https://www.hotelleda.pl/restauracja/kuchnia
×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Choć cała sytuacja wydaje się mocno nietypowa, to jednak miała miejsce we wczesne poniedziałkowe popołudnie. Rowerzysta nie wyhamował i wjechał w tył samochodu.

W trakcie prowadzenia prac ziemnych na jednej z posesji w miejscowości Karcino doszło do rozszczelnienia rury z gazem. Przed południem w poniedziałek koparka uszkodziła łyżką rurociąg. Na szczęście operator koparki dysponował kluczem, dzięki któremu od razu po uszkodzeniu mógł zamknąć zawór, odcinając tym samym dopływ gazu.

Obywatelskim ujęciem zakończyła się podróż obcokrajowca, który zdecydował się kierować samochodem po alkoholu. Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Przez organizacje i stowarzyszenia pracujące na rzecz osób starszych oraz indywidualnie, z poparciem 15 osób – tak można zgłaszać się do nowej komórki organizacyjnej; Rady Seniorów. Nowo powołana organizacja ma skutecznie współdziałać z miastem na rzecz osób w wieku dojrzałym.

Około godziny 16.00 zgłoszono, że kobieta miała wejść do Kanału Drzewnego, niedaleko jego ujścia do Parsęty. Zawiadamiała jej koleżanka. Na miejsce wysłano strażaków z łodzią, policję i ratowników wodnych. Zadysponowano również Portową Ochotniczą Straż Pożarną Tryton oraz specjalistyczną grupę ratownictwa wodno - nurkowego z koszalińskiej straży pożarnej.

W niedzielę na kołobrzeskim kąpielisku rozpoczęli pracę ratownicy wodni zatrudnieni przez MOSiR. Na razie dyżurują na 4 stanowiskach. Jedno zostało usytuowane na plaży zachodniej, dwa na plaży centralnej i ostatnie w Podczelu. Obecnie kąpiących się w morzu pilnuje 16 ratowników. Od 1 lipca ruszają w pełnej obsadzie. Na kołobrzeskiej części wybrzeża usytuowanych zostanie 11 stanowisk, a bezpieczeństwa plażowiczów strzec będzie 55 ratowników.

W niedzielę przed południem zakończyła się strażacka akcja w warsztacie przy ulicy Cisowej. Przypomnijmy: dobę wcześniej w trakcie prac spawalniczych doszło tam do zapłonu przewodów przy butli z gazem. Możliwe, że płomień został zassany do jej środka. Ta groziła wybuchem. Ewakuowano około 40 osób z najbliższej okolicy. Mieszkańcy Radzikowa mieli zapewnione lokale od miasta, jednak noc spędzili u rodziny i znajomych.

Ważące 150 kilogramów zwierzę wpadło do studzienki melioracyjnej w okolicy Karcina. Na szczęście uratowali je dwaj mężczyźni, którzy na własną rękę zorganizowali akcję wydobycia zwierzęcia.
Zgodnie z przewidywaniami rodziny z 4 domów najbliżej placu, na którym doszło do zajścia z butlą z acetylenem, nie mogły na noc wrócić do domów. Jak już informowaliśmy, miasto zapewniło wszystkim lokum zastępcze. Wszystko dlatego, że akcja strażaków potrwa co najmniej 24 godziny.
Jak już wiecie z naszego portalu, w garażu na placu przy ulicy Cisowej na kołobrzeskim Radzikowie doszło do sporego zagrożenia. Pojawił się płomień przy butli z acetylenem. To gaz używany przy spawaniu. Zaszło podejrzenie, że płomień mógł zostać zassany do środka butli. Natychmiast wezwano straż pożarną.
Zespół „Ikagersi" działający w Pracowni Teatralnej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu, przedstawił najnowszą premierę. „Krótka Impresja na poważny temat" w kompilacji i reżyserii Bogumiły Banaś, powstała z inspiracji odnotowanego w miesięczniku „Dialog", slamu „Przychodźcy".
Zagrożenie wybuchu butli z gazem na Radzikowie! Część ulic jest zamknięta, a mieszkańcy są ewakuowani.

Kołobrzeska, podobnie jak 7 innych Brzegowych Stacji Ratownictwa, została oflagowana. Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa rozpoczęła protest. Niespełna 300 zawodowych ratowników ze wspomnianych stacji oraz statków 12 ratowniczych rozpoczęło protest, domagając się podwyżek. Te mieli obiecane w trzech kolejnych latach. Do skutku doszła tylko jedna.

