×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Wyciągarka to niezbędne wyposażenie każdego samochodu terenowego, wozu strażackiego oraz wszystkich innych pojazdów, dla których przeprawa przez trudny teren to codzienność. Oto najważniejsze parametry wyciągarek - ich znajomość będzie niezbędna podczas wyboru urządzenia.
Czym tak właściwie jest wyciągarka?
Wyciągarka to urządzenie, które na pewno jest dobrze znane wszystkim miłośnikom off-roadowej jazdy. Może się zdarzyć, że podczas przeprawy po trudnym terenie wyciągarka samochodowa niejednokrotnie nam się przyda, ratując nas z niemałych tarapatów. Do czego właściwie służy to tajemnicze urządzenie? W zależności od sytuacji, w jakiej się znajdziemy, wciągarka może być wykorzystana na wiele sposobów. Świetnie poradzi sobie zarówno w przypadku zakopania się w błocie, jak i zakleszczenia się z innym pojazdem. Ogólny podział obejmuje kilka rodzajów tych urządzeń. Wyróżnić można wciągarki elektryczne, mechaniczne, hydrauliczne i ręczne. Każdy typ ma swoje wady i zalety, a żeby dobrze i w pełni świadomie dobrać wciągarkę do swojego samochodu, warto zapoznać się z podstawowymi parametrami tych urządzeń. 

Podstawowe parametry wyciągarki samochodowej
Największą popularnością cieszą się wyciągarki elektryczne. Są one bardzo funkcjonalne, łatwe w użyciu, a przede wszystkim niezawodne. Z tego względu to właśnie na ten rodzaj decyduje się większość kierowców. Aby móc w pełni cieszyć się z zakupu, należy wiedzieć na co zwracać uwagę. Dzięki temu będzie można uniknąć zbędnego rozczarowania i problemów.

Jakie są najważniejsze parametry tych urządzeń? W przypadku wyciągarek elektrycznych podstawową kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę, jest rodzaj zasilania do jakiego dany model jest dostosowany. Kolejnym ważnym parametrem jest moc i moment obrotowy silnika, które w głównej mierze powinny być uzależnione od pojazdu, na którym zamontowane zostanie dane urządzenie. Innym parametrem technicznym, z którym dobrze będzie się zaznajomić jest uciąg, który bezpośrednio wiąże się z mocą, ale w przeciwieństwie do niej mówi wprost o możliwościach urządzenia. Podczas wyboru wyciągarki samochodowej, warto przeanalizować także wszelkie kwestie montażowe i dobór liny. O ile chodzi o wymiary urządzenia, to pod tym względem nie powinno być problemu, ale należy dowiedzieć się, jaki jest rozstaw śrub montażowych. Znajomość tych wszystkich parametrów z pewnością będzie przydatna podczas zakupu wyciągarki. Więcej informacji na temat podstawowych parametrów technicznych i doboru urządzeń można znaleźć w poradniku: Wyciągarki samochodowe - jak dobrać właściwy rodzaj i moc wyciągarki?

Czym charakteryzuje się dobra wyciągarka? 
Z dobrą wyciągarką samochodową nic nam nie będzie straszne. Z takim urządzeniem możemy śmiało wyruszyć w każdą podróż. Ale po czym poznać tę „dobrą wyciągarkę”? Kluczem do sukcesu jest odpowiedni dobór urządzenia do możliwości samochodu. Przed zakupem należy zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania i który rodzaj najlepiej sobie z nimi poradzi. W przypadku wyciągarek samochodowych nie warto oszczędzać. Lepiej postawić na droższy produkt i mieć pewność, że będzie to wyciągarka z najwyższej półki. Wysokiej jakości urządzenie powinno być wykonane solidnie i z dbałością o najmniejsze szczegóły, a zastosowane materiały powinny charakteryzować się ponadprzeciętną wytrzymałością i odpornością na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.


ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

Aktualności

Sport

Region

Szkoły i przedszkola

 

×
Reklama