×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Własnoręcznie wykonane zegarki z drewna cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością. Zwłaszcza wśród fanów praktycznych akcesoriów, którzy doceniają unikatowość oraz uniwersalny charakter niezwykle modnych dodatków. Czy w parze z wizualnymi zaletami takiego czasomierza idzie także wytrzymałość? W sieci można spotkać wiele artykułów na ten temat. Większość niestety mija się z prawdą. Drewniane zegarki są trwałe! Wyjaśniamy, co wpływa na ich długą żywotność.Tajemnica wytrzymałości tkwi w materiale. Drewniane zegarki mogą posłużyć Ci przez lata!

Nie od dziś wiadomo, że drewno jest jednym z najbardziej wytrzymałych surowców. Od zarania dziejów wykorzystuje się je do budowania domów, projektowania mostów, łodzi czy nawet mebli. Tego typu materiał charakteryzuje się ogromną wytrzymałością i odpornością na naprawdę wiele czynników destrukcyjnych. Zwłaszcza, jeśli wybierze się orzech, bambus lub palisander – drzewa znane ze swojej trwałości. Warto zauważyć, że surowiec wyselekcjonowany do produkcji takich czasomierzy przechodzi przez szereg bardzo restrykcyjnych testów, podczas których odrzucane są gatunki wadliwe bądź te podatne na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo, kupno akcesorium u renomowanego producenta, takiego jak chociażby Woodwear, to swoista gwarancja zabezpieczenia przed wilgocią i przystosowania do regularnego użytkowania w bezpiecznych warunkach. Drewno nie wymaga od użytkownika żadnych dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych i konserwujących.

Postępuj zgodnie z instrukcją producenta i przyłóż swoją cegiełkę do żywotności czasomierza

Ogromny wpływ na wytrzymałość i trwałość zegarka wykonanego z drewna ma sposób korzystania z takich akcesoriów. Zdecydowana większość cenionych producentów odradza poddawanie dodatku silnemu strumieniowi wody. Taka biżuteria jest odporna tylko na lekkie zachlapania i kąpiel wraz z drewnianym czasomierzem może negatywnie wpłynąć nie tylko na zewnętrzny wygląd, ale również na kondycję mechanizmu wewnętrznego. Przeważnie jest on kwarcowy. Dla użytkownika oznacza to konieczność regularnego serwisu. Drewniane zegarki powinny być sprawdzane przez specjalistę minimum raz na dwa lata. Wówczas można mieć pewność, że w parze z doskonałą wytrzymałością koperty i bransolety będzie szła niezawodność elektroniki. Jak ognia należy unikać pielęgnowania materiału zewnętrznego chemicznymi preparatami do czyszczenia zegarków. W przypadku silnego zabrudzenia, doskonale sprawdzi się lekko zwilżona szmatka.

 

Komentarze  
-1 #1 Prawus28 2020-03-21 01:52
Drewniane zegarki są nie tylko wytrzymałe, ale też jedyne w swoim rodzaju. Drewno z czasem nabiera charakteru. Jestem wielkim fanem zegarków a takie z drewna mam już 3. Najstarszy ma prawie 5 lat i nie widać na nim żadnych uszkodzeń. Musiałem po drodze tylko wymienić pasek i tyle.
Ostatnio kupowałem tutaj
https://wood-shop.pl/pol_m_Drewniane-Zegarki-152.html
Spoko obsługa i duży wybór.
Mega szacun za pomysłowość osoby, która wpadała na pomysł zrobienia zegarka z drewna:)))

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

Aktualności

Sport

Region

Szkoły i przedszkola

 

×
Reklama