×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Kamil Barwinek, radny Obywatelskiego Kołobrzegu Jacka Woźniaka, postanowił zagospodarować jeden z pokoi w Urzędzie Miasta. To małe pomieszczenie, które łączy gabinet prezydenta z pokojem rzecznika prasowego. Na swoją interpelację o aktualny sposób wykorzystania tego miejsca uzyskał zaskakującą odpowiedź prezydent Anny Mieczkowskiej.

Plac ratuszowy miał być dzisiaj manifestem wsparcia uczniów dla strajkujących nauczycieli. Młodych ludzi nie było jednak wielu, przeważali głównie protestujący pedagodzy. Wiec zakończył się okrzykami „kto nie skacze ten Zalewska".

W Stojkowie (gm. Dygowo) doszło do tragicznego zdarzenia. 2-letnie dziecko zostało prawdopodobnie potrącone przez śmieciarkę.
To już kołobrzeska tradycja. Po raz czwarty fontanny przy kortach tenisowych zostały uszkodzone. Tym razem stało się to podczas ich..naprawy.
Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na wysokości Niekanina. Chwilę przed godzina 9 z samochodu ciężarowego odpięła się przyczepa wioząca koparkę.
MOSiR zaprasza dzieci i młodzież do udziału w półkoloniach, które odbędą się w terminach: Czas trwania turnusów (10 dni roboczych, od poniedziałku do piątku):
Alforno Restauracja Pizzeria - poszukuje pracowników do obsługi Gości w restauracji w Dźwirzynie. Gwarantujemy, zakwaterowanie, wyżywienie, przeszkolenie. Mile widziane doświadczenie i znajomość języka niemieckiego.  
Urzędnicy postanowili, że sami, bez pomocy starostwa, jak do tej pory, poradzą sobie z problemem dzików w mieście. Stąd ogłoszenie przetargu na odłów i odstrzał 30 zwierząt. - Stanowią zbyt duże zagrożenie dla mieszkańców i turystów. Za chwilę majówka, będzie więcej ludzi, coś trzeba z tym zrobić – mówi Michał Kujaczyński, rzecznik magistratu.
8 nielegalnych automatów do gier zabezpieczyli w poniedziałek funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej w Kołobrzegu. Akcja została przeprowadzona przy wsparciu  policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu.
To będzie dość nietypowa rozgrywka dla całych rodzin. Kołobrzeski magistrat zaprasza wszystkich mieszkańców naszego miasta i nie tylko do udziału w Rodzinnej Wielkanocnej Grze Miejskiej. Imprezę zaplanowano 18 kwietnia o godz.16.00 na dziedzińcu ratusza. Jak informuje Milena Derlikiewicz z Biura Promocji Miasta  zgłoszenia do uczestnictwa w grze przyjmowane będą na stracie zabawy. Do udziału można zarejestrować się z rodziną lub przyjaciółmi.

O możliwości zatrudnienia przewodniczącego Rady Miasta w Polskiej Żegludze Bałtyckiej mówiło się wiele tygodni temu. Dziś już wiadomo, że Jacek Woźniak otrzymał pracę w PŻB. 

We wtorek 16 kwietnia w Centrum Kształcenia Praktycznego w Kołobrzegu Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski wręczył stypendia sportowe uczniom, którzy w roku 2018 uzyskali najlepsze wyniki sportowe.
Prawdopodobnie po sezonie letnim uda się zagospodarować pas zieleni rozdzielający jezdnię wzdłuż Alei św. Jana Pawła II. Kołobrzeski magistrat właśnie ogłosił kolejny przetarg na zagospodarowanie terenu biegnącego wzdłuż jezdni.

Trwają przygotowania do programu, który umożliwi dłużnikom odpracowanie zaległości mieszkaniowych wobec miasta. Łącznie dług wszystkich, którzy nie płacili czynszu za miejskie lokale, sięga 8 milionów złotych.

Są już raporty kontroli przeprowadzonych w kołobrzeskich spółkach miejskich. Władze miasta chcą je zaprezentować opinii publicznej.
Spółka Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Kołobrzegu zawiadamia odbiorców wody w Bogucinie, że w związku z koniecznością wykonania prac montażowych związanych z wymianą zasuwy na sieci wodociągowej, 17 kwietnia w godz. od 10 do 14 zostanie wstrzymany dopływ wody. W wyniku prowadzonych działań wystąpią chwilowe spadki ciśnienia oraz lokalne zmętnienia wody.
Przez trzy dni w Regionalnym Centrum Kultury podczas V Międzynarodowych Konfrontacji Baletowych ponad 400 uczestników wzięło rywalizowało w konkursach  indywidualnym i prezentacjach zespołowych.  Miłośnicy sztuki baletowej konkurowali w różnych kategoriach wiekowych  ( 7-18 lat) i stylach tanecznych np. tańcu klasycznym, współczesnym, charakterystycznym.
Komunikacja Miejska w Kołobrzegu przygotowała zmiany w kursach autobusów na okres Świąt Wielkanocnych. Planując jakiekolwiek spotkanie w Wielkanoc najlepiej nie zapomnieć, że po Kołobrzegu poruszał się będzie tylko jeden autobus.
To nazwa wielkanocnego spotkania, które odbywa się corocznie w Charzynie.  Zjeżdżają tu utalentowani kulinarnie i plastycznie mieszkańcy gminy Siemyśl, by zaprezentować swoje świąteczne dzieła. Od smaków wielkanocnych wypieków, od kolorów palm i pisanek może się zakręcić w głowie.
Chwilę przed godzina 8.00 na wysokości miejscowości Skrzydłowo zderzyły się tam samochód marki Audi oraz bus. W wyniku zderzenia został również uszkodzony pojazd marki Opel. Na miejsce natychmiast zostały wysłane karetka, policja oraz strażacy z OSP Rymań, Pniewo, Płoty i PSP Kołobrzeg. W zdarzeniu ucierpiał kierowca Audi, który został przewieziony do kołobrzeskiego szpitala. Droga jest całkowicie zablokowana a utrudnienia mogą potrwać nawet do godz.11.00. Policja wyznaczyła objazdy przez Gryfice i  Rzesznikowo.
Kolejna odsłona tegorocznej akcji Wiosenny Clean została przeprowadzona tym razem w kołobrzeskim skansenie morskim. Podobnie jak we wcześniejszych edycjach udział w niej wzięli pasjonaci historii, którzy postanowili poświęcić swój wolny czas na czyszczenie muzealnych eksponatów.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że o poranku i w nocy temperatura przy gruncie może spaść do nawet -6 stopni. Ostrzeżenia meteorologiczne obowiązują we wszystkich powiatach województwa zachodniopomorskiego.
Kołobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zaprasza do składania ofert na dzierżawę zewnętrznych ścian budynków w celu umieszczenia na nich reklam w okresie od 01.05.2019r. do 31.12.2019r.

Już na najbliższej sesji mają pojawić się pierwsze propozycje z serii ulg i gratyfikacji, które w ramach Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca mają wkrótce trafić do kołobrzeżan. To kołobrzeskie becikowe czyli jednorazowe 500 zł dla każdego malucha, zniesienie złotówki za opiekę przedszkolną i darmowa komunikacja dla osób powyżej 60-tego roku życia.

 

×
Reklama