×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Ma 13 lat i jest mieszkańcem Łodzi. Kacper Hanysz, bo o nim mowa, był do tej pory zwykłym polskim nastolatkiem. Jednak za pośrednictwem ogólnopolskich mediów stał się bohaterem. W miniony poniedziałek to właśnie on zawiadomił policjantów, że na kołobrzeskiej promenadzie nieprzytomny mężczyzna potrzebuje pomocy.

Specjalnie powołany zespół urzędników pozytywnie zaopiniował w czwartek propozycję właściciela kołobrzeskiego zabytku. Rafał Kolikow chce sprzedać miastu Basztę Prochową. O tym, czy urząd ją kupi zadecydują radni.

Metaloplastyka z sierpem i młotem na kołobrzeskiej latarni oraz umieszczony tam orzeł bez korony od dłuższego czasu drażniła część mieszkańców i turystów odwiedzających miasto. Ostatnio w sprawie wypowiedział się Instytut Pamięci Narodowej, który zarekomendował usunięcie kontrowersyjnych symboli.

W czwartek policja i ratownicy medyczni otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie z raną kłutą. Na trawniku przy al. I Armii Wojska Polskiego w Kołobrzegu świadkowie spostrzegli leżącego mężczyznę.

We wtorek 5 marca 2019 roku odbędzie się kolejne posiedzenie Zespołu zadaniowego ds. rozpatrywania wniosków z zakresu zarządzania ruchem na drogach powiatowych i gminnych, działającego przy Staroście Kołobrzeskim Tomaszu Tamborskim. Wszyscy zainteresowani mogą składać swoje wnioski, opinie i propozycje ewentualnych usprawnień i zmian w tym zakresie do niedzieli 3 marca 2019 roku

Trwa sprzedaż działek budowlanych z trzeciego, ostatniego etapu inwestycji na osiedlu VILPARK w Charzynie pod Kołobrzegiem. Wśród oferty sprzedaży nieruchomości jest parterowy dom wolnostojący w stanie deweloperskim. Komfort, cisza i markowe materiały to tylko niektóre jego atuty. Wiosną planowana jest budowa kolejnych domów.

DLA KOGO?
Dla osób szukających ucieczki od miejskiego zgiełku, chcących zaznać ciszy i spokoju to doskonałe rozwiązanie- parterowy dom wolnostojący w Charzynie. Zamiast zatłoczonych ulic i wyrastających zza okien bloków mieszkalnych, obraz zieleni w nadmorskiej okolicy.

WYGODA I KOMFORT
Dom w stanie deweloperskim posiada zagospodarowanie zewnętrzne. Dojazd wyłożony został kostką brukową. Ponadto dom wyposażony jest w najważniejsze media: wodę, kanalizację, gaz i prąd.

Atutem jest również funkcjonalnie wykorzystana strefa użytkowa o powierzchni 105,7 m², która obejmuje jasną, otwartą kuchnię połączoną z jadalnią, salonem i wyjściem na taras, trzy pokoje, łazienkę oraz WC.
W części gospodarczej znajduje się dwustanowiskowy garaż o powierzchni 33,9 m².

Z myślą o przyszłych mieszkańcach, dom na osiedlu VILPARK zbudowany jest z markowych, energooszczędnych materiałów:

  • płaska dachówka,

  • okna trójszybowe,

  • kocioł Vaillant,

  • asortyment Wiśniowskiego (brama garażowa z napędem, brama wjazdowa, panele ogrodzeniowe).

DOSKONAŁA LOKALIZACJA    
Duża działka o powierzchni 842 m² zapewni mieszkańcom swobodę i prywatność. To idealne miejsce na odpoczynek po ciężkim dniu, tym bardziej, że przy osiedlu znajduje się ściana lasu. Pod koniec 2019 roku planuje się oddanie drogi ekspresowej S6, wówczas dojazd do węzła Kołobrzeg-Zachód będzie zajmował zaledwie 3 minuty, do Kołobrzegu 10 minut, zaś do Koszalina około 25 minut, czyli krócej, niż popołudniowy postój w korkach ulicznych.

