×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Właściciele cery naczynkowej wiedzą, że skóra na ich twarzy wymaga specjalnego traktowania. Częste zaczerwienienia i pękające naczynka są ogromnym problemem estetycznym. Niestety nie zawsze udaje się je ukryć pod mocnym makijażem. Należy pamiętać o tym, że tego typu cera nie lubi błędów pielęgnacyjnych i wymaga wyjątkowej troski. Jeśli jednak będziesz odpowiednio ją pielęgnować, z pewnością na długo pozbędziesz się wszelkich niedoskonałości.
Cera naczynkowa - charakterystyka 
Płytko unaczyniona cera - zwana potocznie naczynkową charakteryzuje się przede wszystkim mało elastycznymi naczyniami krwionośnymi. Taka skóra jest przede wszystkim bardzo cienka i ogromnie wrażliwa, co sprawia, że powstające na niej zaczerwienienia nie chcą znikać. To właśnie m.in.: emocje, nagłe zmiany warunków atmosferycznych, a nawet ostre przyprawy sprawiają, że płytko unaczyniona skóra daje o sobie znać. Warto mieć na uwadze fakt, że nawet nieodpowiednio dobrane kosmetyki dodatkowo wzmagają problem rumienia. Tego typu cera jest wyjątkowo kapryśna i wrażliwa dlatego musimy na nią uważać. 

Dlaczego cera naczynkowa jest problematyczna? 
U osób z cerą płytko unaczynioną, dość często pojawiają się różnego rodzaju problemy skórne. Jednak jej ogromną zaletą jest to, że przy odpowiedniej pielęgnacji charakteryzuje się wręcz nieskazitelnym wyglądem. Niestety z uwagi na to, że jej naczynia są tak płytko umiejscowione, bardzo łatwo ją podrażnić. Tak więc w tym przypadku należy dobrze dobrać kosmetyki, które stosujemy na twarz, ponieważ może okazać się, że wiele substancji w nich zawartych nam zaszkodzi. 

Warto dodać, że tego typu cera jest zazwyczaj przekazywana w genach. Jeśli więc jesteśmy posiadaczami skóry naczynkowej, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że przekażemy ją także w genach naszym dzieciom. Jednak u wielu kobiet cera naczynkowa powstaje przez zaburzenia hormonalne, a w szczególności przez nadmiar wydzielanego estrogenu. U panów jedynie geny mogą odpowiadać za jej występowanie. 

Czego należy unikać? 
Naczynia krwionośne skóry naczynkowej rozszerzają się np. podczas nagłych skoków temperatur, a także...emocji. Dlatego właściciele cery naczynkowej powinni unikać opalania się i korzystania z sauny. I jeśli to możliwe, warto zadbać o zminimalizowanie stresujących sytuacji na co dzień. Warto ograniczyć także spożywanie pikantnych dań i napoju oraz alkoholu i papierosów. Niestety wszystkie wyżej wymienione rzeczy rozszerzają naczynka i sprawiają, że twarz momentalnie nabiera tzw. rumieńców. 

Właściwa pielęgnacja - klucz do sukcesu 
Okazuje się, że codzienna pielęgnacja z pomocą starannie dobranych preparatów to podstawa przy cerze naczynkowej. Aktualnie na rynku znajdziemy ogromną ilość kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji tego typu skóry. Najczęściej stosowanymi środkami w walce z cerą naczynkową są: łagodząco-regenerujące maseczki, kremy micelarne, specjalne żele pod oczy oraz toniki do mycia twarzy. Pamiętajmy o tym, że krem do cery naczynkowej powinien wzmacniać i obkurczać ścianki naczyń krwionośnych, a także zmniejszać ich łamliwość. Dlatego warto zainwestować w wysokiej jakości kosmetyki do cery naczynkowej, które pomogą nam poprawić nie tylko walory estetyczne, lecz także nasze samopoczucie. 
Warto dodać, że w przypadku skóry naczynkowej niezwykle ważny jest codzienny, a przede wszystkim staranny demakijaż, do którego należy używać odpowiednich płynów micelarnych lub mleczek. Istotne jest także tonizowanie - najlepiej tonikiem przeznaczonym do skóry wrażliwej. Jeśli jesteśmy posiadaczami tego typu cery, a do jej oczyszczania stosujemy wodę, korzystajmy z letniej, a najlepiej przegotowanej wody. W tym przypadku powinniśmy unikać także zapachowych kosmetyków oraz mocnych ruchów w trakcie mycia i osuszania. Niewskazane są także gorące kąpiele. 
Przy tego typu cerze niezwykle istotna jest też ochrona UV. Warto więc posiadać w swojej kosmetyczce kremy z wysokim filtrem UV, które będziemy stosować jako oddzielny kosmetyk.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

Aktualności

Sport

Region

Szkoły i przedszkola

 

×
Reklama