×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Szkoły i Przedszkola

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Świadomości Autyzmu. Przedszkolny Oddział Specjalny działający w SP5 w Kołobrzegu zorganizował z tej okazji "NIEBIESKĄ OLIMPIADĘ", aby w ten sposób solidaryzować się z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Sportowa impreza na Orliku bardzo spodobała się uczniom i stworzyła okazję na wspólną zabawę, pozytywną rywalizację i głośne kibicowanie.
W dniach 24-28 listopada uczniowie klasy IIIM – Olaf Boćko, Mateusz Kalicki, Grzegorz Warcholak pojechali do Belgii. Była to nagroda za wygranie gry miejskiej organizowanej przez posła do Parlamentu Europejskiego – prof. Dariusza Rosatiego. Program wyjazdu był bardzo bogaty i napięty. Uczniowie ZMS mieli okazję zwiedzić Brukselę oraz Brugię.


Udowodnili to uczniowie trzecich klas szkół podstawowych podczas VII Powiatowego Konkursu Matematycznego Rywalizacja odbyła się w murach Szkoły Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Arciszewskiego. Udział w zabawie wzięli najlepsi uczniowie ze szkół powiatu kołobrzeskiego reprezentujących: Szkołę Podstawową nr 3, nr 4, nr 5, nr 6 oraz ze szkoły Dźwirzynie.
Plan daltoński nazywany również edukacją daltońską jest metodą polegającą na indywidualnej pracy dziecka i zerwaniem z tradycyjnym nauczaniem. Wykorzystanie tej metody uczy dzieci przede wszystkim samodzielności, odpowiedzialności i współpracy. Przedszkola Miejskie nr 2 i nr 8 w Kołobrzegu od trzech lat realizują koncepcję planu daltońskiego i w czerwcu 2018 r. stały się certyfikowanymi placówkami.
20 listopada w szkole Podstawowej rn 5 odbyła się niezwykła podróż w czasie. W tę podróż dzieci z klas I i II zostały zabrane przez kołobrzeską rekonstrukcyjną Grupę Czarnego Dębu. Uczniowie wysłuchali niezwykle ciekawej prelekcji o czasach dawnych Słowian i Wikingów, a także brały udział w bardzo twórczych warsztatach. Mogły zabarwić tkaninę w naturalny sposób, wywiercić otwór w desce drewnianym narzędziem, a nie wiertarką, zrobić zaczarowany amulet z suszonych ziół i piórek, który chroni od złych uroków, a na pewno od złych ocen w szkole. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się również możliwość przymierzenia stroju ówczesnych dzielnych i walecznych wojów. Ta żywa lekcja historii bardzo spodobała się dzieciom i na pewno zostanie zapamiętana na długo.

Aktualności

Sport

Region

Szkoły i przedszkola

 

×
Reklama