×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Osoby wijące swoje domowe gniazdko mają do wyboru prawdziwy ogrom rozmaitych rozwiązań. I z jakiegoś powodu wszyscy, od członków rodziny po dalszych znajomych, chętnie radzą jak urządzić mieszkanie. A to modny styl skandynawski, a to klasycznie piękny glamour... Co wybrać, jeśli pomieszczenia mają wyglądać przede wszystkim nowocześnie? Przy merytorycznym wsparciu ekspertów z firmy Feldhaus Klinkier opracowaliśmy zestaw praktycznych podpowiedzi.

 

Surowe ściany wyglądają imponująco, ale nie zapewniają należytego komfortu

 

Nowoczesność w aranżacjach wnętrz przejawia się przede wszystkim w maksymalnej prostocie. Jeśli ktoś może pozwolić na pozostawienie sporej ilości wolnego miejsca – to niechybny znak, że stać go na prawdziwe luksusy. Innymi słowy: chcąc wywrzeć na gościach naprawdę mocne wrażenie, lepiej się powstrzymać przed wypełnianiem mieszkania zbędnymi dekoracjami czy meblami. Lokal będzie sprawiał wrażenie zdecydowanie bardziej przestronnego, a kluczowe elementy wyposażenia będą zwracać na siebie większą uwagę. Zwłaszcza, jeśli zapewni im się odpowiednie tło. Widok ściany z samych cegieł nikogo już nie dziwi, tzw. elementy industrialne cieszą się coraz większą popularnością. Rzecz w tym, że w zdecydowanej większości przypadków to nie są typowe cegły, a specjalne produkty ceramiczne. Wypalane w odpowiedni sposób, dzięki czemu mają wyjątkową charakterystykę.

 

Właściwości klinkieru czynią z niego znakomity wybór na długie lata.

 

Gęstość netto od 1900 kilogramów na metr sześcienny wzwyż, nasiąkliwość na poziomie 6% lub mniejszym, wreszcie odporność mechaniczna co najmniej 28 N/mm². Specjalistom w branży budowlanej te liczby mówią właściwie wszystko – ale jakie mają przełożenie na kwestie istotne dla przeciętnego odbiorcy? Struktura klinkieru sprawia, że jest wyjątkowo odporny na wszelkie czynniki zewnętrzne. Płytki, cegły czy bruki z najwyższej jakości gliny, wypalanej w temperaturze rzędu 1100°C, są również wyjątkowo twarde. Przedstawiciele Feldhaus Klinker podkreślają, że materiał świetnie sprawdza się jako część docieplenia na ścianach. Stosuje się go przede wszystkim od strony zewnętrznej, ale we wnętrzach również sprawuje się znakomicie. A do tego wygląda stylowo i elegancko, co również się liczy.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

Aktualności

Sport

Region

Szkoły i przedszkola

 

×
Reklama