×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Depilacja laserowa jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia, na którą decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nic dziwnego – jest to najskuteczniejsza metoda umożliwiająca trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Obecnie ten przełomowy zabieg medycyny estetycznej został przeniesiony w warunki domowe.
Czy jednak depilacja laserowa w domu może równać się tej przeprowadzonej w gabinecie medycyny estetycznej przez specjalistę? I czy można skutecznie i bezpiecznie usuwać owłosienie w tak wymagających obszarów ciała jak twarz czy linia bikini? Te i inne pytania dotyczące najnowocześniejszej depilacji laserowej zadamy ekspertowi Karolinie Grobelnej z kliniki Neonia z Krakowa.
- Depilacja laserowa to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Chętnych na ten zabieg stale przybywa. Z czego to wynika?
 
Depilacja laserowa https://neonia.com.pl/laseroterapia/depilacja-laserowa-krakow/staje się coraz popularniejsza z kilku powodów. Po pierwsze – przykładamy coraz większą uwagę do idealnie gładkiego ciała. I dotyczy to nie tylko kobiet, ale także sporego odsetka mężczyzn, którzy pragną pozbyć się nadmiernego owłosienia z klatki piersiowej, pleców czy okolic intymnych. Po drugie – cenimy sobie rozwiązania, które pozwalają nam zaoszczędzić czas i pieniądze. A depilacja laserowa umożliwia i jedno, i drugie. Nie musimy tracić wielu godzin na nieskuteczne zabiegi usuwania owłosienia domowymi metodami, a także ponosić związanych z tym stałych kosztów. Po trzecie – depilacja laserowa wykonywana jest coraz nowocześniejszymi laserami, co umożliwia skuteczną depilację laserową nawet u tych osób, które dotychczas były wykluczone z możliwości wykonania takiego zabiegu. Mowa chociażby o osobach z ciemniejszą karnacją bądź jasnymi włoskami.
 
- Jakimi laserami można zatem wykonywać depilację laserową?
 
Wiele gabinetów medycyny estetycznej wciąż dysponuje laserami starszej generacji, które umożliwiają depilację wyłącznie u osób z określonym fototypem skóry. Przykładem takich laserów są laser aleksandrytowy, który umożliwia depilację jasnych włosków czy laser diodowy, umożliwiający usuwanie ciemniejszego owłosienia u osób z jasną karnacją. Jednak depilacja takimi laserami wiąże się ze wspomnianymi wcześniej ograniczeniami, czyli brakiem możliwości wykonania bezpiecznej i skutecznej depilacji u osób z określonymi fototypami skóry. Rozwiązaniem tego problemu okazało się pojawienie innowacyjnego lasera, który usuwa zarówno jasne, jak i ciemne włoski u osób z każdym odcieniem skóry.
 
- Proszę powiedzieć nieco więcej na temat tego lasera. Co stanowi o jego przewadze nad innymi laserami do depilacji?
 
Laser Soprano Ice Platinum to laser łączący w sobie technologie kilku innych laserów do depilacji. Emitując wiązki światła o trzech długościach wykazuje łączone działanie lasera aleksandrytowego, diodowego oraz neodymowo – yagowego. Oznacza to możliwość usuwania nawet u osób z jasnym owłosieniem czy ciemną karnacją, a depilacja jest skuteczna, a zarazem bezpieczna. Ponadto laser do depilacji Soprano posiada szereg takich wygodnych rozwiązań jak zaawansowany system chłodzący, który redukuje odczucia bólowe, a także system InMotion skracający czas trwania zabiegu nawet o połowę. Z kolei technologia SHR pozwala na precyzyjne uszkadzanie mieszków włosowych, bez ryzyka poparzenia otaczającej skóry.
 
- Jak przebiega zabieg z wykorzystaniem lasera Soprano Ice Platinum?
 
Depilacja laserowa trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut – wszystko zależy od obszaru skóry poddawanego zabiegowi. Sam zabieg sprowadza się do przykładania głowicy lasera do skóry, co prowadzi do pochłaniania wiązki lasera przez melaninę – barwnik zgromadzony w mieszkach włosowych. Prowadzi to do obumierania mieszków włosowych i wypadania włosków. Przed zabiegiem należy przygotować skórę – do gabinetu należy przyjść z ogoloną skórą. Ponadto przygotowanie do depilacji laserowej wymaga zrezygnowania z opalania na 4 tygodnie przed zabiegiem. Natomiast po zabiegu depilacji należy unikać podrażniania skóry, niewskazane jest opalanie, gorące kąpiele czy korzystanie z sauny.
 
- Pomówmy teraz o efektach depilacji laserowej. Czego można spodziewać się bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej? Kiedy wypadają włosy?
 
Bezpośrednio po zabiegu depilacji skóra jest zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, może pojawić się podrażnienie. Symptomy te ustępują samoistnie po 2 – 3 dniach. Początkowo włoski zaczynają normalnie rosnąć, jednak po 2 – 3 tygodniach większość z nich wypada. W związku z tym, że włoski na ciele nie rosną synchronicznie, w momencie wykonywania zabiegu depilacji nie wszystkie włoski znajdują się w fazie wzrostu. Wystarczy jednak powtórzyć zabieg kilkukrotnie, aby móc cieszyć się idealnie gładką skórą. Depilacja laserowa twarzy powinna być powtarzana co 6 tygodni, depilacja nóg – co 8 do 10 tygodni, a depilacja okolicy bikini – co 6 – 8 tygodni.
 
- Czy na depilację laserem Soprano Ice Platinum może zdecydować się każdy?
 
Depilacji laserowej najnowocześniejszym laserem można poddać się bez względu na odcień włosa czy skóry, zatem jest to zabieg dedykowany każdemu, kto pragnie pobyć się niechcianych włosków. Wyjątkiem jest posiadanie siwych włosów, gdyż te – jako pozbawione barwnika – nie poddają się działaniu lasera. I oczywiście – zabieg depilacji nie może być wykonany w przypadku występowania przeciwwskazań do depilacji laserowej. Przeciwwskazania te są wspólne dla rozmaitych typów laserów do depilacji i obejmują m. in. infekcje i stany zapalne skóry, skłonność do powstawania bliznowców, świeżą opaleniznę czy stosowanie leków światłouczulających. Przeciwwskazania do depilacji laserowej to także niewyrównana cukrzyca, choroby nowotworowe i autoimmunologiczne, padaczka, rozrusznik serca czy zaburzenia krzepnięcia krwi.ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

Aktualności

Sport

Region

Szkoły i przedszkola

 

×
Reklama