„Mam trzy latka, trzy i pół, głową sięgam ponad stół”, my możemy się pochwalić, że już za kilka dni kończymy trzy i pół plus jeszcze pół i sięgamy głowami równie wysoko bo ponad ladę i dzień w dzień właśnie od czterech lat witamy Was niemalże codziennie w Kawiarni Coffeedesk przy ulicy Mazowieckiej na osiedlu bajkowym w Kołobrzegu!
W najbliższą sobotę i niedzielę Kołobrzeg zagości na antenie ogólnopolskiej. To nie pierwszy raz, kiedy telewizja śniadaniowa realizowana będzie na plaży u ujścia Parsęty. Dwudniowa promocja miasta w telewizji kosztować będzie niespełna 75 tysięcy złotych.
W minioną środę po południu kołobrzeska policja otrzymała zgłoszenie o podejrzeniu, że pijana kobieta może mieć pod opieką roczne dziecko.
Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami osiedla Podczele. Poprzedziła ją msza święta, podczas której parafianie i przyjaciele podziękowali za wieloletnią posługę  proboszczowi parafii pw. Św. Michała Archanioła księdzu Tomaszowi Szugalskiemu.
Kołobrzeżanie oraz turyści zbliżające się lato będą mogli powitać już 29 czerwca na plaży w okolicach kołobrzeskiego molo. Tego dnia podczas darmowego koncertu publiczności na plaży centralnej zaprezentują się  zespół Feel, Lanberry, Kalwi & Remi oraz Michał Szczygieł.  Na wszystkich czekać będą również liczne konkursy i atrakcję przygotowaną przez radiową stację.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji  zaprasza całe rodziny, amatorów spędzania wolnego czasu na rowerze do udziału w rajdzie rowerowym"Rowerem po zdrowie". Eventowi będzie towarzyszyć  spotkanie z olimpijczykami.
Międzynarodowy  Suspense Film Festival odbędzie się w Kołobrzegu w tym roku w dniach 28-30  czerwca. Nadbałtycki kurort szykuje się na przyjazd polskich i zagranicznych aktorów, reżyserów i producentów filmowych. Swoją obecność na festiwalu zapowiedzieli m.in. Olga Bończyk, Emma Giegżno, Andrzej Grabowski, Marek Piestrak , Zbigniew Lesień, Antoni Królikowski, Kamil Nożyński, Michał Otłowski, Piotr Cyrwus, Andrea Zacciarello, Andamion Murataj, Alessandro Passadore, Mario Mazzarotto i inni
Najkrótsza w roku, a najbogatsza, choć owiana tajemnicą, najjaśniejsza i jedyna nie po to by spać. Noc Świętojańska bo niej mowa przypada zazwyczaj 21 lub 22 czerwca.
Plantację konopi indyjskich w zlikwidowali w ostatnim czasie funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Kołobrzegu. Pogranicznicy zabezpieczyli 28 roślin o czarnorynkowej wartości prawie 31 tys. zł i zatrzymali 34-letniego mężczyznę.
Lenka Mazurek (lat 6, Ustronie Morskie ), urodziła się by na chwilę spojrzeć na świat, potem rozpoczęła się walka o to, by zostać przy mamie. Ta okrutna walka trwa do dzisiaj. Życie Lenki to ciągła walka – dziewczynka cierpi na bardzo rzadkie schorzenia: malformację Chiariego i zespół Crouzona, pokonała siatkówczaka, ma za sobą bardzo dużo operacji, dzięki którym żyje...
W środę, 19 czerwca 4079 uczniów z kołobrzeskich szkół podstawowych oraz 2115 z ponadpodstawowych uroczyście zakończyło rok szkolny w całym powiecie kołobrzeskim. Czekają ich dwa ponad miesiące wakacji.
Każdy, kto 27 czerwca rano pojawi się przy Skwerze Miast Partnerskich i przyniesie ze sobą śmieci – puszki oraz mini elektroodpady, otrzyma za nie kwiaty. W ramach akcji „Upiększ ogród”, Pani Prezydent oraz Zielony Kołobrzeg rozdadzą ponad 700 sadzonek roślin.

 

×
Reklama