×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Historia 69-letniego emeryta ze Szczecina, który za zjedzenie śliwki w czekoladzie w jednym z kołobrzeskich dyskontów, został skazany na miesiąc ograniczenia wolności i 20 godzin prac społecznych, jest obecnie jednym z gorących newsów największych krajowych mediów.
We wczesne czwartkowe popołudnie doszło do kolejnego zderzenia samochodów na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 6 i wojewódzkiej nr 162. Przyczyną wypadku najprawdopodobniej było wymuszenie pierwszeństwa.
Kołobrzeska spółka dotychczas czarterowała statek, który od zeszłego roku pływał na linii Gdańsk-Nynashamn. Przewoźnik zdecydował się na zakup jednostki mającej zaledwie osiem. mowę sfinalizowano w Londynie.
Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski serdecznie zaprasza na VII Kołobrzeski Dzień z Rotmistrzem Pileckim, który odbędzie się w sobotę 26 października 2019 roku.
Do nietypowego zdarzenia doszło we wtorek po południu na ścieżce rowerowej na wysokości miejscowości Bagicz. Jadąca ścieżką 52-letnia Niemka zatrzymała się, aby popatrzeć na spacerujące nieopodal dziki.
Najprawdopodobniej 16-latek jest autorem grupy FB na której udostępniane były filmy rodem z dark netu. Do grupy zapraszane były dzieci, ale również księża i nauczyciel jednej z kołobrzeskich podstawówek. To właśnie on zawiadomił organa ścigania.
Starszy rowerzysta został zabrany karetka do szpitala po uderzeniu przez samochód. Wszystko działo się około godziny 17.00 na ulicy Młyńskiej. Przez przejście dla pieszych bez śluzy dla rowerów przejeżdżał mężczyzna.
Krzysztof Klincewicz z Kulturalnego Studia Filmowego jest autorem reportażu o Annie Wójcik czyli popularnej Mamie w Kołobrzeskim MKesie. Z pomysłu młodego kołobrzeżanina zamierza skorzystać również Komunikacja Miejska, która na potrzeby filmu wypożyczyła jeden z autobusów.
Tegoroczne Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w hali OPP przy ul. Mazowieckiej. Nagrodzono 19 osób; dyrektorów, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Na uroczystości pojawili się również przedstawiciele kołobrzeskiego samorządu. Nie zabrakło okolicznościowych przemówień, kwiatów, licznych braw, gratulacji, ale także cichych pytań o kolejny protest nauczycielski zapowiadany na 22 października.

Poniżej podajemy nazwiska nagrodzonych pracowników.

Nagrody Starosty Kołobrzeskiego I stopnia otrzymali:
 • Grażyna Bohdziewicz – dyrektor Zespołu Szkół Policealnych,
 • Halina Schulz – Tkacz – dyrektor Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie,
 • Joanna Szymańska – dyrektor SOSW „Okruszek",
 • Barbara Wolańska – dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, Dominika Pfeif – dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego,
 • Józef Skorupiński – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika,
 • Zbigniew Stankiewicz – dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich im. E. Gierczak,
 • Lech Pieczyński – dyrektor Zespołu Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy,
 • Mieczysław Szpak – dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej.
Nagrody Starosty Kołobrzeskiego II stopnia otrzymali:
 • Mariola Rogulska – nauczyciel przedmiotów zawodowych, kierownik szkolenia praktycznego (Zespół Szkół Policealnych),
 • Katarzyna Olszak – nauczyciel teoretycznych i praktycznych przedmiotów zawodowych gastronomicznych oraz hotelarskich (Zespół Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego),
 • Jolanta Kapelańczyk – nauczyciel informatyki (Zespół Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza),
 • Anna Antkiewicz – nauczyciel przedmiotów zawodowych (Zespół Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich im. E. Gierczak),
 • Arkadiusz Kluska – nauczyciel informatyki (I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika),
 • Zofia Bajko – bibliotekarz (Zespół Szkół im. M. Rataja),
 • Justyna Pilarczyk – pedagog (Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna),
 • Beata Dąbrowska – nauczyciel plastyki (Ognisko Pracy Pozaszkolnej),
 • Anna Leśniewska – nauczyciel oligofrenopedagog (SOSW „Okruszek"),
 • Wojciech Broniecki – nauczyciel wychowania fizycznego (Zespół Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy).
Ponadto Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała Joanna Szymańska - dyrektor SOSW „Okruszek", zaś Nagrodę Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty otrzymała Katarzyna Karaźniewicz-Deczyńska - dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza.


