×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
O sprawie dowiedzieliście się z e-kg.pl. Jak już Was informowaliśmy, w poniedziałek wieczorem doszło do napadu na sklep przy ulicy Tuwima na kołobrzeskim Radzikowie. Dokonał go młody mężczyzna.
W całej Polsce od soboty 27 lutego, będzie obowiązywał nakaz używania maseczek do zasłaniania ust i nosa. Nie będzie można natomiast, tak, jak do tej pory, używać tzw. zamienników czyli szalików, chust czy przyłbic. To nowe wytyczne ministerstwa zdrowia, które szef MZ przekazał podczas środowej konferencji prasowej. Co ważne, obowiązujące dotychczas restrykcje zostaną przedłużone niemal w całym kraju, w tym województwo zachodniopomorskie.
Kiedy 14 stycznia tego roku zauważono na kołobrzeskiej plaży pozostawione ubrania od razu powiadomiono służby ratunkowe. Na miejscu zjawiła się policja.
Nierówne traktowanie przedsiębiorców, bezprzetargowe użyczenie terenu na 9 lat oraz brak konsultacji z mieszkańcami, kontra reprezentowanie interesów grup biznesowych, którym nie jest na rękę organizacja festiwalu – tak wyglądała debata radnych dotycząca projektu uchwały oddania w 9-letnią dzierżawę lotniska w Podczelu. Ostatecznie większość samorządowców zagłosowała za jej przyjęciem.
Ochotnicze straże pożarne z Korzystna i Starego Borku wspomagały 3 zastępy strażaków zawodowych z Kołobrzegu w gaszeniu pożaru, jaki wybuchł w środę około godziny 4.00 rano. Przy ulicy Różyckiego w Kołobrzegu zapaliły się altany dobudowane do sąsiadujących ze sobą garaży.
Wszystko wskazuje na to, że zaplanowane na piątek podpisanie aktu notarialnego w sprawie sprzedaży ośrodka „Gryf” kolejny raz się nie odbędzie. Rozmawialiśmy z właścicielem spółki, która zwyciężyła w zorganizowanym przez starostwo przetargu. - Mamy duże wątpliwości związane z ceną obiektu, czekamy na decyzję Krajowej Informacji Skarbowej – mówi Jarosław Dembski.
W związku z licznymi zgłoszeniami od mieszkańców dotyczącymi pogarszającego się stanu technicznego ulicy Witosa, Zarząd Dróg Powiatowych zlecił wykonanie w trybie awaryjnym remontu nawierzchni tej ulicy.
Strajk Kobiet Kołobrzeg zbiera podpisy pod petycją dotyczącą nazwania ronda w centrum Kołobrzegu – Rondem Praw Kobiet. Sprawa dotyczy obecnego skrzyżowania ulic Armii Krajowej i Sybiraków. W niedalekiej przyszłości ma tam powstać rondo.
Prześladowani, zastraszani - po latach doczekali się godnego upamiętnienia. O bohaterstwie żołnierzy wyklętych mają przypominać zorganizowane w całej Polsce uroczystości. Jak co roku za sprawą lokalnych środowisk patriotycznych odbędą się one również w Kołobrzegu. Rozpocznie je 28 lutego o godz.10.00 msza św. w Bazylice Mniejszej o godz. 10.00 w intencji za Żołnierzy Wyklętych walczących w podziemiu niepodległościowym w obronie polskiego narodu, a także za ich rodziny i Ojczyznę.
Bałtycki Hufiec Morski ZHP w Kołobrzegu zachęca wszystkich młodych kołobrzeżan w wieku 6-10 lat do udziału w grze rodzinnej organizowanej z okazji harcerskiego święta - Dnia Myśli Braterskiej. Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią gra odbywać się będzie na świeżym powietrzu, w formie spaceru z opiekunami po Kołobrzegu. Każdy patrol rozpocznie trasę w dogodnym czasie, między godziną 12.00 a 15.00, by nie gromadzić się w większych grupach.
W ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 strażacy w całym kraju dowożą seniorów do punktów szczepień, którzy z różnych względów nie mogą tam dotrzeć samodzielnie.
Jutro nietypowo ciepło jak na obecną porę roku. Jednakże trochę zabraknie do rekordu temperatury powietrza w regionie. Dla lutego wynosi on 17,8 st.C. Jutro maksymalna temperatura powietrza wyniesie ok.16-17 st.C. Możliwe, że rekordy padną na innych stacjach synoptycznych Polski - informuje Meteo Kołobrzeg
Nasi czytelnicy informują nas o fatalnym stanie kładki nad torami łączącej strefę uzdrowiskową z miastem. W najbliższych miesiącach czeka ją kolejny tymczasowy remont, który ma pomóc w „przetrwaniu” nieudanej inwestycji budowlanej do czasu wybudowania przejścia z prawdziwego zdarzenia.
- Dzięki współpracy z pasjonatami historii udało się nam rozwikłać jedną z zagadek związanych z walkami o Kołobrzeg – mówi Aleksander Ostasz, dyrektor Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. W ostatnich dniach placówka wzbogaciła się o nowy, wyjątkowy eksponat. Prezes działającej przy Towarzystwie Przyjaciół MOP Grupy Eksploracyjno-Poszukiwawczej „Parsęta” Jan Orliński przekazał koło niemieckiego czołgu średniego Pz.Kpfw. III. Zabytek oraz związana z nim historia stanowi potwierdzenie wykorzystania tego typu pojazdu w walkach o miasto.
W poniedziałek wieczorem doszło do incydentu przy ulicy Tuwima. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że w tym czasie miało dojść do napadu na sklep. Takie zgłoszenie miała otrzymać policja. Na miejsce zdarzenia wysłano kilka radiowozów.
Rozporządzenie Rady Ministrów, które pojawiło się w Dzienniku Ustaw w nocy z poniedziałku na wtorek, m.in. uchyla ograniczenia w lecznictwie uzdrowiskowym. Mariusz Ławro, prezes RSTU i dyrektor Posejdona podkreśla, że to tendencja pozytywna dla naszego miasta – mimo wzrostu zachorowań sanatoria będą otwierane.
Wciąż można wesprzeć rodziny poszkodowane w wyniku pożaru na osiedlu Podczele.
W ostatnim dniu lutego Regionalne Centrum Kultury zaprasza wszystkich najmłodszych mieszkańców Kołobrzegu na bestselerowy spektakl - "Niesamowite przygody niesamowitych skarpetek". Jest on oparty na bardzo popularnej i lubianej książce Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)".
Regionalne Centrum Kultury poprowadzi bezpłatne warsztaty online w ramach projektu „Cyberprzestrzeń bez granic. Kultura z dostawą do domu”. Zajęcia skierowane będą do dzieci i młodzieży z kołobrzeskich szkół i placówek oświatowych.
328 nauczycieli szkół ponadpodstawowych przyjmie szczepionkę przeciwko COVID- 19 firmy AstraZeneca. Jak poinformował podczas poniedziałkowej konferencji prasowej starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski, w sobotę w kołobrzeskim szpitalu ruszyły szczepienia pedagogów szkolnictwa średniego z naszego powiatu.
We wczesne poniedziałkowe popołudnie kołobrzeska straż pożarna odebrała informację o pożarze w mieszkaniu na poddaszu budynku przy ulicy Rzecznej. Na miejsce  natychmiast wysłano zastępy gaśnicze.
Rozmowa z Sonią Walerych, dyplomowanym trenerem psów oraz behawiorystką prowadzącą kołobrzeski oddział Szkoły dla Psów DogPoint