×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Poprawki lakiernicze kosztują. Prace blacharskie wymagają konkretnego budżetu. Zakup nowych części to też niemały wydatek. Czasami samochód z dużym przebiegiem jest warty mniej, niż wyniosłyby koszty ewentualnego, kompleksowego remontu. Co zrobić, aby z całej sytuacji wyjść z minimalnymi stratami finansowymi, a może nawet trochę zarobić? Znaleźć skup aut używanych, który zaoferuje najwyższą cenę za pojazd.

 

Samochód po wypadku raczej nie znajdzie wielu chętnych na zakup

 

Niektórzy potrafią naprawiać pewne uszkodzenia na własną rękę. Trochę wiedzy, narzędzi i można zabrać się do roboty. Po porządnym „wyklepaniu” auto faktycznie może odzyskać dawny blask. Rzecz w tym, że ślad po wszelkich szkodach i kolizjach zostanie na zawsze w historii pojazdu. Świadomi kupujący zawsze proszą o podanie numeru VIN, a uzyskanie specjalnego raportu ze wszystkimi informacjami o danym egzemplarzu nie jest szczególnie wymagające. A każdy wypadek czy stłuczka działa na nabywców odstraszająco – nigdy nie wiadomo, czy udało się prawidłowo zdiagnozować i usunąć wszystkie powstałe w wyniku zderzenia usterki. Potencjalne „wady ukryte” sprawiają, że osoby wstępnie zainteresowane kupnem samochodu najczęściej rezygnują i szukają dalej. Właściciel takiego pojazdu ma w takiej sytuacji praktycznie tylko 2 wyjścia: kasację albo znalezienie firmy, która wyłoży pieniądze bez zadawania zbędnych pytań.

 

Typowy skup aut przyjmie każdy egzemplarz, bez względu na stan techniczny

 

Oczywiście przedsiębiorcy nie robią tego bezinteresownie. Trzeba przy tym przyznać, że cała transakcja jest bardzo dobrym przykładem sytuacji typu win-win. Sprzedający otrzymuje do ręki gotówkę jeszcze tego samego dnia, a firma może m.in. odzyskać części albo doprowadzić go do przyzwoitego stanu, a następnie sprzedać z konkretną przebitką. Profesjonalny skup aut używanych niejednokrotnie dysponuje środkami na inwestycję, których zwykły kierowca zwyczajnie nie ma. Cała transakcja najczęściej odbywa się błyskawicznie. Jak tłumaczą przedstawiciele firmy ELCAR: szybkość działania wcale nie musi wykluczać rzetelnej wyceny. Dlatego oddawanie powypadkowego samochodu do pierwszego z brzegu skupu bywa mało rozsądne. Nie szkodzi poświęcić trochę czasu, aby zebrać kilka ofert. Tym bardziej, że aktualnie można uzyskać wycenę po wypełnieniu formularza na stronie internetowej.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

Aktualności

Sport

Region

Szkoły i przedszkola

 

×
Reklama