Piłkarska niemoc "Biało-niebieskich" trwa. W środę w kompromitujący dla siebie stylu na własnym obiekcie przegrali oni  w finale Pucharu Polski edycji Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej z drużyną IV-ligowego Bałtyku Koszalin 1:0. Tym samym koszalinianie przerwali samym zwycięską serię sześciu meczów finałowych kołobrzeskiego zespołu w tych rozgrywkach.
Sam mecz nie porywał "na kolana" Obie drużyny zaczęły ostrożnie, bez huraganowych ataków i szybkiego tempa. Cierpliwie wyczekiwały na swoją okazję. A tych w pierwszej połowie spotkania było jak na lekarstwo, bo zawodnicy obu ekip koncentrowali się przede wszystkim na szczelnym, bliskim kryciu

Po zmianie stron jako pierwsi sygnał do ataku dali kołobrzeżanie, bowiem groźnie strzelając z dystansu, do wysiłku golkipera Bałtyku zmusił Michał Michurski. Blisko zdobycia bramki był również na pewno w 72. minucie Michał Danilczyk, ale po jego uderzeniu głową jak struna wyciągnął się Maksymilian Witkowski i złapał piłkę. Nie minęła minuta, a znów strzelał Danilczyk - tym razem minimalnie niecelnie zza pola karnego.

Chwilę później niestety swoją sytuację wykorzystał koszaliński Bałtyk. Jak się okazało jedyną bramkę w tym meczu dla gości zdobył Krauze, który po błędzie kołobrzeskiego bramkarza i zamieszaniu w polu karnym umieścił piłkę w siatce.

Do odrabiania strat rzuciła się Kotwica, ale mimo serii dośrodkowań w pole karne nic więcej do siatki nie wpadło. Tym samym Koszalinianie nie tylko wywalczyli puchar, ale także uzyskali awans do rozgrywek szczebla centralnego. Triumfatorom puchar wręczał Jan Bednarek, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej i prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej,

Kotwica Kołobrzeg - Bałtyk Koszalin 0:1 (0:0) Bramki: 0:1 Krauze (76.).

Kotwica: Michalak - Czapłygin, Michurski (54. Szymański), Rydzak (65. Bukacki), Danilczyk, Wypij, Świechowski (81. Szczepański), Słodowy, Witt, Łyszyk, Majik (46. Włodarczyk).
Bałtyk: Witkowski - Karpiński (89. Kupisz), Fastyn (56. Jachemek), Krauze, Łysiak, Rak, Pazdur (64. Gregorek), Putno, Fijołek, Czenko (77. Lichmański), Walaszczyk.