13 kolejka spotkań 3 ligi była szczęśliwa dla Kotwicy Kołobrzeg.

Kołobrzeżanie pod wodzą nowego trenera odnieśli już trzecie zwycięstwo z rzędu. W sobotę w wyjazdowym spotkaniu pokonali zespół Polonii środa Wlkp. 2:1. Zespół z wielkopolski do konfrontacji z Kotwicą przystępował w roli drużyny, która na własnym stadionie w tym sezonie jeszcze nie przegrała. Biorąc pod uwagę przebieg całego spotkania z pewnością nie był to przypadek.

Obie ekipy zaczęły ten mecz z dużym respektem dla przeciwnika, nie było szaleńczych ataków a gra toczyła się w środku pola. Jako pierwsi znakomitą sytuację do zdobycia gola mieli gospodarze. Po egzekwowanym przez miejscowych rzucie wolnym piłka odbiła się od muru i spadła na 8 metr, prosto pod nogi Igora Jurgi. Ten huknął jak z armaty, ale kapitalną interwencja popisał się w tej akcji bramkarz Kotwicy - Marcin Michalak. Piętnaście minut później w 29 minucie Andrzej Łyszyk zdecydował się na uderzenie z około 18 metrów.

Jego precyzyjny strzał wylądował w górnym rogu bramki strzeżonej przez byłego bramkarza Kotwicy, Karola Szymańskiego. Tym samym "biało-niebiescy" objęli prowadzenie 1:0 Do przerwy już nic ciekawego na boisku się nie wydarzyło. Druga odsłona tego pojedynku to coraz większa przewaga gospodarzy, którzy z wielką determinacją dążyli do zmiany niekorzystnego dla siebie rezultatu. Poloniści dopięli swego w 68 minucie kiedy to Krzysztof Bartoszak płaskim strzałem po ziemi z okolic 12 metra pokonał Michalaka. Trzy minuty później z kolei świetną sytuację miała Kotwica. Patryk Szczepański stanął oko w oko z bramkarzem gospodarzy, niestety przegrał ten pojedynek. Miejscowi mieli świetną okazję aby objąć prowadzenie w 77 minucie. Znakomitym refleksem w tej sytuacji popisał się jednak Michalak, który intuicyjnie obronił piłkę odbitą od Tomasza Wypija. Podziału punktów w tym meczu powoli stawał się faktem, jednak to do Kotwicy uśmiechnęło się tego dnia szczęście. Proste błędy w obronie Polonii spowodowały, że w 89 minucie Szczepański znalazł się w sytuacji sam na sam z Szymańskim. Tym razem był bardziej precyzyjny i pewnym uderzeniem zdobył zwycięskiego gola. Było to trzecie z rzędu zwycięstwo Biało-niebieskich. Po tej kolejce spotkań kołobrzeska drużyna przesunęła się na 6 miejsce w tabeli i traci do lidera Świtu Skolwin 5 punktów. Za tydzień do Kołobrzegu przyjedzie 13 siła rozgrywek , drużyna Jaroty Jarocin.

Polonia Środa Wielkopolska – Kotwica Kołobrzeg 1:2 (0:1)

Bramki - Polonia : Krzysztof Bartoszak 68’, Kotwica : Andrzej Łyszyk 29’, Patryk Szczepański 89’

Polonia Środa Wlkp. : Szymański – Otuszewski, Barabasz, Gwit, Kozłowski, Jurga (60` Pińczuk), Białożyt (72` Pawlak), Molewski (60` Roszak), Buczma (85` Rybak), Gajda, Bartoszak.

Kotwica Kołobrzeg: Michalak – Łyszyk (85` Michurski), Kacprzycki (65` Prejs), Czałpygin, Witt, Szymański, Włodarczyk (60` Świechowski), Danilczyk, Szczepański, Wypij, Słodowy

Żółte kartki: Jurga, Gajda, Bartoszak – Słodowy

Widzów: około 150 osób