Lider III ligowych rozgrywek okazał się zbyt trudnym rywalem dla piłkarzy "Biało-niebieskich". W niedzielę na zakończenie 27 kolejki 3 ligi grupy 2, zespół Świtu Skolwin pokonał Kotwicę Kołobrzeg 3:0. Mecz w Szczecinie był jednostronnym widowiskiem i pokazał kto w tym sezonie rozdaje karty w lidze. Piłkarze Świtu dominowali nad kołobrzeżanami w każdym aspekcie futbolowego rzemiosła a potwierdzeniem tego może być fakt, że Kotwica przez całe 90 minut nie oddała ani jednego celnego strzału na bramkę rywala.

Świt objął już prowadzenie w 21 minucie spotkania. Gospodarze przeprowadzili ładną zespołową akcję w kierunku pola karnego kołobrzeżan. Tam na strzał zdecydował się Krzysztof Filipowicz, który został zablokowany, lecz dobitka Kamila Walkowa była już skuteczna.

II gol dla drużyny ze Skolwina padł jeszcze przed przerwą, W 40 minucie precyzyjnym strzałem z rotacją popisał się Maciej Wyganowski i było już 2:0. Licznie zgromadzona publiczność była usatysfakcjonowana z poziomu widowiska, a nieco ponad pięć minut po przerwie było już 3:0, kiedy to Patryk Bil wykorzystał płaskie zagranie Grzegorza Szczepanika i wpakował piłkę do bramki Kotwicy , tym samym pieczętując już oficjalnie wynik spotkania.

Wysoka porażka oddaje to w jak wielkim kryzysie jest zespół Kotwicy. Do zakończenia rozgrywek pozostało niewiele spotkań. Sztab szkoleniowy znalazł się w bardzo trudnej sytuacji, gdyż musi zmotywować drużynę na tyle, żeby obecny sezon nie został całkowicie stracony.

Świt Skolwin(Szczecin) - Kotwica Kołobrzeg 3:0
1:0 Kamil Walków 21’
2:0 Maciej Wyganowskin 40’
3:0 Patryk Bil 52’

Skład Kotwicy : Marcin Michalak, Wiktor Witt, Mateusz Słodowy, Tomasz Wypij,Mateusz Czapłygin, Michał Danilczyk, Mateusz Świechowski, Łukasz Kacprzycki( 70' Łukasz Szymański), Andrzej Łyszyk(65' Michał Michurski), Łukasz Włodarczyk(73' Ołeh Majik), Patryk Szczepański(46' Szymon Cybulski)