×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W poniedziałek informowaliśmy Was o zniszczonej nowej fontannie obok kortów tenisowych , przy ulicy Sikorskiego. Z relacji świadków wynikało, że na miejsce fontanny wjechał samochód i się zapadł. Kierowca zdołał wydostać się z potrzasku, jednak fontanna została praktycznie zniszczona. Zostało zarwane podłoże. Teraz ekspertyza odpowie na pytania czy oprócz płyt zniszczone zostały urządzenia tryskające wodą czy podświetlenie.
Od początku tygodnia trwa remont kołobrzeskiego Adabaru. Miasto przeznaczyło na ten cel milion złotych, jednak całkowita modernizacja zabytkowych piwnic może kosztować dużo więcej.
Z powodu remontu pomieszczeń przy ul. Ratuszowej 12 w dniach od 21 stycznia do 1 lutego Biuro Obsługi Klientów będzie przeniesione na Ratuszową 13 pok. Nr 5 (główny budynek Urzędu Miasta). W tym czasie nieczynna będzie również Kasa Urzędu Miasta. Na szczęście wszystkie opłaty bez prowizji będzie można dokonać w placówce PKO Bank Polski przy ul. Katedralnej 33 A lub filii agencji banku przy ul. Łopuskiego 1 (od godz. 9 do 17).
Za sprawą wolontariuszy i fundacji „Wolne miejsce”, którzy od blisko czterech lat organizują w Kołobrzegu „Wigilię dla samotnych” teraz przyszedł czas na podobną imprezę w okresie świąt wielkanocnych. Jak poinformowali organizatorzy przedsięwzięcia Śniadanie Wielkanocne dla tych, którzy nie będą mieli z kim tego dnia zasiąść do świątecznego stołu odbędzie się 21 kwietnia w Hali Milenium o godz. 10.00. 
Wygląda na to, że do Kołobrzegu w końcu zawitała prawdziwa zima. A to oznacza, że zarówno na drogach, jak i chodnikach, może być ślisko. Choć już w nocy drogowcy, za pomocą specjalistycznego sprzętu, walczyli z zaśnieżonymi i oblodzonymi ulicami, nadal trzeba jeździć ostrożnie.
Klęcząca ofiara zabijana strzałem w tył głowy przez żołnierza z NKWD – tak wygląda projekt nowego pomnika. Społeczny komitet, który go zgłosił, chce w ten sposób upamiętnić ofiary „Antypolskiej Operacji NKWD w latach 1937-38 i Zagłady Nadberezyńców". Inicjatorzy czekają na decyzję miasta w sprawie ewentualnej lokalizacji monumentu.
Stworzenie marki „Kołobrzeg bez barier" - tym m.in. ma zająć się nowo powołany koordynator do spraw osób niepełnosprawnych przy Urzędzie Miasta. Został nim Marcin Racinowski.
Audyty w spółkach podległych Urzędowi Miasta ma przeprowadzić profesjonalna firma audytorska. Zakończono już prace nad specyfikacją przetargową. Magistrat zakłada, że na ten cel zostanie wydanych około 210 tysięcy złotych.
Kolejny raz zostały uszkodzone fontanny przy kortach tenisowych.
W tym miejscu rzesza kierowców popełnia błędy zajeżdżając innym drogę. Kolejny odcinek z serii porad drogowych przygotowanych razem policjantami kołobrzeskiej drogówki. Tym razem zajęliśmy się nowo powstałym rondem na skrzyżowaniu kołobrzeskiej obwodnicy i ulicy VI Dywizji Piechoty. Zapraszamy do materiału wideo.
W tym wyjątkowym dniu dla każdej babci oraz każdego dziadka bilet wstępu za jedyne 4,50 zł / 1h Basen Milenium Kołobrzeg ul. Łopuskiego 38
Spółka Abades poszukuje osoby chętnej do pracy przy sprzedaży mieszkań i kompleksowej obsługi klienta w procesie zakupu nieruchomości.
