×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu poszukuje sprawcy kradzieży. Mężczyzna w dniu 11 września 2020r ze sklepu przy ul . Trzebiatowskiej ukradł konsolę do gry, której wartość wynosi 1699 zł . Poszukiwany mężczyzna widnieje na załączonym zapisie monitoringu. Osoby, które go rozpoznają, proszone są o kontakt z najbliższą jednostką policji , pod nr 47 78 46 512 lub 47 78 46 511.
Jak informują organizatorzy Wigilii dla Samotnych, tempo zapisów na paczki wigilijne przekroczyło ich najśmielsze oczekiwania. W ciągu zaledwie czterech dni po wigilijne dary zapisało się już 400 osób. Wśród nich są osoby starsze, samotne, kombatanci, sybiracy, inwalidzi wojenni oraz rodziny w trudnej sytuacji finansowej.
Ponad 280 tysięcy złotych ma kosztować wymiana nawierzchni części alei spacerowych ze żwirowych na nawierzchnię z kostki betonowej o grubości 8 cm. w zabytkowym parku na Osiedlu Lęborskie.  Kołobrzeski magistrat kilka dni temu rozstrzygnął przetarg na realizacje tej inwestycji. W postępowaniu przetargowym wykonawcą prac została Firma Robót Inżynieryjnych i Wodno - Melioracyjnych Andrzeja Zakrzewskiego z Kołobrzegu.
Na plaży w okolicach Kamiennego Szańca rozpoczął się proces wydobycia starych elementów żelbetonowych umocnień brzegowych. Pracę na zlecenie Urzędu Morskiego w Szczecinie, na blisko 200-metrowym odcinku, prowadzi Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe HYDROBUD z Ustronia Morskiego.
Regionalne Centrum Kultury zaprasza na kolejny z cyklu online Poranek Młodego Widza. Tym razem w najbliższą niedzielę najmłodszym mieszkańcom na kanale Youtube zaprezentuje się „Skrzydlaty Odlot” w wykonaniu Teatru Kultureska.
Kołobrzeski magistrat ogłosił przetarg na budowę sali gimnastycznej dla Szkoły Podstawowej nr 5. Inwestycja zakłada powstanie obiektu usytuowanego przy placówce oświatowej na ul. Arciszewskiego. Według koncepcji, budynek wraz z całym zapleczem socjalnym i wszystkimi pomieszczeniami ma mierzyć 875,16 m kw.
- Sytuacja jest bardzo trudna – mówił podczas posiedzenia Komisji Sportu i Turystyki Mariusz Ławro, prezes Regionalnego Stowarzyszenia Turystyczno-Uzdrowiskowego.
Poseł Prawa i Sprawiedliwości wystosował do wojewody zachodniopomorskiego pismo w sprawie tymczasowego odstąpienia od likwidacji dyspozytorni medycznej PRM w Kołobrzegu. Przypomnijmy; kołobrzeska placówka ma zostać zamknięta już na początku stycznia.
Koń biegający beztrosko przy kołobrzeskiej promenadzie – to nietypowy widok, na który trafił przypadkiem, nasz fotoreporter. Do zwierzęcia została wezwana Straż Miejska, która z pewnymi trudnościami, próbowała je eskortować, na bardziej bezpieczny teren.
Tylko w ciągu dwóch dni w ręce kołobrzeskich policjantów na drogach powiatu kołobrzeskiego wpadło aż pięciu pijanych kierowców. Rekordzista miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.
13 grudnia 2020 wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów. W Kołobrzegu przyniesie on sporo nowych i lepszych zmian.
Do nietypowego zdarzenia doszło we wtorek w godzinach porannych w okolicach Gościna.
Gospodarstwo Rybackie A.S. Połuch mieszczące się w Głąbiu niedaleko Drzonowa przygotowało dla Was promocyjną cenę.
Sklep z zabawkami Hapini zaprasza na Black week. Tylko teraz! Rabat -15% na zakupy w sklepie internetowym www.hapini.pl
Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie na końcu ulicy Wylotowej. To właśnie tamtędy od strony Kołobrzegu skodą jechał mężczyzna.
Dwie kobiety i trójka dzieci – oko miejskiego monitoringu doskonale wychwyciło moment, kiedy doszło do uszkodzenia popularnej Turystki. Trójka maluchów uwiesiła się, do wspólnego zdjęcia, na kijku do robienia selfie. Wówczas doszło do jego wygięcia. Niestety, kobiety, do tej pory, nie zgłosiły się w tej sprawie do urzędu.
Rehabilitacja pocovidowa – to pomysł branży turystycznej na szybsze uruchomienie lecznictwa sanatoryjnego w Kołobrzegu. Taki pilotażowy program działa już w jednym ze specjalistycznych szpitali w Głuchołazach, a zdaniem zainteresowanych, z powodzeniem mógłby zostać rozwinięty w naszym mieście.
Do naszej redakcji wpłynął list otwarty do prezydent Anny Mieczkowskiej. Poniżej publikujemy go całości.

Sprawą postawienia obelisku przy Skwerze Pionierów zajęła się w poniedziałek Komisja Skarg, Wniosków i Petycji. Prośba Stowarzyszenia Budowy Pomnika Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej ma trafić pod głosowanie wszystkich radnych. Przeciwne lokalizacji przy Dębach Katyńskich są władze miasta.

Pochodząca z miasta nad Parsętą Maja Hyży zaprezentuję się w popularnym show telewizji polsat. Związana Kołobrzegiem wokalistka wystąpi w 14. edycji tego programu. O finałowe laury będzie rywalizować m.in. z Lesławem Żurkiem,  Tamarą Arciuch i Anna Marią Sieklucką. Program "Twoja twarz brzmi znajomo" z udziałem kołobrzeżanki zobaczymy na antenie Polsatu wiosną 2021 roku.
Około północy doszło do dziwnej kolizji na ulicy Unii Lubelskiej w Kołobrzegu.
Kolejny spontaniczny spacer ulicami Kołobrzegu odbył się w niedzielny wieczór.
W tym roku z racji obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 kolejna edycja Wigilii dla Samotnych nie odbędzie się jak zawsze w kompleksie Milenium.
Galerie handlowe otwarte od 28 listopada. Mają działać w „najwyższym reżimie sanitarnym. Nadal zamknięte restauracje, kina, teatry, siłownie. Szkoły zamknięte do świąt, później przerwa edukacyjna, zamiast ferii zimowych, która ma potrwać od 4 do 17 stycznia – to najważniejsze informacje przekazane podczas sobotniej konferencji premiera Morawieckiego.

 

×
Reklama