Takiego wyniku meczu ze Świtem Skolwin nikt się nie spodziewał. W sobotę piłkarze Kotwicy na własnym obiekcie doznali wysokiej z drużyną Świtu Skolwin aż 3:0. Dla podopiecznych duetu Ozga-Jabłonowski była to szósta wygrana z rzędu, która pozwoliła umocnić się ekipie z północnego Szczecina na czele ligowej klasyfikacji.

Sobotnie spotkanie rozpoczęli znakomicie goście. Już w 4 minucie meczu po długim zagraniu z linii obrony, zakończyło się bramką Charles Nwaogu. Zimny prysznic na początku spotkania zmusił kołobrzeżan do zmiany rezultatu. Kotwica miała w tej połowie spoko okazji lecz bez zarzutu spisywała się tego dnia defensywa zespołu ze Skolwina, przez co w pierwszej części gry więcej bramek już nie padło, a jednobramkowa przewaga gości zapowiadała emocje po przerwie.

W drugiej odsłonie z każdą kolejną minutą coraz to śmielej poczynali sobie przyjezdni, lecz długo nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie Marcina Michalaka. Sytuacja ta jednak im udała się w 72 minucie kiedy po miękkim dośrodkowaniu Adama Ładziaka z rzutu wolnego i zgraniu piłki przez Kacpra Wojdaka, bramkę nożycami zdobył Patryk Bil. Zdesperowani gracze Kotwicy rzucili się w do ataków. Wykorzystali to jednak piłkarze ze Szczecina w jednym z kontrataków, kiedy to Maciej Wyganowski został obsłużony podaniem przez Krzysztofa Filipowicza i po ograniu jednego z opbrońców Kotwicy, strzałem przy dalszym słupku ustalił wynik zawodów na 0:3 dla Świtu.

KOTWICA KOŁOBRZEG - ŚWIT SZCZECIN 0:3 (0:1)

0:1 Charles Nwaogu 4'
0:2 Patryk Bil 72'
0:3 Maciej Wyganowski 89'

sędzia: główny: Maciej Martyniuk (Gruszczyn); asystenci: Piotr Bacia, Aleksander Guzik