×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Jeśli zależy Ci na komfortowym i zdrowym śnie, to musisz zdawać sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w tej kwestii odgrywa materac. To od niego zależy, czy jesteś w stanie bezproblemowo zasnąć, przespać całą noc bez wybudzeń oraz obudzić się bez bólu w plecach! Podpowiadamy, jaki materac wybrać, by w końcu osiągnąć zdrowy sen.
Jaki sen jest naprawdę zdrowy?
Podczas snu w organizmie człowieka przeprowadzane są procesy regeneracyjne. Jeśli przebiegają one właściwie, kolejnego dnia budzimy się wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania. Jeśli są jednak zaburzone, pojawiają się problemy z odpornością, koncentracją i ogólnym samopoczuciem.
Aby sen był naprawdę zdrowy, nie tylko musi odpowiednio długo trwać (u zdrowej osoby dorosłej jest to minimum 7 h), ale i mieć wysoką jakość. W tym celu należy zadbać o odpowiedni mikroklimat w sypialni - idealna temperatura wynosi pomiędzy 18 a 22 stopniami Celsjusza, należy wietrzyć pomieszczenie przed snem i regularnie zmieniać pościel na świeżą. Ponadto bardzo ważnym elementem podnoszącym jakość i komfort snu jest dopasowany do potrzeb użytkownika materac. W każdym przypadku warto postawić na materace Hilding - zdrowy komfortowy sen jest w zasięgu Twojej ręki!

Dopasowanie materaca do swoich potrzeb to klucz do zdrowia!
Kupując nowy materac trzeba pamiętać, że nie istnieje jeden idealny dla wszystkich - mamy różne preferencje, schorzenia i przypadłości, więc i podłoże do snu powinniśmy mieć do nich dostosowane. Materac dopasowuje się do potrzeb użytkownika pod kilkoma kątami: jego twardości, rozmiaru i właściwości.

Twardość materaca to parametr, który dostosowuje się do wagi użytkownika. Im jest on cięższy, tym twardsze powinno być podłoże do snu. Dla osób przekraczających 100 kg zaleca się twardość H4, zaś dla bardzo lekkich (do 60 kg, w tym dzieci) twardość H1.

Rozmiar materaca zależny jest w pierwszej kolejności od tego, ile osób będzie na nim sypiać, w drugiej od ich wzrostu. Dla jednej osoby minimalna szerokość powinna wynosić 70 cm, a dla dwóch 140 cm. Oczywiście, jeśli mamy możliwość i ochotę mieć więcej przestrzeni w łóżku, możemy wybrać znacznie szerszy materac. Na długość natomiast powinien on mieć o 15-20 cm więcej niż wzrost wyższego z użytkowników. Jeśli mamy już łóżko, a kupujemy jedynie materac, musimy dokładnie je zmierzyć - robi się to od środka ramy, doliczając do każdego wymiaru po kilka cm, żeby materac mógł się lekko przesuwać i nie był "wciśnięty" w ramę na siłę.

Każdy rodzaj wypełnienia materacy ma też swoje własne właściwości. W ofercie Hilding Anders znajdują się materace sprężynowe kieszeniowe, cechujące się świetną elastycznością punktową, dzięki czemu dają silne podparcie bez efektu rezonowania - są optymalnym wyborem dla osób borykających się z bólami kręgosłupa, a także dla par. W swoich materacach piankowych Hilding wykorzystuje najnowocześniejsze rodzaje pian. Wysokoelastyczna daje doskonałe podparcie, zależne od nacisku, a termoelastyczna dopasowuje się do kształtu ciała na podstawie jego ciepła. Wszystkie pianki są dobrym wyborem dla alergików, lecz najbardziej zaawansowane właściwości hipoalergiczne posiada pianka lateksowa. Dobrym wyborem będzie też materac hybrydowy, łączący zalety różnych rodzajów wypełnień.

Materace Hilding Anders znajdziesz m.in. w sklepie internetowym SennaMaterace.
*****
Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowe rozwiązania zastosowane w marce prywatnej Sleepmed.


ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

Aktualności

Sport

Region

Szkoły i przedszkola

 

×
Reklama