IMG_0332
IMG_0340
IMG_0343
IMG_0348
IMG_0350
IMG_0357
IMG_0363
IMG_0375
IMG_0384
IMG_0389
IMG_0393
IMG_0396
IMG_0401
IMG_0402
IMG_0403
IMG_0407
IMG_0416
IMG_0432
IMG_0445
IMG_0446
IMG_0452
IMG_0456
IMG_0459
IMG_0464
IMG_0467
IMG_0471
IMG_0479
IMG_0480
IMG_0499
IMG_0508
IMG_0512
IMG_0515
IMG_0522
IMG_0532
W nocy z dnia 19 na 20 maja 2019 roku w Kędrzynie, w siedzibie Spółki LIND, dokonano włamania do magazynów, z których skradziono środki ochrony roślin o znacznej wartości.
Mężczyźni wpadli w ręce kołobrzeskiej policji, teraz grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
Prawo i Sprawiedliwość – 3 mandaty, Koalicja Obywatelska – 3, Lewica – 1, PSL- 1. Z informacji podanych przez Państwową Komisję Wyborczą, wynika, że w sejmie będą nas reprezentować; z listy PiS: Czesław Hoc – 33 tys. , Paweł Szefernaker – 22 tys. oraz Małgorzata Golińska – 16,5 tys. Z Koalicji Obywatelskiej – Piotr Zientarski – około 19 tys., Marek Hok – 11, 5 tys. oraz Jerzy Hardie-Douglas – 10,200 tys., SLD – Magorzata Prokop-Paczkowska – 15,300 tys., PSL, Radosław Lubczyk – 6700 tys.
Prawo i Sprawiedliwość – 3 mandaty, Koalicja Obywatelska – 3, Lewica – 1, PSL- 1. Z naszych informacji wynika, że w sejmie będą nas reprezentować; z listy PiS: Czesław Hoc – około 26 tysięcy głosów, Paweł Szefernaker oraz Małgorzata Golińska. Z Koalicji Obywatelskiej – Piotr Zientarski, Marek Hok i Jerzy Hardie- Douglas.
To dane, które mogą ulegać zmianie, wiadomo już jednak, że gdyby liczenie głosów zakończyło się teraz, z naszego okręgu wyborczego PiS otrzymałby 4 mandaty, Koalicja Obywatelska – 2, Lewica – 1, PSL – 1. Najlepszy wynik z Kołobrzegu, jeśli chodzi o wybory do senatu, „zrobił”, według nieoficjalnych doniesień, Janusz Gromek (KO), tuż za nim obecnie różnicą około 1500 głosów plasuje się Henryk Carewicz (PiS)
Podsumowanie wstępnych wyników wyborów do senatu (17 komisji na 24 ) w kołobrzeskich lokalach: Janusz Gromek (KO) - 8504, Anna Sztark (KWW Grażyny Anny Sztark)– 2248, Henryk Carewicz (PiS) – 5255. Głosy wciąż są liczone. Nieoficjalne wyniki podamy Wam w ciągu najbliższych kilku godzin. Najprawdopodobniej do sejmu, kolejny raz, dostanie się Czesław Hoc (PiS).
Znane już są dane dotyczące frekwencji na godzinę 17.00. Jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza na swoich stronach w całym powiecie kołobrzeskim do urn udało 30 518 mieszkańców powiatu. Daję to frekwencję na poziomie 47,50%. W samym tylko mieście Kołobrzeg pobrano 19 586 kart do głosowania na 37 808 uprawnionych.
Państwowa Komisja Wyborcza podała dane frekwencyjne na godzinę 12. Już wiadomo, że w samym mieście Kołobrzeg wyniosła ona 21,46 procent.
Specjalnie dla Was, tuż po zamknięciu lokali wyborczych, będziemy podawać wszystkie informacje związane z wyborami parlamentarnymi. Pierwsze nieoficjalne wyniki pojawią się na naszym profilu Fb chwilę po godzinie 21. Będziemy również w sztabach wyborczych kandydatów z naszego okręgu. Bądźcie razem z nami!
W sobotę wieczorem doszło do niebezpiecznego zdarzenia na drodze krajowej nr 6, w okolicach miejscowości Rzesznikowo. Chwilę przed godziną 22, kierujący samochodem marki Hyundai, stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi, uderzając w drzewo.
Nie udała się kolejna walka pochodzącemu z Ustronia Morskiego zawodnikowi Bersekers Team Kołobrzeg. Podczas prestiżowej gali FEN 26 we Wrocławiu Sianos przegrał w drugiej rundzie przez ciężki nokaut techniczny z powracającym po dwóch porażkach na ring - Szymonem Bajorem.
W piątek rano urzędnicy z Wydział sprawdzali drzewa znajdujące się przy ulicy Klonowej. Możliwe, że niektóre z nich zostaną usunięte. Wszystko z powodu wypadku – w czwartek jeden z dębów runął na przybudówkę domu mieszkalnego.
W czwartek, na Skwerze Pionierów, kilkunastu wolontariuszy oraz lokalni samorządowcy serwowali ciepłą zupę mieszkańcom i turystom. Akcję organizował magistrat i Fundacja „Wolne Miejsce”, a odbyła się ona w ramach Światowego Dnia Walki z Głodem. Chętnych na ciepły, darmowy posiłek nie brakowało. Ogółem rozdano około tysiąca porcji zupy.

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych w związku z posiadaniem znacznej ilości narkotyków. Kołobrzescy policjanci wiedzieli, że środki odurzające są przechowywane w mieszkaniach na terenie Kołobrzegu. Kiedy wkroczyli do pierwszego z nich, po przeszukaniu odnaleźli przeszło 43 gramy suszu roślinnego. Okazało się, że była to marihuana. W związku ze sprawą zatrzymano 31-letniego kołobrzeżanina.

Znany krytyk kulinarny i podróżnik pojawi się w mieście nad Parsętą na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej już 24 października.

 

×
Reklama