W pierwszym wiosennym spotkaniu przed własną publicznością, zespół Kotwicy pokonał w sobotę drużynę Wdy Świecie 3:1. Wygrana podopiecznym Karola Szwedy dała awans na druga pozycję w tabeli ligowych rozgrywek. Biało-niebiescy objęli prowadzenie już na początku spotkania.. W 6 minucie piłkę w pole karne przyjezdnych posłał Łukasz Kacprzycki a Ołeh Majik dostawiając nogę chytrym strzałem pokonał golkipera gości.

Szybko zdobyta bramka uśpiła nieco kołobrzeżan i w 23 minucie jedna z nielicznych akcji Wdy zakończyła się wyrównującym golem. Kotwica ponownie na prowadzenie wyszła jeszcze przed zejściem na przerwę . W 39 minucie Wiktor Witt zagrał futbolówkę w szesnastkę gości, dośrodkowanie przedłużył Majik a całość wykończył Krzysztof Wołkowicz, umieszczając piłkę w dolnym rogu bramki przyjezdnych. Druga odsłona spotkania przez długi czas nie przynosiła zmiany wyniku . Dopiero wejście Łukasza Włodarczyka na dwadzieścia minut przed końcem meczu rozruszała ofensywę kołobrzeżan. W tym okresie kołobrzeżanie stworzyli sobie kilka wyśmienitych sytuacji, niestety w najważniejszych momentach zabrakło wykończenia. Kropkę nad i w sobotnim spotkaniu Kotwica postawiła w doliczonym czasie gry. Dwójkowa akcja zawodników, którzy razem pojawili się na boisku w drugiej części meczu zakończyła się trzecim golem dla Kotwicy. Najpierw Andrzej Łyszyk odebrał piłkę pod własnym polem karnym, następnie przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów i wyłożył ją Włodarczykowi. Ten ostatni z dużym spokojem pokonał bramkarza gości i ustalił wynik spotkania na 3:1 dla Kotwicy.

Sobotnie zwycięstwo pozwoliło Kotwicy awansować na drugie miejsce w tabeli.

Kotwica Kołobrzeg – Wda Świecie 3:1 (2:1)
1:0 Ołeh Majik 6’, 1:1 Dawid Tomczak 23', 2:1 Krzysztof Wołkowicz 39’, 3:1 Łukasz Włodarczyk 90’, 1

Skład Kotwicy : 12. Patryk Brzozowski, 4. Mateusz Czapłygin, 14. Tomasz Wypij, 19. Mateusz Słodowy, 23. Wiktor Witt, 11. Michał Danilczyk, 8. Łukasz Szymański(87’ 22. Radosław Bukacki), 7. Łukasz Kacprzycki, 16. Krzysztof Wołkowicz(68’ 20. Łukasz Włodarczyk), 15. Patryk Szczepański(68’ 24. Andrzej Łyszyk), 27.Ołeh Majik(52’ 17. Daniel Gołębiewski)