DOBRY WYBÓR
Za sprzedaż uzbrojonych działek pod budowę domów odpowiedzialne są firmy EkoWodrol oraz Meryden. Cała inwestycja, obejmująca sprzedaż 273 działek składała się z trzech etapów. Większość działek znalazła już swoich właścicieli w dwóch pierwszych etapach, nieruchomości sprzedały się wówczas w bardzo szybkim tempie. Na sprzedaż pozostały działki z ostatniego, trzeciego etapu oraz wyżej opisany dom wolnostojący w stanie deweloperskim. Wiosną inwestorzy planują wybudować kolejne domy.

Więcej o domu [tutaj].

Kontakt: 607 799 098reklama

Wieczór wyborczy w Grzybowie był bardzo emocjonujący. Mieszkańcy wskazali trzech kandydatów, którzy podobnie jak dzień wcześniej w Budzistowie, zostali poproszeni o prezentację. Jako pierwsza uczyniła to Ewa Baran, która przypomnijmy przegrała jednym głosem z ustępującym sołtysem Tomaszem Szafrańskim (nie startował w wyborach na sołtysa), mandat do Rady Gminy Kołobrzeg. Następnie zaprezentowali się Adam Malek i drugi grzybowski radny Krzysztof Najmanowicz. W I turze kandydaci otrzymali następującą ilość głosów, z oddanych 76 ważnych: Adam Malek - 14, Ewa Baran - 27, Krzysztof Najmanowicz 35.

Policja prosi rodziców kilkuletniego chłopca, który w poniedziałek uratował 47-letniego mężczyznę , o zgłoszenie się do Komendy Powiatowej w Kołobrzegu. - Jego zachowanie zasługuje na szczególną pochwałę. Chcemy go jakoś wyróżnić – mówi rzecznik policji.

Przebudowa pomieszczeń i wybiegów dla psów, nowy szpital dla chorych zwierząt, zmodernizowanie infrastruktury dla pracowników, porządek z okoliczną zielenią – takie rozwiązania mają znaleźć się w projekcie modernizacji schroniska. Remont ma być przeprowadzony jeszcze w tym roku.
To nie lada gratka dla pasjonatów historii. W miniony weekend do najnowszego oddziału MOP – Muzeum Lotnictwa i Techniki Wojskowej w Rogowie dotarł wyjątkowy eksponat. Samochód terenowy Volkswagen Typ 82 popularnie zwany Kübelwagenem pojawił się dzięki zacieśniającej się współpracy z trzebiatowskim Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznej Rega, Auto jest w pełni sprawne i zasili tworzoną właśnie ekspozycję na terenie jednego z największych w Europie, poniemieckich hangarów z okresu II wojny światowej.
- Szykujemy się do mocnej walki – mówi Czesław Hoc, europoseł PiS, komentując wczorajszą informację o wystawieniu dotychczasowego szefa MSWiA, w wyborach do Europarlamentu. Kołobrzeski polityk będzie kandydował z drugiego miejsca.
Przed nami 2 korekta rozkładu jazdy pociągów w rocznym rozkładzie jazdy 2018/2019. Zmiany są w większości kosmetyczne i wynikają z prowadzonych prac, a co za tym idzie czasowym wprowadzeniu zastępczej komunikacji autobusowej na wybranych odcinkach. Korekta rozkładu jazdy obejmuje również okres Świąt Wielkanocnych i majówki. Rozkład jazdy będzie obowiązywał od 10 marca do 6 czerwca 2019 roku. Szczegóły w załączonych plakatach stacyjnych.
- Podjęcie wspólnych działań, mających na celu popularyzację historii oraz techniki wojskowej, wspieranie edukacji historycznej oraz współpracę w zakresie organizacji wydarzeń kulturalnych. To efekt porozumienie, które we wtorek podpisano w kołobrzeskim starostwie Powiatowym.
Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku do jakiego doszło około godziny 7.00 na drodze krajowej nr 11. Dwa pojazdy - Ford i Audi - zderzyły się czołowo na łuku drogi pomiędzy zjazdem do ośrodka Holtur i wjazdem na osiedle Podczele. Na razie nie wiadomo jak doszło do zdarzenia.
Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości we wtorek zatwierdził listy wyborcze w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Za pośrednictwem ogólnopolskich mediów rzeczniczka partii Beata Mazurek przedstawiła dziennikarzom nazwiska "jedynek" i "dwójek"  w poszczególnych okręgach wyborczych.

