramce Kotwica oddała inicjatywę przyjezdnym i gra przeniosła się na połowę kołobrzeżan. Do przerwy wynik jednak się nie zmienił i do szatni "Biało-niebiescy" zeszli z jedno bramkowym prowadzeniem. Już po pięciu minutach od rozpoczęcia drugiej połowy Kotwica prowadziła 2:0. Tym razem rolę się odwróciły, asystował Świechowski a bramkę strzelił Kacprzycki. Przewaga „Perły Bałtyku” rosła z każdą minutą a kibice zgromadzeni na trybunach mogli oglądać szybkie i składne akcje kołobrzeskiej drużyny. W 80 minucie meczu na boisku pojawił się debiutant w naszej drużynie, 15-letni kołobrzeżanin Szymon Cybulski. Ponad dziesięć minut szans, które otrzymał pokazało jak wielki potencjał drzemie w tym młodym zawodniku. Jego kąśliwe uderzenie z przed pola karnego z trudem obronił golkiper gości, Młody piłkarz miał bardzo duży udział również przy bramce na 3:0, Mateusza Czapłygina w doliczonym czasie gry. Tym samym przypieczętował on pewne zwycestwo "biało-niebieskich"

Kotwica Kołobrzeg – Centra Ostrów Wielkopolski 3:0 (1:0)
Bramki : 1:0 Mateusz Świechowski 28’, 2:0 Łukasz Kacprzycki 50’, 3:0 Mateusz Czapłygin 90’