To było jedno z lepszych spotkań u siebie w wykonaniu piłkarzy Kotwicy. Podbudowani zwycięstwem w Kleczewie podopieczni Karola Szwedy podejmowali na własnym stadionie kolejną drużynę z czołówki, zespół Bałtyku Gdynia. Piłkarze "Biało-niebieskich" podeszli do meczu z zespołem z Trójmiasta bardzo skoncentrowani i ogromną wolą wygranej.
Trzeba przyznać, że obie ekipy stworzyły tego dnia świetne widowisko okraszone pięknymi bramkami. Gola otwierającego wynik zdobył w 12 minucie Patryk Szczepański. Dokładnym dośrodkowaniem a zarazem asystą popisał się w tej akcji Wiktor Witt. Mimo kilku okazji do zmiany rezultatu, w pierwszej części spotkania więcej bramek nie zobaczyliśmy. Goście doprowadzili do wyrównania zaraz na początku drugiej odsłony. W 47 minucie Juliusz Letniowski uderzeniem z około 18 metrów pokonał Marcina Michalaka i mecz praktycznie zaczął się od nowa. Rozgrywający bardzo dobre spotkanie piłkarze Kotwicy, ponownie przystąpili do ataków na bramkę gdynian. Efektem tego był gol ww 55 minucie spotkania. Szczepański po raz drugi strzałem głową pokonał golkipera gości. Wykorzystał w tej sytuacji precyzyjną wrzutkę z rzutu rożnego Mateusza Świechowskiego. Swoją wyższość w tym meczu kołobrzeżanie udokumentowali bramką na 3:1 w 64 minucie. Tym razem Szczepański wcielił się w rolę asystującego i obsłużył dokładnym podaniem Łukasza Kacprzyckiego. Ten ostatni bardzo pewnym uderzeniem przy słupku pokonał bramkarza Bałtyku.

To był bardzo dobry mecz w wykonaniu kołobrzeżan" . Forma piłkarzy cieszy i napawa optymizmem przed kolejnymi spotkaniami w tej rundzie. Za tydzień Biało-niebiescy zagrają na wyjeździe z drużyną Polonii Środa Wielkopolska. Najbliższy rywal wyprzedza Kotwicę o dwa punkty i jest oczko wyżej w ligowej tabeli.

Kotwica: Michalak - Łyszyk (76 Michurski), Wypij, Słodowy , Czapłygin, Witt, Szymański, Prejs (46 Kacprzycki), Świechowski, Szczepański , Włodarczyk (52 Danilczyk)
Rezerwowi: Kalinowski - Cybulski, Majchrzak, Zaniewicz

Bałtyk: Matysiak - Kołodziejski (83 Klecha), Kostuch , Szur, Regulski - Kuzimski, Bartlewski, J. Letniowski, Duszkiewicz, Rychłowski (75 Podkański) - Duda
Rezerwowi: Bartkowiak - Gołubiński, Korpalski, Kochanek, Wesołowski