×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Często zdarza nam się stosować wymiennie pojęcia, które w rzeczywistości nie mają ze sobą wiele wspólnego. Przykładem są buty ortopedyczne i profilaktyczne, czyli specjalistyczne obuwie, noszone przede wszystkim przez dzieci. Jako świadomy rodzic z pewnością wiesz, że wady stóp bywają poważne, a nieleczone potrafią rozwijać się w szybkim tempie. Zanim jednak wybierzesz się do sklepu po obuwie dla swojego maluszka, upewnij się, że wiesz czego szukać. Być może w ten sposób ustrzeżesz się przed kupieniem butów, których Twoje dziecko nie potrzebuje.

 

Profilaktyka zdrowia dziecięcych stóp i leczenie występujących wad

 

Kiedy stopy dziecka są zdrowe i lekarz nie wykryje żadnych nieprawidłowości w ich obrębie, mamy pewność, że stosowanie wkładek korekcyjnych, rehabilitacja ani leczenie nie są konieczne. Możemy jednak działać profilaktycznie, a tym samym utrzymać stopy w idealnym zdrowiu przez wiele lat. W tym celu stosuje się obuwie profilaktyczne dla dzieci  - buciki, które wspomagają prawidłowy chód. Opracowano je z myślą o stabilizowaniu dziecięcych stóp, co chroni je przed przeciążeniami i wadami różnego typu. Buty te nie uciskają, są wykonane z oddychających materiałów, a przy tym wyglądają atrakcyjnie.

 

Koślawość, szpotawość stóp i kolan czy płaskostopie podłużne to dysfunkcje, które zauważone odpowiednio wcześnie, są łatwe w leczeniu. Trzeba podkreślić, że bagatelizowanie objawów może bardzo zaszkodzić, dlatego buty z profilaktyczną podeszwą powinny być noszone przez wszystkie dzieci! Na czym polega profilaktyka, związana z użytkowaniem specjalistycznego obuwia, dostępnego m.in. w sklepie internetowym BOOCIKI? Sekret tkwi w systemie MEMO, pozwalającym kontrolować chód dziecka na podstawie obserwacji podeszwy. Gdy stopy są nieprawidłowo stawiane, zaczyna się ona ścierać w strefach, oznaczonych konkretnymi kolorami. Tu zadanie butów do profilaktyki zdrowia stóp dziecka się kończy – teraz zadziałać muszą rodzice. Jeśli podeszwa Memo sygnalizuje ryzyko, konieczny jest zakup wkładek ortopedycznych. Kiedy zaś ścieranie obejmuje strefę dysfunkcji, należy zgłosić się do lekarza i zdać się na jego doświadczenie.

 

Buty ortopedyczne korygują wady stóp, a profilaktyczne im zapobiegają

 

Istotnym rozróżnieniem jest to, zachodzące między obuwiem profilaktycznym i ortopedycznym. Najprościej rzecz ujmując, z butami do profilaktyki mamy do czynienia, gdy chcemy zapobiec wadom stóp. Z kolei obuwie ortopedyczne jest bardziej zaawansowane – to buty profilaktyczne, uzupełnione wkładką korekcyjną albo zmodyfikowanym obcasem Thomasa. W zależności od rodzaju i stopnia dysfunkcji, specjalista może zalecić noszenie butów ortopedycznych z ortezą stabilizującą stawy, wkładką wyrównującą oś ruchu stóp albo taką, która zmniejsza ból i pochłania wstrząsy. Sklep BOOCIKI przygotował szeroki asortyment, a w nim buty profilaktyczne dla chłopców i dziewczynek. Ich noszenie jest bezpieczne, co potwierdzają liczne certyfikaty i atesty. Jeśli podeszwa Memo zacznie się ścierać w nieprawidłowy sposób, można przemyśleć zakup wkładek ortopedycznych. Ten jednak warto skonsultować z lekarzem. Mamy nadzieję, że udało nam się wyjaśnić różnicę między modelami do profilaktyki oraz korekcji wad stóp, dzięki czemu kolejne zakupy obuwia dziecięcego będą dla Ciebie okazją do zakupu zdrowych bucików!

 

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

Aktualności

Sport

Region

Szkoły i przedszkola

 

×
Reklama