Firma Klimatex poszukuję pracowników na stanowisko serwisant urządzeń gastronomicznych  oraz Specjalista ds. marketingu – grafik. Szczegóły poniżej  
Na razie nie wiadomo co było przyczyną kolizji do jakiej doszło w niedzielny wieczór w Zieleniewie na ulicy Szczecińskiej. Kierujący Renault Laguną wjechał w wysepkę na przejściu dla pieszych taranując przy tym znaki drogowe.
Miał być apel o dalsze kierowanie fundacją, ale w wyniku ostatnich wydarzeń, zastąpiły go podziękowania i słowa wsparcia dla Jurka Owsiaka. Ponad setka mieszkańców Kołobrzegu zapaliła w niedzielny, mroźny wieczór specjalne „Światełko do Nieba".
Przeróżne polonezy, a nawet walc - tak wyglądał początek studniówki liceum im. M, Kopernika. Jednak zanim przystąpiono do radosnej zabawy, uczczono pamięć Pawła Adamowicza minutą ciszy. Po rozpoczęciu balu , tańce zaprezentowała każda z ostatnich klas Kopernika. Wszystkiemu wraz z gronem pedagogicznym przypatrywali się dumni rodzice
Przypominamy: dzisiaj o godzinie 20, na placu ratuszowym odbędzie się „Światełko do Nieba" dla Jurka Owsiaka. - Ogromnie cieszymy się, że Jurek zmienił zdanie i pozostanie, aby kierować fundacją. Naszym spotkaniem chcemy wyrazić mu wielkie podziękowanie za 27 lat pracy, a także przesłać słowa wsparcia i otuchy – mówią organizatorzy, pracownicy kołobrzeskiego szpitala.
Warty kilkaset tysięcy złotych samochód strażacki Man trafił do jednostki OSP w Ustroniu Morskim. Pojazd został oficjalnie wdrożony do słuzby w sobotę w obecności miejscowego proboszcza oraz wójt Gminy Ustronie Morskie - Bernadety Borkowskiej.
Niezbyt szczęśliwie zakończyła się jazda mężczyzny Citroenem drogą w okolicy miejscowości Kukinia, niedaleko Ustronia Morskiego. W miejscu budowy drogi ekspresowej nr 6 kierowca prawdopodobnie ze względu na ciemności i niewidoczne oznakowanie zjechał z drogi i wjechał na plac budowy.
14-letni Dawid od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe i epilepsję lekooporną. Nie dano mu szansy na zdrowie – ciężki, skomplikowany poród i błąd lekarski był przyczyną zamartwicy, niewydolności wielonarządowej, śpiączki mózgu, drgawek, a w konsekwencji ciężkiej choroby.
Praktycznie całe poddasze spłonęło w pożarze, do jakiego doszło w sobotę przed godziną 8.00 rano w Stramniczce.Objął praktycznie całą drewniana konstrukcję dachu.
Sprawa ujrzała światło dzienne dzięki naszemu portalowi. W listopadzie 2017 roku informowaliśmy o zarzutach dla Damiana B., który miał zgwałcić swoją byłą partnerkę i wypchnąć ją przez balkon. Kobieta przeżyła. Doznała złamania nogi i licznych stłuczeń. Właśnie zapadł wyrok w tej sprawie.
Uczniowie i uczennice Zespołu Szkół im. M. Rataja w Gościnie zorganizowali studniówkowy bal w kolobrzeskiej restauracji Fregata.
W mieście nad Parsętą zawyją syreny dla zmarłego Pawła Adamowicza. Tak zadecydowała Anan Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu.W południe, gdy w gdańskiej Bazylice Mariackiej rozpocznie się msza pogrzebowa zamordowanego prezydenta Gdańska, we wszystkich miastach regionu zabrzmią syreny.
Wszystko za sprawą sztormu, jaki miał miejsce z początkiem stycznia. Oprócz połamanych barierek ucierpiał system podświetlający konstrukcję molo. Właśnie od początku stycznia iluminacja nie działa. Na razie nie wiadomo jak duże są straty.

 

×
Reklama