Udany start na swoim koncie zaliczyli piłkarze "biało-niebieskich". W pierwszym meczu rundy wiosennej podopieczni trenera Karola Szwedy pokonali na wyjeździe drużynę Górnika Konin 2:0. Zajmujący przedostatnie miejsce w tabeli zespół gospodarzy postawił trudne warunki Kotwicy.

"Łańcuchy" od pierwszych minut przypuścili szturm na bramkę kołobrzeżan. Górnik jako pierwszy stworzył dwie okazje do zdobycia gola. Kotwica grała spokojnie jednak nie mogła znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza miejscowych.

W pierwszej połowie piłka nie znalazła drogi do siatki. Na początku drugiej połowy bliski szczęścia był Dawid Przybyszewski, ale na posterunku był Patryk Brzozowski. Szczęście do Kotwicy uśmiechnęło się dopiero w 57 minucie. Szczepański wstrzelił futbolówkę w pole karne Górnika, tam na bramkę Kąkolewskiego uderzał Oleh Majik, golkiper koninian odbił piłkę po jego strzale, ale przy dobitce Łukasza Kacprzyckiego był bez szans. "Biało-niebiescy" mogli prowadzić już 2:0 w 66. minucie ale piłka trafiła w poprzeczkę. Zespół z Konina starał się odrabiać straty, ale futbolówka albo leciała nad poprzeczką, albo trafiała w Brzozowskiego. W 72. minucie z rzutu wolnego uderzył Mateusz Świechowski i podwyższył prowadzenie na 2:0. Ostatecznie Kotwica zasłużenie wygrała i zapisała na swoje konto 3 punkty.

0:1 Kacprzycki 56'
0:2 Świechowski 72'

GÓRNIK: 1. Dominik Kąkolewski - 9. Taras Yavorskyy, 5. Robert Jędras, 6. Michał Marszałek, 2. Bartosz Świderski, 10. Mateusz Majer, (84' 16. Piotr Radoszewski), 8. Aleks Sieradzki (74' 11. Krystian Sobieraj), 7. Maciej Adamczewski, 4. Dawid Śnieg, 21. Dawid Przybyszewski (61' 22. Sebastian Antas), 18. Łukasz Wesołowski (61' 14. Paweł Błaszczak)

KOTWICA: 12. Patryk Brzozowski - 23. Wiktor Witt, 16. Krzysztof Wołkowicz (87' 24. Andrzej Łyszyk), 27. Oleh Mayik (60' 17. Daniel Gołębiowski), 14. Tomasz Wypij, 18. Mateusz Świechowski, 7. Łukasz Kacprzycki (83' 20. Michał Michurski), 11. Michał Danilczyk, 19. Mateusz Słodowy, 4. Mateusz Czapłygin, 15. Patryk Szczepański (74' 22. Radosław Bukacki)

żółte kartki: Błaszczak, Yvaroskyy (Górnik)/ Świechowski (Kotwica