Prawdopodobnie rzęsisty deszcz, a co za tym idzie trudne warunki drogowe przyczyniły się do wypadku, do jakiego doszło we wtorkowe popołudnie na ulicy Solnej. Kierujący samochodem marki Acura potrącił starszą kobietę, prawdopodobnie przechodzącą po pasach.

Z nieustalonych dotąd przyczyn we wtorkowe południe doszło do pożaru samochodu w Dźwirzyna. Pod wiatą zaparkowany był Peugeot 207. Nagle ogień pojawił się w komorze silnika.
Coraz częściej w polskich domach gości kawa, inna niż tradycyjna. Polacy zaczynają szukać nowych smaków oraz alternatyw w parzeniu kawy. Również Kołobrzeg jest ważnym miejsce na kawowej mapie kraju. Tutaj też można napić się dobrej kawy i stad pochodzi drugi wicemistrz kraju w parzeniu czarnego napoju.
6 kwietnia po raz pierwszy w historii Koszalina przejdzie Marsz Równości.  Organizatorzy,  choć  nie zdradzają na razie wielu szczegółów zapowiadają, że będzie to święto równości, tolerancji, wsparcia dla społeczności LGBTQIA oraz sprzeciwu wobec nienawiści, pogardy i wykluczenia.
Opanowanie i bohaterskie zachowanie chłopca prawdopodobnie uratowało życie mężczyźnie. W poniedziałek około południa do patrolu w dzielnicy uzdrowiskowej podbiegł chłopiec wskazując policjantom miejsce, w którym leży nieprzytomny mężczyzna. Na patrolu byli sierż. Karol Feldzensztajn i post. Aleksandra Żeleśkiewicz.
Szef Kuchni Restauracji Sublima Artur Grajber zaprasza wszystkie Panie, i nie tylko, na specjalne menu z okazji Dnia Kobiet. Specjalnie na tę okazję ekipa naszych kucharzy przygotowała 4-daniową kolację w atrakcyjnej cenie. Okolicznościowe menu będzie dostępne wyłącznie 8 i 9 marca, dlatego już dziś zapraszamy do zarezerwowania stolika.
Policjanci z kołobrzeskiej komendy wzorem organizują akcję informacyjną dla ofiar przestępstw. W ramach „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” od 18 do 24 lutego będą udzielać bezpłatnie porad i informacji  wszystkim zainteresowanym tą formą pomocy.
W minioną niedzielę swoje nagrody przyznał kołobrzeski starosta. Perły Powiatu trafiły w ręce osób zajmujących się działalnością na rzecz mieszkańców powiatu oraz wyróżniających się w minionym roku. Starosta wręczył nagrody w trzech kategoriach. Więcej w materiale video.
Kilka tygodni temu magistrat ogłosił przetarg na przeprowadzenie audytów w kołobrzeskich spółkach. Zgłosiły się dwie firmy audytorskie: z Warszawy i Katowic.
15 lutego 2019 r. około godz. 11:10 w Kołobrzegu przy ul. Łopuskiego 6 doszło do kradzieży pieniędzy w kwocie ponad 400 tysięcy złotych z samochodu marki Mercedes.

 

×
Reklama